OK

OK Cancel

Thank you

Close

Zafunduj skórze kurację odmładzającą – pielęgnacja cery dojrzałej

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji cery dojrzałej? Jaki krem Vichy do twarzy wybrać aby odmłodzić skórę? Przeczytaj ten poradnik, już dziś!

Zafunduj skórze kurację odmładzającą – pielęgnacja cery dojrzałej

Pomimo tego, że starzenie się jest naturalnym etapem życia, którego nie da się w żaden sposób pominąć, do jego wyraźnych oznak wciąż bardzo trudno jest się nam przyzwyczaić. I bardzo dobrze, bo walka z czasem, którą podejmujemy, chcąc w jak największym stopniu wyeliminować oznaki starzenia, poprawia nie tylko nasz wygląd, ale i samopoczucie. Z całą pewnością warto więc działać. Pytanie tylko, w jaki sposób? Chcąc zachować młody wygląd twarzy na dłużej, z całą pewnością musimy nauczyć się odpowiednio ją pielęgnować poprzez wybór kosmetyków dostosowanych do potrzeb cery dojrzałej. Podpowiemy ci, jak nauczyć się pielęgnować dojrzałą skórę twarzy i cieszyć się jej znakomitą kondycją przez długi czas. Chcąc zachować młody wygląd twarzy na dłużej, z całą pewnością musimy nauczyć się odpowiednio ją pielęgnować poprzez wybór kosmetyków dostosowanych do potrzeb cery dojrzałej. Podpowiemy ci, jak nauczyć się pielęgnować dojrzałą skórę twarzy i cieszyć się jej znakomitą kondycją przez długi czas.

Pielęgnacja cery dojrzałej – Twój sposób na oznaki starzenia

Zmarszczki, pojawiające się na powierzchni skóry, głębokie bruzdy, utrata jędrności, elastyczności i sprężystości, a także wyraźnie widoczne oznaki zmęczenia to symptomy, których z całą pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Te oznaki są dowodem upływającego czasu i procesów starzenia się skóry twarzy. Pomimo tego, że procesów tych nie można zupełnie wyeliminować i zahamować, można zmniejszyć ich skutki, poprzez spowolnienie tempa starzenia się skóry. Kluczem do sukcesu jest zachowanie dobrej kondycji skóry twarzy przez jak najdłuższy czas. Jędrna i sprężysta, odżywiona i odpowiednio nawilżona jest zdecydowanie mniej narażona na przedwczesne starzenie, a pojawiające się na niej oznaki upływającego czasu stają się zdecydowanie mniej widoczne. Aby tak się mogło jednak stać, trzeba nauczyć się odczytywać potrzeby skóry na tyle wcześnie, by nie dopuścić do jej osłabienia, stosując adekwatne produkty pielęgnacyjne.

Musisz pamiętać, że już po 25. roku życia skóra twojej twarzy zaczyna tracić jędrność, przez co staje się podatna na zmarszczki. Z każdym kolejnym rokiem proces ten postępuje. W rezultacie skóra staje się wiotka, pozbawiona blasku i naturalnej sprężystości. Bardzo łatwo ulega też przesuszeniom. Na jej powierzchni, zwłaszcza w okolicy oczu i ust, zaczynają pojawiać się zmarszczki, które z czasem tworzą całe sieci. W miejscach, w których skóra jest szczególnie cienka, mogą pojawiać się głębokie, mocno widoczne bruzdy. Aby opóźnić każdy z tych procesów, należy zapewnić swojej skórze prawdziwy zastrzyk energii, dostarczając jej wszystkich potrzebnych substancji.

Profesjonalna kuracja odmładzająca w zaciszu łazienki, czyli kremy do cery dojrzałej

Zarówno kremy do cery dojrzałej, jak i inne produkty stosowane do jej pielęgnacji, muszą zawierać składniki aktywne o silnie skoncentrowanym działaniu. Ich zadaniem poza odżywieniem i nawilżeniem jest także przywrócenie jędrności oraz elastyczności. Wszystkie te zadania doskonale spełniają kremy Vichy dla cery dojrzałej z linii Neovadiol. Zawarty w nich kwas hialuronowy o wysokim stężeniu zapewnia optymalny poziom nawilżenia, a pozostałe użyte składniki, jak m.in. wyciąg z róży, odpowiadają za poprawę, gęstość i elastyczność skóry, modelują kontury twarzy i redukują zmarszczki. W efekcie skóra twarzy sprawia wrażenie młodszej. Jest też wyraźnie odżywiona i nawodniona, a przez to mniej podatna na procesy starzenia. Każdy krem dla cery dojrzałej z linii Neovadiol odpowiada nieco innym potrzebom skóry, dlatego też wybór odpowiedniego kremu powinny podyktować indywidualne problemy cery. Kosmetyki pielęgnacyjne stosowane regularnie przez dłuższy czas działają jak prawdziwa kuracja odmładzająca, która pozwala w widoczny sposób poprawić kondycję skóry i zachować jej młody wygląd.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Kwas laktobionowy czym jest?

Pielęgnacja twarzy

Kwas laktobionowy czym jest?

Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

Przeczytaj artykuł

go to top