OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sprawdzone sposoby na opuchliznę pod oczami

Opuchlizna pod oczami sprawia, że wyglądamy na zmęczone i niewyspane. Nieestetyczne cienie pod oczami dodają twarzy lat i odbierają skórze świeży wygląd. Ich ukrywanie jest trudne, ponieważ skóra pod oczami jest delikatna i nie należy nakładać na nią grubej warstwy makijażu. Warto pamiętać, że opuchnięte powieki to nie tylko problem estetyczny, ale często oznaka choroby. Skąd biorą się worki pod oczami? Jak skutecznie się ich pozbyć? Oto odpowiedzi na te pytania.

Worki pod oczami - przyczyny powstawania

Sprawdzone sposoby na opuchliznę pod oczami

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna, dlatego łatwo ulega zwiotczeniu i podrażnieniom. U niektórych osób, skłonność do opuchnięć i cieni pod oczami jest naturalna i wynika z typu skóry, przez którą prześwitują naczynia krwionośne. Opuchlizna pod oczami może też świadczyć o nadmiernym gromadzeniu wody w tkankach lub o zastoju limfy. Przyczyn opuchniętych powiek i podkrążonych oczu jest bardzo wiele. Najczęstsze z nich to:

* zmęczenie, niewystarczająca ilość snu,
* nadmiar soli w pożywieniu,
* niedobór włókien kolagenowych,
* uwarunkowanie genetyczne,
* uraz lub infekcja,
* alergie,
* jęczmień (torbielowata infekcja powieki),
* zaburzenia krążenia,
* choroby nerek.

Sposoby na opuchnięte oczy

Walcząc z opuchlizną pod oczami, musimy przede wszystkim zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia oraz przywrócić jej elastyczność i gładkość. Jak to zrobić? Oto kilka najskuteczniejszych sposobów:

1. Kompresy na oczy. Są szczególnie polecane, jeśli worki pod oczami są wynikiem zarwanej nocy albo przemęczenia. Do przygotowania kompresu wystarczą namoczone torebki czarnej lub zielonej herbaty, ale znacznie skuteczniejsze będą zioła. Wiele z nich ma właściwości nawilżające, zmiękczające i odświeżające. W celu pozbycia się opuchniętych powiek najlepiej używać takich ziół jak: kwiat lipy, rumianek pospolity,  świetlik lekarski, szałwia, nagietek lekarski, koper włoski. Najlepsza postać ziół to nie ekspresowe torebki, ale pokruszone i ususzone części roślin. Aby przygotować kompres, należy zaparzyć zioła zgodnie z instrukcją na opakowaniu, pozostawić do wystygnięcia, a następnie zamoczyć w nich fragment gazy lub wacik. Aby kompres zadziałał, należy trzymać go na powiekach przez minimum 30 minut.

2. Kosmetyki pod oczy. Trwałe pozbycie się problemu opuchniętych powiek i podkrążonych oczu wymaga kompleksowego podejścia. Profesjonalne kosmetyki zawierają mieszankę substancji aktywnych, które umożliwiają głębokie nawilżenie i wygładzenie skóry wokół oczu. Dobry krem pod oczy powinien zawierać składniki zapobiegające utracie wody i drenujące, takie jak kwas hialuronowy, woda termalna czy kofeina. Do takich kosmetyków należy nawilżający balsam pod oczy Vichy, który posiada dodatkowo Aquabioryl ™, tworzący na skórze barierę ochronną  oraz  pochodzący z alg czerwonych λ-KARAGEN, który wzmacnia ochronę i wygładza skórę. Regularne stosowanie pozwala trwale pozbyć się opuchnięć wokół oczu, oznak zmęczenia i cieni pod oczami. Krem można stosować także jako bazę pod makijaż.

3. Maseczka z białek jaj. Ulgę opuchniętym oczom może także przynieść sposób stosowany przez nasze babcie. Białko kurze posiada właściwości ściągające i nawilżające, dlatego pozwala wygładzić i przywrócić nawilżenie skórze. Aby wykonać maseczkę należy ubić dwa białka na sztywną pianę i nałożyć je na worki pod oczami. Maska powinna pozostać na skórze przez minimum 15 minut.

4. Masaż kostkami lodu. Ten sposób często stosują zmęczone modelki, aby wyglądać świeżo podczas pokazu czy sesji fotograficznej. Lód redukuje obrzęk i poprawia mikrokrążenie skóry. Wykonanie masażu jest bardzo proste. Wystarczy okręcić kostki lodu ściereczką lub ręcznikiem papierowym i delikatnie masować nimi okolice oczu przez kilka lub kilkanaście minut. Po wykonaniu masażu należy osuszyć skórę i wklepać w nią  nawilżający krem pod oczy.

Zespół Vichy

go to top