OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dlaczego podczas menopauzy alergie skórne są częstsze oraz jak je złagodzić?

Alergie skórne mogą występować bardzo często po ustąpieniu miesiączki.

Dlaczego podczas menopauzy alergie skórne są częstsze oraz jak je złagodzić?

Bariera skórna podlega bowiem nadal działaniu różnych czynników, a jej ścianki nie są już tak wysokie i trwałe jak wcześniej. Dużo ciężej jest więc jej się skutecznie bronić przed atakami z zewnątrz. W wyniku tego możesz odczuwać suchość lub dyskomfort skóry. W tym artykule prezentujemy porady i wskazówki, które pomogą złagodzić objawy, jakie daje alergia skórna, pojawiająca się często podczas menopauzy.

Zmiany hormonalne w okresie menopauzy mogą mieć wpływ na powstawanie reakcji alergicznych

Spadek poziomu estrogenów i androgenów podczas menopauzy wpływa na zmianę funkcji komórek i układu odpornościowego odpowiedzialnych za objawy alergii skórnej.
Zmniejszenie poziomu estrogenu osłabia barierę skórną, wpływa na jej komórki i białka, a to z kolei sprzyja temu, że powstaje alergia. Objawy skórne mogą być wtedy dla Ciebie bardzo dokuczliwe.

Skóra w okresie menopauzy staje się cieńsza, bardziej sucha i podrażniona, a to sprawia, że jest bardziej podatna na wszelkie alergie.

Jak pielęgnować skórę w okresie menopauzy? Aby zmniejszyć ryzyko alergii w tym okresie, zalecamy sięganie po łagodne środki myjące i nawilżające o niskim pH oraz stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych w celu zniwelowania nieprzyjemnych reakcji skóry w okresie menopauzy.

Jeśli jednak alergia skórna już się pojawi, przez co skóra staje się silnie podrażniona, oczywiście zdecydowanie zalecamy wizytę u dermatologa lub zwrócenie się do farmaceuty o odpowiednią poradę.

Alergia skórna – o czym należy pamiętać

W okresie menopauzy alergie częściej występują na skórze, bo dużo łatwiej dochodzi do jej wysuszenia, a to z kolei osłabia jej naturalną barierę ochronną. W skrócie: skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na alergie skórne. 

Jak temu zapobiec?
Sposobem na alergie skórne jest stosowanie łagodnych środków myjących i nawilżających o niskim pH. Jeśli masz wrażenie, że jakiś kosmetyk ci nie służy, np. wysusza czy podrażnia skórę, nie wahaj się go odstawić. W tym okresie Twoje ciało i twarz potrzebują często dużo delikatniejszej pielęgnacji niż ta, którą stosowałaś przed menopauzą. W razie wszelkich wątpliwości czy silniejszych objawów, jakie mogą też dawać alergie skórne, zawsze dobrze jest się skonsultować z lekarzem dermatologiem.


skóra dojrzała?

Odkryj innowacyjną pielęgnację Neovadiol
dla skóry przed i po menopauzie

Neovadiol dla skóry przed i po menopauzie

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Neovadiol - skuteczność
Sprawdź

1 Neovadiol przed menopauzą krem na dzień: ocena kliniczna 220 kobiet po 3 miesiącach.

2 Neovadiol po menopauzie krem na dzień: ocena kliniczna 219 kobiet po 3 miesiącach.

Neovadiol

skóra dojrzała?

ptma

 

Rekomendowane produkty

go to top