OK

OK Cancel

Thank you

Close

Maseczka na pryszcze - jak działa, kto powinien z niej skorzystać?

Chyba każda z Pań wie, jakie to uczucie kiedy, na twarzy niepostrzeżenie pojawi się pryszcz. Jeżeli jest to jednorazowy incydent, wystarczy kilka dni i kłopot sam znika. Dużo gorzej dzieje się wówczas, gdy pryszcze pojawiają się regularnie i w większych ilościach. Istnieją różne podłoża pojawiania się pryszczy na twarzy, jednak główną przyczyną zazwyczaj są zatkane pory. Właśnie dlatego, tak istotne jest regularne oczyszczanie twarzy. Szczególnie ważne jest ono w przypadku skóry mieszanej i tłustej. Skóra tłusta produkuje dużo sebum, którego nadmiar należy regularnie eliminować. Żeby tak się działo, trzeba dbać o codzienne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem. Dodatkowo, dla zapewnienia lepszego efektu, warto przynajmniej raz w tygodniu sięgać po maseczkę na pryszcze.

Maseczka na pryszcze - dla kogo?

Maseczka oczyszczająca powinna być nieodłącznym elementem stosowanym w walce z zatkanymi porami, które przyczyniają się do powstawania niedoskonałości. Taki zabieg przeznaczony jest zarówno dla osób ze skórą tłustą, mieszaną, jak i suchą. Na nieszczęście osób o skórze ze skłonnością do przetłuszczania się, ich gruczoły łojowe są nadaktywne. Sebum wytwarzane jest na całym ciele, nie tylko na twarzy, ale także na stopach, dłoniach, twarzy, szyi, plecach i dekolcie. Jak można zauważyć, najbardziej aktywne gruczoły znajdują się na nosie i policzkach, trochę mniej na brodzie, najmniej na czole. Dlatego tak duże znaczenie w przypadku osób ze skórą tłustą, ma regularne stosowanie maseczki na pryszcze.

Czy każda maseczka na twarz oczyszcza?

Poza jednym z głównych problemów, jakim jest zanieczyszczona skóra twarzy, istnieje szereg innych niedogodności. Stąd też na rynku istnieje tak szeroki wybór  maseczek do twarzy. Obok maseczki na trądzik, maseczki oczyszczającej, wyróżnia się także maseczki nawilżające. Oczywiście, nawilżanie skóry stanowi podstawową czynność w walce o idealną skórę, jednak jeżeli cierpisz na zatkane pory i nadmiar produkcji sebum, najpierw zadaj o odpowiednią tonizację i oczyszczenie skóry, dopiero później o jej nawilżenie. Wybierając maseczkę na pryszcze dokładnie, czytaj dla jakiej skóry jest ona dedykowana i postępuj zgodnie ze wskazaniami producenta.

Zapytani o poradę specjaliści Vichy przedstawili nam innowacyjną maskę oczyszczającą do twarzy, zawierającą dwie glinki mineralne. Maska mineralna oczyszcza pory, eliminuje nadmiar sebum i zanieczyszczenia. Regularne stosowanie tej maski zapewnia widoczne zmiany już po miesiącu. Przeznaczona jest głównie do skóry tłustej i mieszanej.

Co poza maseczką na pryszcze?

Walcząc o gładką skórę, pozbawioną niedoskonałości, warto stosować się do kilku wskazówek.

  • kiedy na Twojej twarzy pojawi się pryszcz, nie wyciskaj go. W ten sposób możesz rozprzestrzenić infekcję,
  • unikaj mydła i środków wysuszających. Sucha skóra starając się naturalnie nawilżyć, produkuje sebum, którego nadmiar zatyka pory,
  • codziennie oczyszczaj skórę twarzy rano i wieczorem.
  • sięgaj po produkty z hydrokwasami AHA, które regulują kwasowość skóry,
  • unikaj nagrzewania skóry przez słońce, to zminimalizuje rozszerzenie się porów,
  • wykonuj dokładny demakijaż, ponieważ pozostawianie makijażu na noc może przyczynić się do powstawania zaskórników,
  • uważaj na brudny telefon, który przykładasz do twarzy podczas rozmowy, w ten sposób rozgrzewasz ją i jednocześnie otwierasz pory, doprowadzając do kontaktu z zanieczyszczeniami,
  • pamiętaj, że pielęgacja powinna być dopasowana to twojego typu skóry.

go to top