OK

OK Cancel

Thank you

Close

Drożdże na włosy — fakty i mity

Drożdże to doskonałe źródło aminokwasów, bogate w składniki mineralne i witaminy z grupy B, tak potrzebne do zachowania dobrej kondycji włosów i skóry. Regularnie stosowane znacznie poprawiają gęstość włosów poprzez wzmocnienie cebulek i ich pobudzenie. Jeżeli więc cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, dowiedz się jak stosować drożdże na włosy do picia, jak powstrzymać wypadanie włosów, jakie tabletki na wypadanie włosów są najlepsze. Poznaj magiczne drożdże na włosy. Efekty mogą Cię zaskoczyć!

Drożdże pomagają zachować prawidłową kondycję włosów i skóry

Drożdże na włosy — dla kogo?

Mówiąc o tym, dla kogo dedykowane są drożdże, można mieć na myśli tak naprawdę wszystkich. Drożdże są odpowiednie nie tylko dla osób o osłabionych włosach, ale także dla tych, które pragną działać zapobiegawczo, by w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych efektów codziennej pielęgnacji włosów. Regularne farbowanie, zmiany hormonalne, codzienne suszenie, prostowanie, stylizacja za pomocą lakierów i kosmetyków obciążających włosy, może przyczynić się do ich wysuszenia, a także do ich nadmiernego wypadania. W takim przypadku stosowanie drożdży może okazać się dla Ciebie niezwykle pomocne. Warto wspomóc swoją pielęgnację szamponem wzmacniającym Decros Vichy, wspierającym kurację na wypadanie włosów. Szampon ten stymuluje mieszki włosowe do wzrostu.

Jak stosować drożdże na włosy?

Drożdże są naturalnym produktem niesamowicie wzmacniającym włosy. Można stosować je na różne sposoby, jednak głównie dzieli się je na te stosowane doustnie, i te, stosowane zewnętrznie.
Jeżeli chcesz zastosować drożdże zewnętrznie, przeczytaj uważnie przepis poniżej i krok po kroku wykonaj go w domowym zaciszu.

1. Weź 2 łyżki drożdży spożywczych, 2 łyżki miodu i pół szklanki jogurtu (oczywiście naturalnego).
2. Dodaj do drożdży odrobinę ciepłego mleka, i poczekaj około 1h.
3. Następnie wymieszaj wszystkie składniki i odstaw na kolejną godzinę.
4. Tak przygotowaną maskę nałóż dokładnie na włosy (możesz również wetrzeć ją w skórę głowy)  i pozostaw pod przykryciem na co najmniej godzinę (przykryciem może być foliowa reklamówka i ręcznik).
5. Po wszystkim umyj włosy wodą i ciesz się miękkimi włosami.

Stosowanie wewnętrzne można wykonać na dwa sposoby:

  • stosuj gotowe tabletki drożdżowe — znajdziesz je w aptekach lub sklepach zielarskich i ekologicznych. Przeszkodą mogą być duże ilości, jakie trzeba przyjmować codziennie. Drożdże w tabletkach zazwyczaj należy brać 3 razy dziennie po co najmniej ¾ tabletki,
  • pij własnoręcznie przygotowaną mieszankę — od ⅙ do ½ kostki drożdży (dostępnych w zwykłym sklepie spożywczym) wrzuć do kubka i zalej do połowy lub cały kubek wrzątku, lub bardzo gorącego mleka, w zależności co będzie piło się łatwiej. Pij w temperaturze, która będzie dla Ciebie odpowiednia do wypicia.


Niestety, taki napój nie należy do najsmaczniejszych. Dla wielu osób wydaje się on nie do wypicia. Pamiętaj jednak, że najskuteczniejszy jest właśnie w takiej postaci. Próbując dosładzać tę mieszankę osłabiamy jej działanie. Cukry proste, zawarte w miodzie, cukrze, sokach, destabilizują niektóre wartości odżywcze.

Taki napój postaraj się pić codziennie przez 3 tygodnie / miesiąc, następnie z zrób jeden tydzień lub jeden miesiąc przerwy.

Być może picie napoju z drożdży wydaje się skomplikowane, jednak ta metoda jest dużo bardziej skuteczna od łykania tabletek.

go to top