OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych.

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

Dobry krem przeciwzmarszczkowy - krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Trzeba przyznać, że kwas hialuronowy to substancja, która przede wszystkim kojarzy nam się z odmładzaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, kwas hialuronowy jest bardzo często wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej jako środek do wypełniania bruzd i zmarszczek na twarzy. Czy w kremie do twarzy wykazuje on takie same właściwości? Niestety nie. Podczas zabiegu wypełniania zmarszczek kwas hialuronowy wprowadza się igłą pod skórę, podczas gdy w kremie działa on na nią jedynie powierzchniowo, przynosząc jednak skuteczny efekt jej nawilżenia.

Czy to oznacza to, że krem do twarzy z kwasem hialuronowym 50+ nie będzie skutecznie przeciwdziałał zmarszczkom? W wielu dobrych kremach na zmarszczki kwas hialuronowy stanowi substancję uzupełniającą - nie przeciwdziała bezpośrednio zmarszczkom, ale dogłębnie nawilża dojrzałą skórę, która przez skłonności do przesuszania jest jeszcze bardziej narażona na szybkie starzenie. Krem przeciwzmarszczkowy do twarzy z kwasem hialuronowym jest w stanie zapewnić w ten sposób skórze dojrzałej kompleksową pielęgnację.

Krem z kwasem hialuronowym dla 20-latki i 30-latki?

Kwas hialuronowy możemy jednak spotkać nie tylko w kremie na zmarszczki, ale też zwykłym kremie nawilżającym do twarzy dla 20 czy 30-latek. Krem nawilżający z kwasem hialuronowym sprawdzi się przede wszystkim u tych osób, które na co dzień mają do czynienia z suchą i odwodnioną skórą - substancja ta tworzy na skórze barierę przeciwdziałającą odparowywaniu wody i uszczelnia naskórek, dzięki czemu możliwe jest skuteczne nawilżenie skóry. Krem z kwasem hialuronowym to również dobre rozwiązanie dla skóry mieszanej, która posiada skłonności do przesuszania na policzkach, w okolicy skroni i wokół oczu. Doskonałym przykładem kremu do twarzy z kwasem hialuronowym dla skóry suchej lub mieszanej jest Vichy Aqualia Thermal Spa na dzień. Krem od marki Vichy nie tylko dogłębnie nawilża skórę, ale też regeneruje ją i przywraca jej prawidłową równowagę hydrolipidową. Warto zaznaczyć, że jest to produkt o żelowej konsystencji, który pozwala na szybkie wchłanianie się kwasu hialuronowego w naskórek, a tym samym jego szybszą interakcję ze skórą.

Czy krem do twarzy z kwasem hialuronowym jest bezpieczny?

O ile zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przy użyciu kwasu hialuronowego nie są zalecane w każdym przypadku, o tyle nie istnieją wyraźne przeciwwskazania do stosowaniu kremu do twarzy z kwasem hialuronowym.

Krem z kwasem hialuronowym może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią. Substancja ta nie przenika do łożyska ani do mleka matki. W tym przypadku warto jednak szukać kremów z kwasem hialuronowym, by w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko uszkodzenia płodu czy wywołania różnorodnych reakcji alergicznych.

Krem z kwasem hialuronowym możemy stosować przez cały rok, gdyż nie zwiększa on reaktywności skóry na słońce. Szczególnie korzystnie może on wpłynąć na kondycję skóry w okresie jesienno-zimowym, gdy jest ona narażona na szybką utratę wody w wyniku niekorzystnego działania niskich temperatur oraz suchego i ciepłego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach.

go to top