OK

OK Cancel

Thank you

Close

Maseczka na pryszcze - jak działa, kto powinien z niej skorzystać?

Chyba każda z Pań wie, jakie to uczucie kiedy, na twarzy niepostrzeżenie pojawi się pryszcz. Jeżeli jest to jednorazowy incydent, wystarczy kilka dni i kłopot sam znika. Dużo gorzej dzieje się wówczas, gdy pryszcze pojawiają się regularnie i w większych ilościach. Istnieją różne podłoża pojawiania się pryszczy na twarzy, jednak główną przyczyną zazwyczaj są zatkane pory. Właśnie dlatego, tak istotne jest regularne oczyszczanie twarzy. Szczególnie ważne jest ono w przypadku skóry mieszanej i tłustej. Skóra tłusta produkuje dużo sebum, którego nadmiar należy regularnie eliminować. Żeby tak się działo, trzeba dbać o codzienne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem. Dodatkowo, dla zapewnienia lepszego efektu, warto przynajmniej raz w tygodniu sięgać po maseczkę na pryszcze.

Maseczka na pryszcze - dla kogo?

Maseczka oczyszczająca powinna być nieodłącznym elementem stosowanym w walce z zatkanymi porami, które przyczyniają się do powstawania niedoskonałości. Taki zabieg przeznaczony jest zarówno dla osób ze skórą tłustą, mieszaną, jak i suchą. Na nieszczęście osób o skórze ze skłonnością do przetłuszczania się, ich gruczoły łojowe są nadaktywne. Sebum wytwarzane jest na całym ciele, nie tylko na twarzy, ale także na stopach, dłoniach, twarzy, szyi, plecach i dekolcie. Jak można zauważyć, najbardziej aktywne gruczoły znajdują się na nosie i policzkach, trochę mniej na brodzie, najmniej na czole. Dlatego tak duże znaczenie w przypadku osób ze skórą tłustą, ma regularne stosowanie maseczki na pryszcze.

Czy każda maseczka na twarz oczyszcza?

Poza jednym z głównych problemów, jakim jest zanieczyszczona skóra twarzy, istnieje szereg innych niedogodności. Stąd też na rynku istnieje tak szeroki wybór  maseczek do twarzy. Obok maseczki na trądzik, maseczki oczyszczającej, wyróżnia się także maseczki nawilżające. Oczywiście, nawilżanie skóry stanowi podstawową czynność w walce o idealną skórę, jednak jeżeli cierpisz na zatkane pory i nadmiar produkcji sebum, najpierw zadaj o odpowiednią tonizację i oczyszczenie skóry, dopiero później o jej nawilżenie. Wybierając maseczkę na pryszcze dokładnie, czytaj dla jakiej skóry jest ona dedykowana i postępuj zgodnie ze wskazaniami producenta.

Zapytani o poradę specjaliści Vichy przedstawili nam innowacyjną maskę oczyszczającą do twarzy, zawierającą dwie glinki mineralne. Maska mineralna oczyszcza pory, eliminuje nadmiar sebum i zanieczyszczenia. Regularne stosowanie tej maski zapewnia widoczne zmiany już po miesiącu. Przeznaczona jest głównie do skóry tłustej i mieszanej.

Co poza maseczką na pryszcze?

Walcząc o gładką skórę, pozbawioną niedoskonałości, warto stosować się do kilku wskazówek.

 • kiedy na Twojej twarzy pojawi się pryszcz, nie wyciskaj go. W ten sposób możesz rozprzestrzenić infekcję,
 • unikaj mydła i środków wysuszających. Sucha skóra starając się naturalnie nawilżyć, produkuje sebum, którego nadmiar zatyka pory,
 • codziennie oczyszczaj skórę twarzy rano i wieczorem.
 • sięgaj po produkty z hydrokwasami AHA, które regulują kwasowość skóry,
 • unikaj nagrzewania skóry przez słońce, to zminimalizuje rozszerzenie się porów,
 • wykonuj dokładny demakijaż, ponieważ pozostawianie makijażu na noc może przyczynić się do powstawania zaskórników,
 • uważaj na brudny telefon, który przykładasz do twarzy podczas rozmowy, w ten sposób rozgrzewasz ją i jednocześnie otwierasz pory, doprowadzając do kontaktu z zanieczyszczeniami,
 • pamiętaj, że pielęgacja powinna być dopasowana to twojego typu skóry.

Rekomendowane produkty

 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Pielęgnacja twarzy

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top