OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy? Zobacz nasze sprawdzone sposoby!

Utrzymujące się na twarzy zaczerwienienie, rozszerzone i skłonne do pękania naczynka na twarzy, to charakterystyczne cechy skóry naczynkowej. Jest to rodzaj skóry, który wymaga od nas specjalnej pielęgnacji, by w przyszłości dolegliwość ta nie przekształciła się w trądzik różowaty. Podpowiadamy zatem, jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy!

Pękanie naczyń krwionośnych - dlaczego naczynka pękają?

Skłonność do rumienia i pajączków na twarzy to przede wszystkim problem osób, które posiadają cienką, delikatną i suchą skórę. Skóra posiada wtedy zazwyczaj blady lub lekko różowy odcień, a przez nią wyraźnie prześwitują słabe i mało elastyczne naczynka krwionośne. Naczynka te przebiegają blisko powierzchni skóry i z łatwością pękają pod wpływem działania różnorodnych czynników zewnętrznych:

 • mrozu,
 • wiatru,
 • słońca,
 • ciepła,
 • gwałtownych zmian temperatur,
 • stresu i silnych emocji,
 • wysiłku fizycznego,
 • wizyty w saunie lub solarium,
 • spożycia alkoholu, mocnej kawy, ostrych przypraw,

Na wszystkie powyższe bodźce skóra reaguje długo utrzymującym się zaczerwienieniem oraz pieczeniem. Na początku zmiany te mogą utrzymywać się na skórze jedynie przez kilka minut, jednak z z czasem mogą przekształcić się w rumień stały, skąd droga do pękania naczynek jest bardzo krótka. Z pękniętym naczynkiem możemy mieć do czynienia, gdy chwilowe zaczerwienienie utrwali się, a ściany naczyń nie wytrzymają zbyt dużego ciśnienia i zaczną pękać.

Popękane naczynia i trądzik różowaty - chroń przed tym swoją skórę

Przy skórze naczynkowej bardzo duże znaczenie ma właściwy sposób codziennej pielęgnacji twarzy. Warto podkreślić, że niewłaściwa pielęgnacja skóry ze skłonnością do rumienia, zaczerwienień i rozszerzonych naczynek może skutkować pojawieniem się trudnego w leczeniu trądziku różowatego - najczęściej pomiędzy 30. a 50. rokiem życia. Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy i ochronić skórę przed niekorzystnym działaniem mrozu, słońca czy gwałtownych zmian temperatur? Przede wszystkim stosując łagodne i wzmacniające naczynia krwionośne dermokosmetyki.

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy? Pielęgnacja krok po kroku

 • Przy skórze skłonnej do pajączków na twarzy zdecydowanie należy zrezygnować ze stosowania wysuszającego i drażniącego mydła na rzecz łagodnego i nawilżającego kosmetyku oczyszczającego np. Vichy Normaderm Płyn Micelarny 3w1.
 • W tym przypadku nie należy stosować peelingów, szczególnie tych mechanicznie ścierających skórę - mogą one zwiększać skłonności kruchych naczynek do pękania.
 • Do codziennej pielęgnacji najlepiej stosować krem łagodzący zaczerwienienia z dodatkiem substancji, które wzmocnią ściany naczyń krwionośnych.
 • Ten rodzaj skóry trzeba wyjątkowo chronić przed mrozem oraz nagłymi zmianami temperatur, dlatego nie zapominajmy również o stosowaniu odpowiedniego kremu ochronnego na zimę.
 • Przez cały rok należy stosować kremy na dzień z wysokimi filtrami UVA i UVB, gdyż słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na skórę naczynkową.
 • W tym przypadku należy też unikać wszelkich czynników, które mogą pogłębiać problem zaczerwienień i rozszerzonych naczyń na twarzy - gorących kąpieli, mocnej kawy, ostrych przypraw, alkoholu, gorących potraw, przebywania w saunie, solarium oraz opalania się na słońcu.
 • Zaczerwienienia na twarzy warto przykrywać pod makijażem przy pomocy zielonego korektora (zielony odcień doskonale neutralizuje zaczerwienienia), jak również kremu CC o skutecznych właściwościach korygujących niedoskonałości.

Poza codzienną pielęgnacją skóry warto również zadbać o przyjmowanie odpowiedniej suplementacji, szczególnie z dodatkiem witamin C, PP czy B2, które pomogą wzmocnić osłabione ściany naczyń krwionośnych.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

go to top