OK

OK Cancel

Thank you

Close

Hormonalne wypadanie włosów - jak wspomóc skórę głowy

Wypadanie włosów na tle hormonalnym jest, niestety, coraz częściej spotykanym zjawiskiem w różnych grupach wiekowych. Jeżeli cierpisz z powodu nadmiernego wypadania włosów, przyczyny hormonalne powinny zostać zweryfikowane w pierwszej kolejności. Kiedy w organizmie człowieka pojawiają się zaburzenia hormonalne, wypadanie włosów jest jednym z najbardziej widocznych efektów. Niestety, poza tak dokuczliwym objawem, hormonalne wypadanie włosów może okazać się wierzchołkiem góry lodowej. W tym artykule dowiesz się jak zaburzenia hormonalne wpływają na wypadanie włosów, oraz jak leczyć przykre objawy.

Zaburzenia hormonalne a wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów a zaburzenia hormonalne są ściśle ze sobą powiązane. Oczywiście należy pamiętać, że każdy człowiek traci dziennie około 100 włosów, dlatego nie wolno popadać w panikę, jeżeli ilość traconych włosów nie przekracza naprawdę dużej ilości. Warto wiedzieć, że zazwyczaj włosy są osłabione wiosną i jesienią.

Dodatkowo, wiadomym jest, że osoby, które regularnie poddają włosy takim czynnościom jak: suszenie, prostowanie, farbowanie, stylizowanie włosów obciążającymi kosmetykami narażają łodygi włosów oraz ich cebulki na osłabienie, co w konsekwencji może objawiać się utratą włosów.

Nie warto jednak tracić czasu na ślepe poszukiwanie przyczyn. Jeżeli cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, badania hormonalne są podstawą do podjęcia dalszych działań.

W związku z tym udaj się do lekarza specjalisty, najlepiej endokrynologa, który specjalizuje się w badaniu hormonów, odpowiedzialnych za różne funkcje, nie tylko na jakość włosów.

Hormonalne wypadanie włosów - badania

Jak wiadomo, tematy związane ze zdrowiem, a szczególnie z odpowiednim funkcjonowaniem hormonów, wymagają dogłębnej analizy lekarskiej. Hormony na które należy zwrócić szczególną uwagę to testosteron, a wraz z nim dihydrotestosteron i androstendion, hormony tarczycy oraz hormony płciowe kobiece.

Hormonalne wypadanie włosów-leczenie

Od sposobu leczenia wypadania włosów zależą wyniki przeprowadzonych badań. Można jednak podjąć próbę walki z problemem zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Wewnętrzne metody walki z wypadaniem włosów ustala lekarz po analizie wyników badań hormonalnych. Prawdopodobnie, w przypadku dużych zaburzeń hormonalnych, potrzebne będzie zastosowanie terapii hormonalnej.

Dodatkowo można wesprzeć porost nowych włosów za pomocą specjalnych tabletek, takich jak drożdze lub preparatów zawierających potrzebne witaminy i minerały, pobudzające włosy do regeneracji.

Do zewnętrznych metod zaliczyć można regularne i konsekwentne stosowanie takich kosmetyków jak:

* odżywki do włosów - zdecydowanie sięgnij po te, przeznaczone dla wypadających włosów
* szampon - stosowany w pielęgnacji włosów najczęściej, dlatego tak ważne jest by był on najlepszej jakości. Zapytani o zdanie specjaliści Vichy mówią o Dercos Neogenic, który pobudza do życia uśpione mieszki włosowe, a także zwiększa objętość włosów, przez co skóra głowy jest mniej widoczna.
* wcierki do włosów - warto jest także zapewnić swoim włosom kurację, używając codziennie przez 3 tygodnie wcierki, którą aplikuje się wraz z delikatnym masażem głowy. Po dwóch tygodniach przerwy zaleca się powtórzenie kuracji.

Zespół Vichy

go to top