OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jakie zaburzenia hormonalne w okresie menopauzy wpływają na zmiany w obrębie skóry?

Menopauza to niezwykle skomplikowany proces, który wpływa nie tylko na organy wewnętrzne, ale również w ogromnym stopniu na skórę.

Jakie zaburzenia hormonalne w okresie menopauzy wpływają na zmiany w obrębie skóry?

A ponieważ w pewnym sensie Twoja skóra jest oknem na całe ciało, ma skłonność szybko okazywać, kiedy dzieje się w nim coś niepokojącego, i odzwierciedlać różne jego zaburzenia, np. zaburzenia hormonalne u kobiet. Zobaczysz, że wiele oznak, które się na niej pojawia, ma tak naprawdę takie samo źródło. Dowiedz się jakie.

Zaburzenia hormonalne podczas menopauzy powodują wiele zmian

Utrata estrogenów może również negatywnie wpływać na krążenie krwi, przez co składniki odżywcze oraz tlen nie docierają w odpowiedniej ilości do skóry. Mniejsza ilość estrogenów, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania skóry, sprawia, że Twoja skóra staje się cieńsza oraz dużo bardziej sucha.

Estrogeny i progesteron zapewniają skórze blask, elastyczność oraz dobre nawilżenie – to zdecydowanie lubimy. Zaburzenie funkcji jajników powoduje spadek poziomu tych hormonów – tego już nie lubimy.
Brak równowagi hormonalnej podczas menopauzy powoduje degradację kolagenu i włókien elastyny, a to wpływa na elastozę, czyli powstawanie nieprawidłowych włókien elastyny w skórze. Zaburzenia hormonalne mogą powodować również pogorszenie nawilżenia skóry oraz wydłużone gojenie się ran. A wszystko to nasila jeszcze bardziej promieniowanie UV, a dokładniej nasze zapominanie o stosowaniu ochrony wobec tych promieni.

Zaburzenia hormonalne u kobiet, a konkretnie zmniejszony poziom estrogenów, powodują rozmieszczenie złogów tłuszczu, które w naszej ocenie nie jest właściwe:
•    utrata tkanki tłuszczowej pod skórą twarzy, szyi, rąk, piersi oraz w okolicy ramion powoduje wiotczenie skóry,
•    gromadzenie się tłuszczu w okolicach, w których nie chcesz go mieć zbyt dużo, jak brzuch i/lub uda i pośladki.

Czy to wszystko? Niestety, na tym jeszcze nie koniec…
Przez zaburzenia hormonalne można tu i ówdzie zauważyć brązowe plamy oraz ciemne przebarwienia. To właśnie w tym okresie możesz zaobserwować ich większą ilość na skórze. Na ich pojawianie się duży wpływ ma promieniowanie słoneczne.

Dowiedz się więcej o skórze i zmianach hormonalnych okresie menopauzy

Składniki odżywcze i tlen mają trudności z dotarciem do skóry

Do tego wszystkiego nadnercza oraz jajniki u kobiet po menopauzie nadal wydzielają androgeny. Hormony te przy braku estrogenów powodują jeszcze więcej objawów, takich jak obniżenie głosu, pojawianie się owłosienia na twarzy, nasilone przetłuszczanie się skóry i trądzik. Nie obawiaj się, nie będziemy tego kwitować stwierdzeniem: „za chwilę staniesz się mężczyzną”. Chcemy tylko powiedzieć, że hormony to skomplikowana sprawa i mają one duży wpływ zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn. Zaburzenia hormonalne mogą uwydatnić Twoją męską stronę podczas menopauzy, ale przecież nawet w tym trudnym okresie nie jest ona dominująca!

Co należy zapamiętać o zmianach na skórze w okresie menopauzy

Zaburzenia hormonalne u kobiet, a dokładnie niedobór estrogenów oraz trudność z dotarciem składników odżywczych i tlenu do skóry, to główne przyczyny zmian na skórze w okresie menopauzy. Skóra jako organ potrzebuje różnorodnych rzeczy, aby funkcjonować prawidłowo. Dlatego niemal każde zaburzenia hormonalne będą miały na nią wpływ. Właściwie to wszystkie zmiany tak będą działać…


skóra dojrzała?

Odkryj innowacyjną pielęgnację Neovadiol
dla skóry przed i po menopauzie

Neovadiol dla skóry przed i po menopauzie

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Neovadiol - skuteczność
Sprawdź

1 Neovadiol przed menopauzą krem na dzień: ocena kliniczna 220 kobiet po 3 miesiącach.

2 Neovadiol po menopauzie krem na dzień: ocena kliniczna 219 kobiet po 3 miesiącach.

Neovadiol

skóra dojrzała?

ptma

 

Rekomendowane produkty

go to top