OK

OK Cancel

Thank you

Close

Tłusty krem do twarzy - powinien natłuszczać, czy nawilżać?

Tłusty krem do twarzy jest kosmetykiem, który zdecydowanie nie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry. Tłuste kremy są przede wszystkim odpowiednim rozwiązaniem dla skóry suchej i bardzo suchej, cienkiej i delikatnej, a także wyjątkowo narażonej na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Czy jednak tłuste kremy do twarzy poza natłuszczaniem posiadają też zdolność nawilżania skóry? Podpowiadamy, jak działają lipidowe i ochronne kremy do twarzy!

Tłusty krem do twarzy - jakie zadania spełnia?

Zadaniem tłustego kremu jest przede wszystkim uzupełnianie niedoboru lipidów, które skóra traci w wyniku działania różnorodnych czynników zewnętrznych. np. niekorzystnego działania mrozu czy promieniowania UV.  Dzięki temu tłusty preparat wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry, która stanowi swoisty płaszcz ochronny pokrywający naskórek, a także zapobiega odparowywaniu nadmiernej ilości wody z jej powierzchni.

Trzeba zaznaczyć, że to właśnie odpowiednia zawartość wody i tłuszczów w warstwie hydrolipidowej chroni skórę przed działaniem wszelkich szkodliwych dla niej czynników: zanieczyszczeń środowiska, promieni UV i mikroorganizmów chorobotwórczych. Dlatego tak ważne jest codzienne dostarczanie jej odpowiednich składników poprzez krem do twarzy.

Kremy tłuste do twarzy - czy nawilżają skórę?

To, że tłuste kremy posiadają skład bogaty w różnorodne substancje natłuszczające, nie oznacza, że są przy tym pozbawione właściwości nawilżających. Podstawowym zadaniem każdego kremu do twarzy jest nawilżanie skóry, które stanowi gwarancję jej prawidłowego funkcjonowania. Natomiast dodatkowa obecność składników natłuszczających w kremie pozwala skórze na dłużej zachować jej odpowiednią wilgotność - substancje tłuszczowe w kosmetykach stanowią skuteczną barierę zapobiegającą utracie wody przez skórę.

Ochronny krem do twarzy z lipidami na zimę

Stosowanie ochronnego lipidowego kremu ma szczególne znaczenie dla skóry suchej w zimę, gdy jest ona wyjątkowo narażona na niekorzystne działanie niskich temperatur oraz suchego i gorącego powietrza w pomieszczeniach. Są to czynniki, które w największym stopniu przyczyniają się do szybkiej utraty wody przez skórę i osłabiania jej warstwy hydrolipidowej. Tłusty krem do twarzy, regularnie stosowany o tej porze roku, sprawi, że będzie ona lepiej pełniła swoje funkcje izolacyjne.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Kwas laktobionowy czym jest?

Pielęgnacja twarzy

Kwas laktobionowy czym jest?

Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

Przeczytaj artykuł

go to top