OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kiedy powinniśmy pomyśleć o leczeniu farmakologicznym trądziku?

Trądzik to choroba skóry, która ze względu na charakterystyczne dla niej objawy jest bardzo trudna w eliminacji. Dowiedz się więcej o trądziku. Poznaj jego rodzaje, przyczyny go wywołujące i sposoby leczenia. Sprawdź również, kiedy należy podjąć się leczenia farmakologicznego tej choroby!

Kilka słów o trądziku

Trądzik jest jedną z najbardziej powszechnych chorób skóry. Powodują ją bakterie acnes, które bytują na powierzchni skóry. Ich rodzaj wpływa na odmienność trądziku, a mianowicie wyróżnią się trądzik chlorowytrądzik młodzieńczytrądzik różowaty. Każdy rodzaj tego schorzenia jest inny pod kątem przyczyn, jakie go wywołały, w przebiegu i toku leczenia. Mimo tych różnic każda odmiana trądziku potrafi być jednocześnie dokuczliwa, nieprzyjemna i trudna w eliminacji.

Tradycyjne sposoby leczenia trądziku

Trądzik jest na tyle specyficznym schorzeniem, że niezbędne jest podjęcie konkretnych działań, aby się go pozbyć. Sam niestety nie zniknie, a gdy już się pojawi, należy szybko działać, by nie rozwinął się i nie przeobraził w poważną dolegliwość. Błędne jest przekonanie, iż skóry nie należy „ruszać”, ponieważ to może tylko pogorszyć jej stan. Przeciwnie, należy szybko zadbać o nią i zapewnić jej prawidłową przeciwtrądzikową pielęgnację.
Kluczowym punktem w antytrądzikowej trosce jest stosowanie specjalnych produktów i kosmetyków. Należy bowiem zaopatrzyć się w środki dedykowane dla osób, borykających się z trądzikiem. Zawierają one cenne składniki, które działają bakteriobójczo i odżywczo. Składnikami tymi na pewno nie są alkohol i inne wysuszające substancje, które tylko pozornie działają korzystnie. Wysuszając skórę wcale nie zlikwidujesz trądziku, ale możesz go nasilić i dodatkowo podrażnić skórę, która wówczas jest bardzo wrażliwa.
Bardzo ważny jest również sposób odżywiania. Należy wyeliminować z diety ostre przyprawy, wysoko przetworzone dania, fast foody, napoje gazowane, a ograniczyć nabiał i słodycze, szczególnie kakao i czekoladę. Trądzik bardzo często jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się wewnątrz organizmu. Dieta jest ważna również dlatego, że trądzik to choroba skóry, a o skórę należy dbać od środka, aby na zewnątrz była zdrowa.

Leczenie farmakologiczne trądziku - kiedy się go podjąć?

Leczenie farmakologiczne trądziku dotyczy zarówno przyjmowania specjalnych leków, jak i stosowania innych środków (kosmetyków i produktów) o działaniu leczniczym. Warto zastanowić się nad leczeniem farmakologicznych, gdy wyżej wymienione sposoby zawodzą. Wówczas, gdy przykładanie się do pielęgnacji i zdrowe odżywianie nie powodują, że trądzik ustępuje, należy zgłosić się do dermatologa lub skorzystać z pomocy dermokosmetyków. Wizyta u dermatologa jest wręcz konieczna, ponieważ gdy prowadzi nas specjalista z zakresu chorób skóry i ich leczenia, możemy być pewni, że jesteśmy w dobrych rękach, a zdrowie naszej skóry jest pod ścisłą kontrolą. Zaopatrując się w dermokosmetyki stwarzamy doskonałe warunki do wzmocnienia terapii farmakologicznej i tej tradycyjnej. Wiele dermokosmetyków, pomocnych w leczeniu trądziku znajdziesz w ofercie Vichy. Przykładem jednego z najchętniej wybieranych produktów jest Przeciwzmarszczkowy krem zwalczający niedoskonałości Normaderm Vichy. Ten dedykowany jest dla dojrzałych osób, które borykają się z trądzikiem a dodatkowo, zauważają na skórze objawy starzenia. W ofercie marki Vichy jest jednak wiele innych kosmetyków, przeznaczonych również dla osób młodych.
Leczenie farmakologiczne, warto zastosować nie tylko wówczas, gdy zawodzą tradycyjne sposoby zwalczania trądziku lub gdy ich działanie chcemy wzmocnić.

Zespół Vichy

go to top