OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dwufazowy płyn do demakijażu - kto powinien go stosować?

Codzienne oczyszczanie twarzy z makijażu, zabrudzeń i nadmiaru sebum jest niezwykle ważne. Dostępnych jest wiele produktów do demakijażu twarzy - płyny, żele, mleczka czy specjalne olejki. A czym charakteryzują się dwufazowe płyny? Dla kogo są przeznaczone? Jaki rodzaj makijażu pomogą nam usunąć? Czy poradzą sobie z eyelinerem albo wodoodporną maskarą? Dowiedz się czy powinnaś stosować dwufazowy płyn do demakijażu!

Dwufazowy płyn do demakijażu - kto powinien go używać

Dwufazowy płyn do demakijażu - czym się wyróżnia?

Płyn dwufazowy najczęściej jest przeznaczony do demakijażu oczu. Kosmetyk zawiera fazę wodną, która została tak opracowana, aby eliminować podrażnienia wokół delikatnej skóry oczu oraz fazę oleistą, która delikatnie usuwa makijaż, również wodoodporny. Kiedy płyn stoi na półce fazy wyraźnie oddzielają się od siebie, dlatego przed użyciem należy mocno wstrząsnąć buteleczką. Po wymieszaniu preparat doskonale nadaje się do usuwania makijażu, szczególnie dla skóry wrażliwej. Taki kosmetyk będzie idealny dla osób ze skórą alergiczną, skłonną do podrażnień. Płyny dwufazowe poleca się także osobom noszącym soczewki kontaktowe. Dokładny, ale jednocześnie delikatny demakijaż, również wodoodpornych kosmetyków, jest możliwy przy pomocy dobrego dwufazowego płynu do demakijażu. Jak wybrać odpowiedni płyn? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać najlepszy dwufazowy płyn do demakijażu?

Dobry płyn to taki, który przy wysokiej skuteczności, będzie wciąż bezpieczny dla naszej skóry. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Oto najważniejsze czynniki, które powinny wpłynąć na naszą decyzję:
na pierwszym miejscu przeanalizujmy skład - unikajmy niepotrzebnych substancji zapachowych, które mogą działać drażniąco na delikatną skórę wokół oczu (warto sięgnąć po preparat hipoalergiczny, taki jak płyn dwufazowy Purete Thermale Vichy, który dzięki zawartości wody termalnej bogatej w składniki mineralne, zapewnia ukojenie i regenerację skóry)
- dodatkowe działanie - warto wybrać płyn, który dodatkowo nawilży i odżywi skórę, a także na przykład, zabezpieczy i wzmocni rzęsy lub pozostawi skórę bardziej napiętą, działając przeciwstarzeniowo
- alergeny - zwróćmy uwagę, czy kosmetyk nie zawiera uczulającej nas substancji (może ono spowodować podrażnienie niezwykle delikatnej skóry wokół oczu)
- dokładne oczyszczanie - podstawową funkcją tego kosmetyku jest oczywiście usuwanie makijażu, więc wybierzmy taki, który poradzi sobie nawet z wodoodpornymi preparatami nałożonymi na powieki czy rzęsy, bez naruszania delikatnej warstwy hydrolipidowej skóry
- sposób aplikacji - sięgnijmy po płyn, którym usuniemy makijaż z twarzy przy pomocy płatków kosmetycznych bez intensywnego pocierania

Dlaczego warto wybrać dwufazowy płyn do demakijażu?

Niezależnie od tego, czy masz cerę suchą, naczynkową, dojrzałą czy tłustą, usuwanie makijażu to jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji. Dokładnie oczyszczona skóra jest przygotowana na dalsze zabiegi, takie jak aplikacja kremu czy serum. Często jednak demakijaż oczu sprawia problem - ciężko usunąć wodoodporny tusz do rzęs czy kredkę do powiek, a intensywne pocieranie wacikiem powoduje podrażnienie i łzawienie oczu. Dlatego warto sięgnąć po dwufazowy płyn do demakijażu oczu, szczególnie jeśli lubimy intensywnie się malować. Taki kosmetyk poradzi sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami i skutecznie usunie resztki nawet najbardziej trwałego makijażu. Pozostawi skórę oczyszczoną i ukojoną, bez podrażnień.

Jeżeli borykasz się z problemem podrażnionej lub przesuszonej skóry wokół oczu, często masz zaczerwienione powieki, a oczy łzawią Ci podczas zmywania makijażu, powinnaś spróbować dwufazowego płynu do demakijażu oczu. Taki preparat pozwoli Ci cieszyć się pięknym makijażem oczu na co dzień, bez wątpliwości, jak się go później pozbędziesz. Wypróbuj płyn dwufazowy i pożegnaj problem podrażnionych, piekących oczu i pozostałych resztek makijażu.

go to top