OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kosmetyki do golenia - co wybrać: pianka czy żel?

Pianka i żel do golenia to dwa podstawowe i najpopularniejsze kosmetyki do golenia. Sprawdź, po który produkt sięgnąć, aby właściwie usunąć zarost na twarzy oraz dowiedz się, jakie właściwości ma każdy z tych męskich kosmetyków do golenia!

Kosmetyki do golenia - konieczność czy dodatek?

Znaczna część mężczyzn stroni od kosmetyków. Produkty do pielęgnacji traktują jako coś niezbędnego dla kobiet, a sami najchętniej nie stosowaliby nic. Wynika to z przekonania, iż jest to mało męskie. Tymczasem jest kilka kosmetyków, które mężczyźni powinni obowiązkowo dodać do codziennej pielęgnacji. Są to głównie kosmetyki do golenia dla mężczyzn, bez których eliminacja zarostu może zakończyć się niepowodzeniem w postaci podrażnień. Pianka i żel do golenia to dwa najbardziej znane produkty do golenia. Dowiedz się, po który sięgnąć, w zależności od potrzeb, jakie wykazuje skóra.

Męskie kosmetyki i akcesoria do golenia

Pianka do golenia to rodzaj produktu, który jest dedykowany szczególnie dla osób narażonych na podrażnienia po goleniu. Delikatna formuła kosmetyku przyjemnie rozprowadza się po twarzy i skutecznie zmiękcza zarost, dzięki czemu w łatwy sposób można go usunąć. Kremowa konsystencja pianek zapobiega tarciom podczas golenia, co wpływa na łatwość przesuwania się ostrzy maszynek po skórze. Z tego względu usuwanie zarostu przebiega bardzo płynnie i sprawnie. Co istotne, nie trzeba mieć doświadczenia w goleniu, dobrze zmiękczone włoski, bardzo szybko i w łatwy sposób się usuwają. Przykładem pianki do golenia o takich właściwościach jest Łagodna pianka do golenia przeciw podrażnieniom Vichy Homme, która jest dedykowana szczególnie dla mężczyzn, posiadających wrażliwą skórę twarzy.

Żel do golenia wykazuje zbliżone działanie, co pianka. Zmiękcza zarost i ułatwia przesuwanie się ostrzy maszynek po skórze. Dzięki temu włoski eliminowane są z dużą łatwością, a do tego bardzo skutecznie. Nie ma bowiem możliwości, że maszynka urwie włosek w połowie, każdy z nich usuwany jest tuż przy samej skórze. Żel różni się od pianki głównie konsystencją i formułą. Wiele żeli do golenia jest bezbarwna, a z tego względu zalecana dla mężczyzn doświadczonych w goleniu, ponieważ panowie, którzy dopiero zaczynają regularne usuwanie zarostu, mogą niedokładnie pokryć brodę żelem, co z kolei skutkuje podrażnieniami po usuwaniu zarostu. Wówczas zaleca się stosować piankę, która ma biały kolor i z tego względu można dokładnie i w widoczny sposób pokryć nią całą brodę. Przykładem żelu do golenia, na który warto zwrócić uwagę, jest Żel do golenia przeciw podrażnieniom Vichy Homme, pochodzący z tej samej serii, co wspomniana wyżej pianka.

Inne kosmetyki dla mężczyzn przydatne podczas usuwania zarostu

Pianka lub żel powinny być obowiązkowymi kosmetykami, stosowanymi podczas usuwania zarostu. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w inne produkty dla mężczyzn, dedykowane do aplikacji po goleniu. Pielęgnacja skóry tuż po usunięciu zarostu również jest ważna i bardzo pomocna w eliminacji podrażnień lub zapobieganiu im. W tym celu zaleca się stosować kremy do twarzy dla mężczyzn, balsamy lub wody po goleniu. Kosmetyki tego typu znajdziesz w ofercie Vichy Homme, zapoznaj się z tymi produktami i zdecyduj się na taki, który Ci odpowiada. Zarówno produkty do golenia, po goleniu, jak i męskie akcesoria do usuwania zarostu są jednakowo ważne. Tylko wtedy prawidłowo usuniesz brodę, jeśli zastosujesz produkt z każdej kategorii. Na nic zda się, aplikacja najlepszego kremu dla mężczyzn, jeśli podczas golenia nie użyjesz pianki lub żelu. Tak samo jest w drugą stronę - pamiętaj, aby zawsze nawilżać skórę po goleniu. Dzięki temu przywrócisz jej prawidłowy odczyn pH, zapobiegniesz podrażnieniom i odżywisz skórę.

Rekomendowane produkty

go to top