OK

OK Cancel

Thank you

Close

Tłusty krem do twarzy - powinien natłuszczać, czy nawilżać?

Tłusty krem do twarzy jest kosmetykiem, który zdecydowanie nie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry. Tłuste kremy są przede wszystkim odpowiednim rozwiązaniem dla skóry suchej i bardzo suchej, cienkiej i delikatnej, a także wyjątkowo narażonej na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Czy jednak tłuste kremy do twarzy poza natłuszczaniem posiadają też zdolność nawilżania skóry? Podpowiadamy, jak działają lipidowe i ochronne kremy do twarzy!

Tłusty krem do twarzy - jakie zadania spełnia?

Zadaniem tłustego kremu jest przede wszystkim uzupełnianie niedoboru lipidów, które skóra traci w wyniku działania różnorodnych czynników zewnętrznych. np. niekorzystnego działania mrozu czy promieniowania UV.  Dzięki temu tłusty preparat wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry, która stanowi swoisty płaszcz ochronny pokrywający naskórek, a także zapobiega odparowywaniu nadmiernej ilości wody z jej powierzchni.

Trzeba zaznaczyć, że to właśnie odpowiednia zawartość wody i tłuszczów w warstwie hydrolipidowej chroni skórę przed działaniem wszelkich szkodliwych dla niej czynników: zanieczyszczeń środowiska, promieni UV i mikroorganizmów chorobotwórczych. Dlatego tak ważne jest codzienne dostarczanie jej odpowiednich składników poprzez krem do twarzy.

Kremy tłuste do twarzy - czy nawilżają skórę?

To, że tłuste kremy posiadają skład bogaty w różnorodne substancje natłuszczające, nie oznacza, że są przy tym pozbawione właściwości nawilżających. Podstawowym zadaniem każdego kremu do twarzy jest nawilżanie skóry, które stanowi gwarancję jej prawidłowego funkcjonowania. Natomiast dodatkowa obecność składników natłuszczających w kremie pozwala skórze na dłużej zachować jej odpowiednią wilgotność - substancje tłuszczowe w kosmetykach stanowią skuteczną barierę zapobiegającą utracie wody przez skórę.

Ochronny krem do twarzy z lipidami na zimę

Stosowanie ochronnego lipidowego kremu ma szczególne znaczenie dla skóry suchej w zimę, gdy jest ona wyjątkowo narażona na niekorzystne działanie niskich temperatur oraz suchego i gorącego powietrza w pomieszczeniach. Są to czynniki, które w największym stopniu przyczyniają się do szybkiej utraty wody przez skórę i osłabiania jej warstwy hydrolipidowej. Tłusty krem do twarzy, regularnie stosowany o tej porze roku, sprawi, że będzie ona lepiej pełniła swoje funkcje izolacyjne.

go to top