OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dlaczego podczas menopauzy pojawia się nadmierne owłosienie u kobiet?

Podczas menopauzy drastycznie spada poziom żeńskich hormonów płciowych. W takiej sytuacji stery w Twoim organizmie przejmuje testosteron, czyli męski hormon.

Dlaczego podczas menopauzy pojawia się nadmierne owłosienie u kobiet?

Oczywiście nadal pozostajesz wspaniałą kobietą, to tylko Twoja męska strona stara się dojść do głosu i dlatego zauważasz nadmierne owłosienie na twarzy i ciele. Wyjaśniamy, jak to wszystko tak naprawdę działa i co możesz zrobić dla siebie, aby pozbyć się problemu.

Przyczyny nadmiernego owłosienia w trakcie menopauzy

Jednakże w okresie perimenopauzy i menopauzy możesz zauważyć na twarzy „mniej dyskretne” owłosienie.

Mieszki włosowe u ludzi wytwarzają kilka rodzajów włosów. Kobiety w każdym wieku mają na twarzy mieszki włosowe, które w normalny sposób wytwarzają miękkie, niezauważalne zazwyczaj owłosienie, potocznie zwane meszkiem.

Podczas menopauzy zmniejsza się poziom żeńskich hormonów płciowych, a bardziej widoczne niż wcześniej owłosienie może pojawić się nad górną wargą, wzdłuż linii żuchwy oraz brody. Jednakże niewielka ilość testosteronu wytwarzanego przez organizm kobiety właściwie nie ulega zmniejszeniu – można by rzec, my to mamy szczęście… Hormony męskie są produkowane również przez nadnercza. W okresie menopauzy pojawia się zaburzenie równowagi między poziomem hormonów płciowych męskich oraz żeńskich. Właśnie to są przyczyny nadmiernego owłosienia w okresie menopauzy.

Według „British Journal of Dermatology” w grupie kobiet po menopauzie:
•   39% boryka się z nadmiernym owłosieniem na twarzy, głównie widocznym meszkiem na brodzie.
W innym raporcie opublikowanym w „Menopausal Health” w 2009 roku odnotowano, że
w grupie 656 Amerykanek w wieku 50-79 lat:
•    nadmierne owłosienie na twarzy pojawiło się u 33% kobiet w wieku 50-59 lat,
•    i 54% kobiet w wieku 60-69 lat.


Badanie nie wykazało istotnych różnic dotyczących owłosienia na twarzy między kobietami o ciemnym i jasnym kolorze skóry. To oznacza, że problem ten nie dotyczy tylko brunetek o ciemnej karnacji i z naturalnie ciemnymi włoskami na ciele.
Zapewne wolałabyś, aby ten problem nie dotyczył Ciebie w ogóle, ale jeśli już tak się zdarzy, dobrze mieć świadomość, że nadmierne owłosienie u kobiet jest w tym okresie powszechne, oraz że są osoby, z którymi można o tym porozmawiać, i które mogą okazać Ci wsparcie.

Dowiedz się więcej o skórze i zmianach hormonalnych okresie menopauzy
 

39% dotyka nadmierne owłosienie na twarzy

Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby leczenia tego problemu w zależności od jego nasilenia. Jeżeli owłosienie na twarzy jest bardzo widoczne i mocno Ci przeszkadza, możesz zastosować krem, który spowolni wzrost włosków. Inne zabiegi, które można wykonać, aby usunąć niechciane włoski, to depilacja woskiem, elektroliza, która niszczy mieszki włosowe, lub laserowe usuwanie włosów. Ta ostatnia metoda często pozwala pozbyć się ich nawet na stałe. Jeśli nadmierne owłosienie w tym okresie życia jest Twoim kompleksem, zachęcamy do pozbycia się go, abyś już więcej o nim nie myślała.

Co warto zapamiętać o nadmiernym owłosieniu podczas menopauzy

Nadmierne owłosienie u kobiet na twarzy podczas menopauzy nie jest czymś niezwykłym. Tak naprawdę to całkiem zrozumiałe – włosy są zależne od hormonów, a te przechodzą obecnie przez ciężki okres.

Wybierz więc jedną z opcji depilacji – krem, wosk, elektrolizę lub laser  – i pozbądź się zbędnego owłosienia!


skóra dojrzała?

Odkryj innowacyjną pielęgnację Neovadiol
dla skóry przed i po menopauzie

Neovadiol dla skóry przed i po menopauzie

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Neovadiol - skuteczność
Sprawdź

1 Neovadiol przed menopauzą krem na dzień: ocena kliniczna 220 kobiet po 3 miesiącach.

2 Neovadiol po menopauzie krem na dzień: ocena kliniczna 219 kobiet po 3 miesiącach.

Neovadiol

skóra dojrzała?

ptma

 

Rekomendowane produkty

go to top