OK

OK Cancel

Thank you

Close

Maska zwężająca pory - na czym polega jej działanie?

Maska zwężająca pory to skuteczny sposób na zminimalizowanie widoczności rozszerzonych porów. Dowiedz się, jak działa ten rodzaj maseczki do twarzy i sprawdź, którą maskę wybrać, aby naprawdę spełniała swoją rolę!

Maska zwężająca pory - czy to jedyny skuteczny sposób na rozszerzone pory?

Maseczki do twarzy, które są dedykowane dla osób z problemem rozszerzonych porów, są jednymi z najskuteczniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych jeśli chodzi o eliminację widocznych porów. Innego rodzaju produkty, np. bazy pod makijaż lub wygładzające kremy o zbliżonym działaniu, dają chwilowy efekt zwężonych porów. Niestety jest on tylko tymczasowy i sprawia, że wykonany makijaż prezentuje się schludniej i bardziej profesjonalniej. W takim działaniu nie ma nic złego, jeśli jednak oczekujesz skutecznego zwężenia porów, sięgnij po specjalistyczne maski na pory, których regularna aplikacja sprzyja zredukowaniu widocznych, rozszerzonych porów.

Maseczka do twarzy na pory - działanie

Maska na pory bazuje na specjalnych składnikach aktywnych. Można podzielić je na kilka grup i rodzajów. Są to składniki o właściwościach oczyszczających, ściągających, odżywczych, a często również nawilżających. Zaaplikowanie takiej maseczki na twarz sprawia, że pory zostają oczyszczone z zanieczyszczeń i sebum, a następnie zwężone, dzięki czemu stają się mniej widoczne. Z kolei substancje odżywcze i nawilżające stanowią uzupełnienie kuracji, sprawiając, że skóra jest miękka, odżywiona i promienna. Dodatkowo, skóra po takiej maseczce jest odświeżona i czysta.

Przykładem maski o powyższych właściwościach jest Maska oczyszczająca pory z glinką Vichy. Ta mineralna maska zawiera dwa rodzaje glinek mineralnych, a mianowicie, kaolinową oraz bentonitową. Dzięki temu maseczka z glinki skutecznie oczyszcza skórę, odświeża ją, a także eliminuje nadmiar sebum i z tego względu jest polecana dla osób, które posiadająf tłustą lub mieszaną skórę.

Jak stosować maskę oczyszczającą i zwężającą pory?

Na etykiecie maseczki do twarzy powinna znajdować się informacja w jaki sposób i z jaką częstotliwością ją aplikować. Dermatolodzy zalecają nakładać ją około 2-3 razy w tygodniu. Co istotne, przed posmarowaniem twarzy maseczką, należy dobrze ją przygotować. Zadbaj zatem o dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry produktem do tego przeznaczonym, np. żelem lub pianką. Możesz również wykonać delikatny peeling, który eliminując martwe komórki naskórka odsłoni pory skóry i ułatwi ich oczyszczenie, a następnie zwężenie. Maseczkę ściągającą pory zaleca się trzymać od 5 do 15 minut, w zależności od jej rodzaju. Po zmyciu produktu z twarzy warto na jej powierzchnię nanieść grubszą warstwę kremu nawilżającego lub odżywczego, który będzie zwieńczeniem pielęgnacji skóry, mającej na celu ściągnięcie porów.

Czy zwykła maseczka oczyszczająca sprawdzi się w roli maseczki zwężającej pory?

Najskuteczniejszym kosmetykiem i jednocześnie zabiegiem kosmetycznym na skórę, borykającą się z rozszerzonymi porami, jest maseczka zwężająca pory. Maski tego typu bazują na specjalnie dobranych składnikach, które skutecznie oczyszczają pory i zwężają je, dzięki czemu są one mniej widoczne. Zwykłe maseczki nie wykazują takiego działania. Co prawda oczyszczają one skórę i odświeżają ją, jednak nie są dedykowane dla osób, które chcą pozbyć się problemu rozszerzonych porów. Z tego względu zaleca się stosować specjalne maseczki do twarzy, których zadaniem jest zwężenie porów.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Kwas laktobionowy czym jest?

Pielęgnacja twarzy

Kwas laktobionowy czym jest?

Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

Przeczytaj artykuł

go to top