OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych.

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

Dobry krem przeciwzmarszczkowy - krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Trzeba przyznać, że kwas hialuronowy to substancja, która przede wszystkim kojarzy nam się z odmładzaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, kwas hialuronowy jest bardzo często wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej jako środek do wypełniania bruzd i zmarszczek na twarzy. Czy w kremie do twarzy wykazuje on takie same właściwości? Niestety nie. Podczas zabiegu wypełniania zmarszczek kwas hialuronowy wprowadza się igłą pod skórę, podczas gdy w kremie działa on na nią jedynie powierzchniowo, przynosząc jednak skuteczny efekt jej nawilżenia.

Czy to oznacza to, że krem do twarzy z kwasem hialuronowym 50+ nie będzie skutecznie przeciwdziałał zmarszczkom? W wielu dobrych kremach na zmarszczki kwas hialuronowy stanowi substancję uzupełniającą - nie przeciwdziała bezpośrednio zmarszczkom, ale dogłębnie nawilża dojrzałą skórę, która przez skłonności do przesuszania jest jeszcze bardziej narażona na szybkie starzenie. Krem przeciwzmarszczkowy do twarzy z kwasem hialuronowym jest w stanie zapewnić w ten sposób skórze dojrzałej kompleksową pielęgnację.

Krem z kwasem hialuronowym dla 20-latki i 30-latki?

Kwas hialuronowy możemy jednak spotkać nie tylko w kremie na zmarszczki, ale też zwykłym kremie nawilżającym do twarzy dla 20 czy 30-latek. Krem nawilżający z kwasem hialuronowym sprawdzi się przede wszystkim u tych osób, które na co dzień mają do czynienia z suchą i odwodnioną skórą - substancja ta tworzy na skórze barierę przeciwdziałającą odparowywaniu wody i uszczelnia naskórek, dzięki czemu możliwe jest skuteczne nawilżenie skóry. Krem z kwasem hialuronowym to również dobre rozwiązanie dla skóry mieszanej, która posiada skłonności do przesuszania na policzkach, w okolicy skroni i wokół oczu. Doskonałym przykładem kremu do twarzy z kwasem hialuronowym dla skóry suchej lub mieszanej jest Vichy Aqualia Thermal Spa na dzień. Krem od marki Vichy nie tylko dogłębnie nawilża skórę, ale też regeneruje ją i przywraca jej prawidłową równowagę hydrolipidową. Warto zaznaczyć, że jest to produkt o żelowej konsystencji, który pozwala na szybkie wchłanianie się kwasu hialuronowego w naskórek, a tym samym jego szybszą interakcję ze skórą.

Czy krem do twarzy z kwasem hialuronowym jest bezpieczny?

O ile zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przy użyciu kwasu hialuronowego nie są zalecane w każdym przypadku, o tyle nie istnieją wyraźne przeciwwskazania do stosowaniu kremu do twarzy z kwasem hialuronowym.

Krem z kwasem hialuronowym może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią. Substancja ta nie przenika do łożyska ani do mleka matki. W tym przypadku warto jednak szukać kremów z kwasem hialuronowym, by w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko uszkodzenia płodu czy wywołania różnorodnych reakcji alergicznych.

Krem z kwasem hialuronowym możemy stosować przez cały rok, gdyż nie zwiększa on reaktywności skóry na słońce. Szczególnie korzystnie może on wpłynąć na kondycję skóry w okresie jesienno-zimowym, gdy jest ona narażona na szybką utratę wody w wyniku niekorzystnego działania niskich temperatur oraz suchego i ciepłego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

go to top