OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jaki podkład wybrać dla skóry naczynkowej?

Na problem ze skórą naczynkową skarży się coraz większa ilość kobiet w różnym wieku. Rozszerzone naczynka oraz ich kruchość to problem natury estetycznej, ale także zdrowotnej, dlatego nie można go lekceważyć. Dowiedz się, jakiego podkładu dla skóry naczynkowej warto używać, aby skutecznie zmatowić zaczerwienioną twarz.

Jaki podkład wybrać dla skóry naczynkowej

Skóra naczynkowa - charakterystyka

Skóra naczynkowa może występować na każdym jej rodzaju, jednak najczęściej dotyczy skóry suchej, gdyż ta jest najbardziej wrażliwa. Osoby, cierpiące na tę przypadłość, mają rozszerzone i kruche naczynka oraz podskórne pajączki (teleangiektazję). Do pojawienia się tych oznak dochodzi dlatego, że naczynia krwionośne nie są w stanie utrzymać ciśnienia krwi, przez co dochodzi do ich rozszerzenia. Oznaki zaczerwienienia występują głównie w obszarze nosa, policzków i brody. Skóra naczynkowa jest niezwykle cienka i wrażliwa, przez co łatwo ulega zmieniającym się czynnikom zewnętrznym. Wiatr, mróz, słońce, wilgotność, zmiany temperatur sprawiają, że na skórze naczynkowej gości rumień oraz uczucie pieczenia. Oprócz czynników zewnętrznych głównym powodem, przez który występuje skóra naczynkowa, są uwarunkowania genetyczne i nadmierna produkcja estrogenów.

Czynniki potęgujące problemy ze skórą naczynkową

Do rozszerzenia naczyń włosowatych, pojawienia się rumienia oraz uczucia pieczenia i rozgrzania dużo łatwiej dochodzi, kiedy:
- jesteśmy pod wpływem silnych emocji
- zmienia się temperatura
- jest to czas menstruacji
- cierpimy na zaparcia
- skacze ciśnienie
- zaburzona jest praca wątroby
- zbyt intensywnie się opalamy
korzystamy z solarium czy sauny
- bierzemy gorącą kąpiel
- pijemy czerwone wino

Skóra naczynkowa - kosmetyki i zabiegi

Osoby ze skórą naczynkową powinny szczególnie dobrze pielęgnować ją, co skutecznie pomoże zmniejszyć widoczność czerwonych plam. Można również zdecydować się na zabiegi kosmetyczne, takie jak laserowe zamykanie naczynek czy drenaż limfatyczny. Skórę naczynkową należy pielęgnować i leczyć nie tylko kierując się względami estetycznymi, ale także zdrowotnymi. Nieodpowiednio pielęgnowana skóra naczynkowa może prowadzić do powstania trądziku różowatego. Pomocny w pielęgnacji okaże się dobry krem do skóry naczynkowej, który stanowić będzie podstawę w dbaniu o równomierny koloryt twarzy. Można używać go na dzień i na noc, dzięki czemu skóra zostanie odpowiednio nawilżona. Ważne jest, żeby taki krem zawierał produkty chroniące przed promieniowaniem UV.

Skóra naczynkowa - makijaż

W przypadku skóry naczynkowej najtrudniej jest wyrównać koloryt oraz skutecznie zamaskować zaczerwienione partie. Szczególnie pomocny przy skórze naczynkowej okaże się podkład, ale nie jest to jedyny kosmetyk, w który powinny zaopatrzyć się osoby z takim typem skóry. Warto zakupić również korektor, który stosuje się miejscowo na popękane naczynka bądź zaczerwienione obszary. Korektor do skóry naczynkowej powinien być zielony, dzięki czemu uda się skutecznie przykryć czerwone zmiany. Należy również zwrócić uwagę na kosmetyki do demakijażu. W przypadku skóry naczynkowej powinno unikać się żeli do mycia twarzy z drobinkami peelingującymi oraz produktów przeznaczonych do tłustej czy trądzikowej skóry, mających w składzie alkohol. Pozbyć się należy także szczoteczek czy ostrych gąbek do mycia.

Podkład dla skóry naczynkowej

Osoby ze skórą naczynkową zmagają się z problemem zamaskowania zaczerwienień i rumieńców, dlatego najistotniejszym elementem makijażu jest odpowiedni podkład. Dzięki dobrze dobranemu podkładowi dla skóry naczynkowej uda się wykonać idealny makijaż, który utrzyma się przez długie godziny. Dermablend od Vichy to z pewnością dobry wybór podkładu dla skóry naczynkowej. Produkt zapewnia doskonałe krycie, utrzymujące się do 16 godzin! Dzięki niemu zaczerwienienia zostaną skutecznie zatuszowane, a skóra aksamitnie wygładzona. Co bardzo istotne, podkład ten nie tworzy efektu maski.

Zespół Vichy

go to top