OK

OK Cancel

Thank you

Close

Segment :

Hormonalne wypadanie włosów - jak wspomóc skórę głowy

  • favoris

Wypadanie włosów na tle hormonalnym jest, niestety, coraz częściej spotykanym zjawiskiem w różnych grupach wiekowych. Jeżeli cierpisz z powodu nadmiernego wypadania włosów, przyczyny hormonalne powinny zostać zweryfikowane w pierwszej kolejności. Kiedy w organizmie człowieka pojawiają się zaburzenia hormonalne, wypadanie włosów jest jednym z najbardziej widocznych efektów. Niestety, poza tak dokuczliwym objawem, hormonalne wypadanie włosów może okazać się wierzchołkiem góry lodowej. W tym artykule dowiesz się jak zaburzenia hormonalne wpływają na wypadanie włosów, oraz jak leczyć przykre objawy.

Zaburzenia hormonalne a wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów a zaburzenia hormonalne są ściśle ze sobą powiązane. Oczywiście należy pamiętać, że każdy człowiek traci dziennie około 100 włosów, dlatego nie wolno popadać w panikę, jeżeli ilość traconych włosów nie przekracza naprawdę dużej ilości. Warto wiedzieć, że zazwyczaj włosy są osłabione wiosną i jesienią.

Dodatkowo, wiadomym jest, że osoby, które regularnie poddają włosy takim czynnościom jak: suszenie, prostowanie, farbowanie, stylizowanie włosów obciążającymi kosmetykami narażają łodygi włosów oraz ich cebulki na osłabienie, co w konsekwencji może objawiać się utratą włosów.

Nie warto jednak tracić czasu na ślepe poszukiwanie przyczyn. Jeżeli cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, badania hormonalne są podstawą do podjęcia dalszych działań.

W związku z tym udaj się do lekarza specjalisty, najlepiej endokrynologa, który specjalizuje się w badaniu hormonów, odpowiedzialnych za różne funkcje, nie tylko na jakość włosów.

Hormonalne wypadanie włosów - badania

Jak wiadomo, tematy związane ze zdrowiem, a szczególnie z odpowiednim funkcjonowaniem hormonów, wymagają dogłębnej analizy lekarskiej. Hormony na które należy zwrócić szczególną uwagę to testosteron, a wraz z nim dihydrotestosteron i androstendion, hormony tarczycy oraz hormony płciowe kobiece.

Hormonalne wypadanie włosów-leczenie

Od sposobu leczenia wypadania włosów zależą wyniki przeprowadzonych badań. Można jednak podjąć próbę walki z problemem zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Wewnętrzne metody walki z wypadaniem włosów ustala lekarz po analizie wyników badań hormonalnych. Prawdopodobnie, w przypadku dużych zaburzeń hormonalnych, potrzebne będzie zastosowanie terapii hormonalnej.

Dodatkowo można wesprzeć porost nowych włosów za pomocą specjalnych tabletek, takich jak drożdze lub preparatów zawierających potrzebne witaminy i minerały, pobudzające włosy do regeneracji.

Do zewnętrznych metod zaliczyć można regularne i konsekwentne stosowanie takich kosmetyków jak:

* odżywki do włosów - zdecydowanie sięgnij po te, przeznaczone dla wypadających włosów
* szampon - stosowany w pielęgnacji włosów najczęściej, dlatego tak ważne jest by był on najlepszej jakości. Zapytani o zdanie specjaliści Vichy mówią o Dercos Neogenic, który pobudza do życia uśpione mieszki włosowe, a także zwiększa objętość włosów, przez co skóra głowy jest mniej widoczna.
* wcierki do włosów - warto jest także zapewnić swoim włosom kurację, używając codziennie przez 3 tygodnie wcierki, którą aplikuje się wraz z delikatnym masażem głowy. Po dwóch tygodniach przerwy zaleca się powtórzenie kuracji.

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top