OK

OK Cancel

Thank you

Close

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

Czym jest bańka chińska? Technika masażu

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Bańka chińska to odmiana bańki próżniowej, która pod ciśnieniem zasysa skórę i znajdujące się pod nią tkanki, aby wyraźnie poprawić ich ukrwienie, a tym samym przeciwdziałać różnym schorzeniom czy niedoskonałościom skóry. Do zabiegów najczęściej wykorzystuje się bańki chińskie wykonane z gumy, jednak możemy się również spotkać z bańkami szklanymi czy bambusowymi. Cechą charakterystyczną baniek chińskich jest zaokrąglony kształt, dzięki którym mogą one zasysać skórę. Masaż bańką chińską to technika, która została zaczerpnięta z chińskiej medycyny naturalnej - na początku wykorzystywało się ją przede wszystkim do leczenia grypy, przeziębienia, bólu mięśni czy kręgosłupa, dziś natomiast jest to również doskonała metoda na zwalczanie cellulitu, otyłości brzusznej czy rozstępów.

Masaż bańką chińską na cellulit i brzuch - efekty

Masaż bańką chińską to bardzo popularna metoda pozbywania się cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, bowiem zabieg ten jest w stanie przynieść szybkie i widoczne efekty wymodelowanego ciała. Zabieg przy użyciu bańki chińskiej poprawia krążenie krwi, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga proces przemiany materii. Przyspieszony zostaje także proces spalania tłuszczu, co sprawia, że obfite w tkankę tłuszczową miejsca na naszym ciele (uda, brzuch) stają się smuklejsze, jędrniejsze i pozbawione uporczywej skórki pomarańczowej. Naskórek staje się gładki i ujędrniony.

Masaż antycellulitowy bańką chińską - ile trwa i kto może się mu poddać?

Pojedynczy masaż z wykorzystaniem baniek chińskich trwa około 30 min, jednak trzeba zaznaczyć, że osiągnięcie zadowalających efektów możliwe jest dopiero po wykonaniu mniej więcej 10-12 serii zabiegów (co kilka dni lub raz w tygodniu). Choć masaż bańką chińską stanowi doskonałą formę uzupełnienia codziennej pielęgnacji i zdrowego stylu życia, to prawda jest taka, że nie każdy może się mu poddać. Z masażu tego typu powinny w szczególności zrezygnować osoby, które na co dzień mają do czynienia m. in. ze skórą naczynkową, niewydolnością krążenia, żylakami, nadciśnieniem tętniczym czy różnymi chorobami serca. Dlatego zanim zdecydujemy się na zabieg, upewnijmy się, że nie istnieją w naszym przypadku żadne przeciwwskazania do jego wykonania.

Masaż bańką chińską w domu - jak go wykonać?

Masaż przy pomocy bańki chińskiej możemy wykonać nie tylko w gabinecie u specjalisty, ale też samodzielnie we własnym domu. W tym przypadku potrzebny będzie nam komplet 4 baniek różnej wielkości, które znajdziemy np. w aptece, a także oliwka do ciała - najlepiej z dodatkiem substancji o działaniu antycellulitowym i wyszczuplającym np. z kofeiną, zieloną herbatą, algami morskimi czy l-karnityną. Masaż antycellulitowy powinien być wykonywany stanowczymi i intensywnymi ruchami, dlatego niezbędna może okazać się również pomoc kogoś bliskiego.

Rozmiar bańki należy dostosować do miejsca, w którym będzie wykonywany masaż, jak również do wielkości naszej dłoni. Bańkę należy podgrzać w ciepłej wodzie ok. 40 st. C., a następnie szybko ją osuszyć i przyssać do skóry w wybranym punkcie na ciele - uciskając dwoma kciukami wierzchołek bańki i przyciskając ją do ciała, wytworzy się podciśnienie, które pozwoli na przyssanie bańki do skóry. Na początku masaż bańką chińską może wywoływać nieznaczny ból, dlatego warto rozpoczynać od mniejszych rozmiarów baniek i stopniowo przechodzić do większych. Przekrwienie skóry będzie oznaczało, że bańka została prawidłowo przyssana, zaś siniaki, że należy zmniejszyć stopień zassania bańki. Żeby odessać bańkę należy włożyć do niej palec - w ten sposób dostanie się do niej powietrze. Nigdy nie należy wyciągać banki na siłę!

Masaż antycellulitowy

Bańkę należy przyssać na kolanem i wolno przesuwać ją w kierunku pachwiny ruchem linearnym - to znaczy od dołu w górę w linii prostej, przesuwając się stopniowo na boki ud. Po wykonaniu masażu na obu udach należy przesuwać bańkę kolistymi ruchami lub techniką ósemek od kolan w kierunku pośladków.

Wyszczuplający masaż brzucha

Po odessaniu baniek z ud możemy przejść do wyszczuplającego masażu brzucha. Bańkę należy przyssać do skóry na dolnej części brzucha, a następnie kolistymi ruchami przesuwać ją do góry. Podczas wykonywania masażu powinniśmy czuć lekki opór, ale nie ból - to będzie oznaczało, że bańka została źle przyssana. Masaż na brzuchu najlepiej wykonywać zgodnie z ruchami wskazówek zegara - w ten sposób unikniemy ewentualnych problemów żołądkowych. Po odessaniu baniek należy dodatkowo wykonać ręczny masaż brzucha kolistymi ruchami.

Pamiętajmy też o prawidłowej pielęgnacji ciała po zakończonym masażu, np. przy pomocy ujędrniającego i nawilżającego serum do ciała Vichy Ideal Body. Pobudzona w ten sposób do działania skóra, szybciej i efektywniej będzie wchłaniać składniki aktywne preparatów pielęgnacyjnych, dzięki czemu będziemy w stanie uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Zespół Vichy

go to top