OK

OK Cancel

Thank you

Close

Ślady po krostach na twarzy - czyli poradnik o tym jak ukryć blizny potrądzikowe?

Trądzik to bardzo złożona choroba skóry, którą trudno jest całkowicie wyeliminować. Najczęstszym problemem w toku kuracji przeciwtrądzikowej jest usuwanie pozostałości po trądziku, czyli śladów po krostach na twarzy, przebarwień czy blizn potrądzikowych. Poznaj skuteczne sposoby, jak ukryć każdą pozostałość po trądziku!

Ślady po krostach na twarzy, blizny potrądzikowe i przebarwienia - czy każdy jest na nie narażony?

Ślady po krostach na twarzy - czyli poradnik o tym jak ukryć blizny potrądzikowe?

Pozostałości po trądziku, takie jak blizny, przebarwienia czy plamy, pojawiają się bardzo często. Nie ma jednak reguły lub zasady, potwierdzającej ich nierozłączność z tą chorobą skóry. U jednych trądzik może przebiegać bardzo intensywnie i utrzymywać się długotrwale, ale śladów po nim nie będzie. U innych natomiast, trądzik może przyjąć bardzo łagodną formę, a pozostałości po nim będą bardzo widoczne. Kwestia śladów po trądziku jest zależna od sposobu leczenia choroby skóry. Jeśli kuracja przeciwtrądzikowa przebiegała pod kontrolą lekarza specjalisty (najlepiej dermatologa) jest duża szansa, że pozostałości po trądziku będą znikome. Z kolei, gdy osoby borykające się niedoskonałościami skóry, leczyły je na własną rękę, bez większej wiedzy na temat właściwej pielęgnacji skóry i bez zasad o to, jak dbać o skórę z trądzikiem - ślady po nim mogą być znacznie widoczne i trudne w ukryciu.

Jak ukryć ślady po trądziku?

Ślady po krostach na twarzy - czyli poradnik o tym jak ukryć blizny potrądzikowe?

1. Jednymi z najczęściej pojawiających się pozostałości po trądziku są ślady po krostach na twarzy. W zależności od rodzaju schorzenia (trądzik zapalny, niezapalny, młodzieńczy, u dorosłych, hormonalny) przyjmują one nieco inną postać. Mogą być bardziej rozległe i mocno zaczerwienione, ale też stanowić drobne różowe punkciki. Najczęściej pojawiają się na policzkach i linii żuchwy. Jednym ze skutecznych sposobów na ich ukrycie jest zastosowanie dobrego podkładu kryjącego, który wyrówna koloryt skóry i zniweluje widoczność tych niedoskonałości. W tej kwestii pomocny może okazać się Podkład wyrównujący powierzchnię skóry Dermablend Vichy. Ten korygujący fluid został stworzony specjalnie dla kobiet, które podkładem, chcą ukryć trądzik. Zawiera on intensywne pigmenty, które kryją nie tylko ślady po krostach na twarzy, lecz również blizny potrądzikowe i przebarwienia.

2. Podobną zmianą po trądziku do tej opisywanej wyżej, są przebarwienia na twarzy, które wiele osób myli ze śladami po krostach. Otóż przebarwienia są to wyłącznie miejscowe zmiany w pigmentacji skóry. Ślady po krostach natomiast są nie tylko rodzajem przebarwienia, lecz również zmianą w strukturze i budowie skóry. Dodatkowo przebarwienia mogą pojawić się niezależnie od rodzaju trądziku i zazwyczaj nie mamy na nie wpływu, a ślady po krostach są skutkiem eliminacji niedoskonałości na własną rękę, np. przez wyciskanie krost. Podobnie, jak w przypadku śladów po krostach, dobrym sposobem na ich (przynajmniej tymczasowe) ukrycie, jest zastosowanie dobrego podkładu kryjącego trądzik, tak samo sprawdzi się on w przypadku przebarwień. Dodatkowo na przebarwienia po trądziku warto zastosować krem, maść lub inne specjalne preparaty, które z czasem zmniejszą ich widoczność i na stałe wyrównają koloryt skóry.

3. Najbardziej dokuczliwą zmianą po trądziku są blizny potrądzikowe, ponieważ stanowią one stałą ingerencją w strukturę skóry, naruszają jej budowę i są najtrudniejsze do całkowitej eliminacji. Dla tymczasowego ukrycia problemu można zastosować dobry podkład kryjący, np. wspomniany wyżej Dermablend Vichy, który stworzono specjalnie dla osób borykających się z silnym trądzikiem i widocznymi zmianami po tej chorobie skóry. Z drugiej strony, dla trwałego zminimalizowania widoczności blizn potrądzikowych, zaleca się zastosować dobry krem na blizny. Jego regularne stosowanie skutecznie wyeliminuje nieestetyczne potrądzikowe blizny.

Rekomendowane produkty

 • DERMABLEND [KOREKTA 3D] Podkład wyrównujący powierzchnię skóry
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Pielęgnacja twarzy

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top