OK

OK Cancel

Thank you

Close

Menopauza a utrata kolagenu: dlaczego moja skóra wiotczeje?

Nie wyglądasz już jak dwudziestolatka i nie ma w tym nic złego, ponieważ stałaś się o wiele bardziej wartościową osobą – jesteś pewniejsza siebie, wiele osiągnęłaś i znasz swoją wartość.

Menopauza a utrata kolagenu: dlaczego moja skóra wiotczeje?

30% utraty kolagenu w pierwszych 5 latach menopauzy

Prawda jest taka, że menopauzie towarzyszy wiotczenie skóry. Zanim jednak zdecydujesz się na interwencję chirurgiczną, sięgnij po mniej inwazyjne rozwiązania, które mogą Ci pomóc.
Wiotczenie skóry w okresie menopauzy spowodowane jest szybką utratą kolagenu – nawet 30% w ciągu pierwszych 5 lat i 2% w ciągu kolejnych 20 lat. Rzeczywiście nadchodzi ciężki okres, ale na Twoim miejscu skupilibyśmy się na tej części mówiącej o „kolejnych 20 latach”!

MENOPAUZA A SKÓRA

PODCZAS MENOPAUZY SKÓRA TRACI:

  • 57% LIPIDÓW*
  • 30% KOLAGENU W PIERWSZYCH 5 LATACH**
  • 1,5% ELASTYCZNOŚCI ROCZNIE W PIERWSZYCH LATACH**
  • 1,13% GRUBOŚCI KAŻDEGO ROKU W PIERWSZYCH 15-18 LATACH**

*Labrie et al, Skin responses to topical dehydroepiandrosterone:implications in antiageing treatment? BJD 2010 British Association of Dermatologists 2010 163, pp968–976
** MP Brincat,Y Muscat Baron &R Galea, Estrogens and the skin, Climateric Volume 8, Pages 110-123, 2010

 

Jakie inne objawy daje obniżona zawartość kolagenu w skórze

Atrofia odpowiada znacznej redukcji grubości tkanki skóry. Wszystko, co prowadzi do takiej redukcji, może również wpływać na komunikację i wymianę składników odżywczych pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą, co utrudnia skórze zachowanie jej właściwości mechanicznych i czego efektem jest wiotka skóra.

Wraz z utratą kolagenu skóra traci jędrność, pogłębiają się zmarszczki, a na szyi zauważalna jest wiotka skóra. Uwydatniają się trwałe zmarszczki, również wokół ust, czubek nosa jakby opada, wgłębienia wokół oczu stają się jeszcze głębsze, a pory bardziej rozszerzone.

Wszystkie te objawy menopauzy są związane ze starzeniem się wszystkich 3 warstw skóry twarzy (naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej). Atrofia, suchość i rozluźnienie ciała tłuszczowego wokół oczu to główne oznaki tego procesu, który może nie jest przyjemny, ale za to zupełnie naturalny.

Można również zauważyć postępującą degradację kwasu hialuronowego w skórze właściwej, suchość i szorstkość skóry z powodu zmniejszenia wydzielania sebum, utratę elastyczności, zmniejszoną zdolności do utrzymania wilgotności, a to może prowadzić do utraty jędrności.
Podsumowując: Twoja twarz może wyglądać inaczej, wydawać się zmęczona, pojawić się może wiotka skóra, a Ty zaczniesz tracić pewność siebie.

Postarajmy się temu zapobiec, a przynajmniej spowolnić ten proces najlepiej jak potrafimy:
· rzuć palenie i ogranicz spożycie alkoholu,
· sięgnij po właściwą pielęgnację skóry na co dzień, która będzie dostosowana do skóry przed menopauzą i po niej – regularnie stosuj wodoodporną ochronę przeciwsłoneczną o wysokim wskaźniku SPF,
· stosuj zdrową i dobrze zbilansowaną dietę,
· regularnie ćwicz.

Dowiedz się więcej o skórze i zmianach hormonalnych w okresie menopauzy.

O czym należy pamiętać

Przyczyną wiotczenia skóry podczas menopauzy jest przede wszystkim to, że zmniejsza się ilość kolagenu w skórze. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele rzeczy, które można w tej sytuacji zrobić:
· wybierz rutynę pielęgnacji skóry, którą będziesz przestrzegać na co dzień,
· przerzuć się na dobrze zbilansowaną dietę.

Skonsultuj się ze swoim dermatologiem w sprawie rutyny pielęgnacyjnej i sposobów na wiotczenie skóry.
skóra dojrzała?

Odkryj innowacyjną pielęgnację Neovadiol
dla skóry przed i po menopauzie

Neovadiol dla skóry przed i po menopauzie

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Neovadiol - skuteczność
Sprawdź

1 Neovadiol przed menopauzą krem na dzień: ocena kliniczna 220 kobiet po 3 miesiącach.

2 Neovadiol po menopauzie krem na dzień: ocena kliniczna 219 kobiet po 3 miesiącach.

Neovadiol

skóra dojrzała?

ptma

 

Rekomendowane produkty

go to top