OK

OK Cancel

Thank you

Close

Schodząca skóra po opalaniu - sprawdź jak sobie z nią radzić!

Schodząca skóra po opalaniu to częsta “pamiątka” z wakacji, będąca efektem nadmiernej ekspozycji słonecznej bez zabezpieczenia skóry odpowiednimi kosmetykami. Łuszcząca się skóra po opalaniu jest nie tylko bardzo uporczywym, ale też mało estetycznym problemem, dlatego zazwyczaj chcemy jak najszybciej się jej pozbyć. Podpowiadamy zatem, jakie są skuteczne sposoby na schodzącą skórę po opalaniu!

Gdy schodzi skóra po opalaniu - zaczekaj aż znikną podrażnienia

Schodząca skóra po opalaniu

Schodząca i łuszcząca się skóra to bardzo częste następstwo intensywnego opalania na słońcu, w szczególności bez uprzedniego zabezpieczenia skóry przy pomocy odpowiednich preparatów z filtrami UV. W ten sposób bardzo łatwo jest naruszyć naturalną warstwę hydrolipidową naskórka, której zadaniem jest ochrona skóry właściwej przed wszelkimi uszkodzeniami. Uszkodzony przy opalaniu naskórek musi się na początku sam złuszczyć, by mógł on w końcu powrócić do pierwotnego stanu. Nie należy jednak przyspieszać tego procesu, gdy łuszczeniu towarzyszy również podrażnienie i swędzenie skóry po opalaniu - w ten sposób możemy tylko pogorszyć kondycję naszej skóry. W tym przypadku należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i zaczekać aż zaczerwienienie całkowicie zniknie.

Pielęgnacja skóry po opalaniu

W początkowym etapie naszych zmagań ze schodzącą skórą po opalaniu należy przede wszystkim wyposażyć się w dobry balsam do ciała, który złagodzi podrażnienia, nawilży i ukoi skórę, a także zredukuje nieprzyjemne uczucie swędzenia i pieczenia. Regularne nawilżanie skóry odpowiednim preparatem pozwoli nam szybciej uporać się ze schodzącą skórą po opalaniu. Bardzo ważne, aby w stosowanym przez nas balsamie znalazły się nie tylko właściwe substancje nawilżające i łagodzące, ale też składniki tłuszczowe np. lipidy w mleczku po opalaniu Vichy Ideal Soleil, które pozwolą odbudować film hydrolipidowy skóry i zabezpieczyć ją przed kolejnymi uszkodzeniami.

Co na schodzącą skórę po opalaniu?

Gdy ze schodzącej skóry po opalaniu całkowicie znikną podrażnienia i zaczerwienienia, możemy przejść do kolejnego etapu pielęgnacji, czyli jej złuszczania przy pomocy peelingu. Peeling przyspieszy proces naturalnego złuszczania naskórka, a tym samym pomoże szybciej odzyskać skórze gładką i równomierną strukturę. Regularne złuszczanie naskórka pomoże nam też pozbyć się ewentualnych przebarwień skóry, które bardzo często towarzyszą nam wtedy, gdy schodzi skóra po opalaniu. Bardzo ważne jest jednak to, by peeling zastosować na skórze dopiero w momencie, gdy pozbędziemy się wszelkich podrażnień - w innym przypadku tylko pogłębimy problem swędzenia i pieczenia skóry. Peeling najlepiej stosować co 3-4 dni, pamiętając o równoczesnym nawilżaniu i odżywianiu skóry kremami lub balsamami regeneracyjnymi.

Pamiętaj o dalszej ochronie skóry!

Jeżeli schodząca skóra po opalaniu to problem, który przydarzył nam się w środku naszego wyjazdu, pamiętajmy o tym, by dokładnie zabezpieczać swoją skórę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych do końca urlopu. Zbyt niskie filtry w kosmetykach mogą ponownie naruszyć naturalną barierę ochronną skóry i wywołać problem jej łuszczenia. Po każdej ekspozycji słonecznej na naszej skórze powinien też znaleźć się odpowiedni balsam do ciała, który wzmocni i zregeneruje naszą skórę, a tym samym przygotuje ją na kolejne opalanie. Pamiętajmy o tym, że w tym przypadku lepiej zapobiegać łuszczeniu niż leczyć schodzącą skórę po opalaniu.

go to top