OK

OK Cancel

Thank you

Close

Maseczki do twarzy, czyli jak nawilżyć skórę twarzy

Oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna to główne elementy pielęgnacji, których przestrzeganie stanowi podstawę zachowania młodości skóry. Właściwie nawilżona skóra jest jędrna, ma zdrowy koloryt i lepiej radzi sobie z ochroną przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i wielogodzinnym przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach. Na takiej skórze makeup wygląda naturalniej i utrzymuje się dłużej.

Gdy skóra chce pić

Woda stanowi 60%-70% ciała dorosłego człowieka. Pełni funkcję rozpuszczalnika składników odżywczych, a dzięki odparowywaniu działa termoregulacyjnie zapobiegając przegrzaniu organizmu. Skutkiem niedoboru wody w organizmie są zaburzenia trawienia, i usuwania toksyn, bóle głowy oraz zaburzenia procesu odnowy skóry, która staje się ziemista, ściągnięta, szorstka, zaczyna piec i łuszczyć się. Jeśli w naskórku jest mało naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), składającego się z substancji biorących udział w wiązaniu wody w jego warstwie rogowej (takich jak ceramidy, aminokwasy, mocznik) woda odparowuje zbyt szybko, pozostawiając skórę bardziej wrażliwą i skłonną do powstawiania zmarszczek mimicznych. Jednak problem utraty wody może dotknąć nie tylko skórę suchą i mieszaną. Skóra tłusta reaguje na niewystarczającą ilość wody wzmożoną pracą gruczołów łojowych, stając się tłusta i odwodniona jednocześnie.

Jak nawilżać skórę twarzy, aby zapewnić jej komfort oraz zdrowy i piękny wygląd? Przede wszystkim należy rozróżnić dwa sposoby dostarczania wody skórze. Pierwszy z nich to zasada wypijania co najmniej 1,5 litra płynów dziennie, najlepiej niegazowanej wody mineralnej, ponieważ w przeciwieństwie do napojów gazowanych nie zawiera cukru i zbędnych kalorii. Drugi to odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do potrzeb skóry, pory roku i trybu życia.

Nawilżanie x 3

Pielęgnację nawilżającą warto zacząć od delikatnego oczyszczania. Do wyboru mamy płyny micelarne, preparaty typu 3 w 1 oraz żele stosowane do zmywania twarzy wodą. Należy pamiętać, aby wody była letnia, nie gorąca. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego kremu - bogatszej wersji dla skóry suchej i wrażliwej, lżejszej dla tłustej i mieszanej. Latem kluczową kwestią jest również ochrona przeciwsłoneczna, która powinna być wyższa, niż stosowana w pozostałych porach roku. Z kolei podczas chłodniejszych miesięcy warto użyć silniej nawilżającego kremu na noc, co ukoi podrażnioną skórę i odbuduje jej płaszcz hydrolipidowy. Krok trzeci, często niedoceniany, to maseczki do twarzy.

Maseczki do twarzy - kosmetyczny niezbędnik?

Zaletą maseczek do twarzy jest wyższa niż w kremach koncentracja składników odżywczych. Ze względu na swoje komplementarne właściwości stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji, a częstotliwość ich używania można dostosować do potrzeb skóry. Maski mineralne Vichy o skoncentrowanej formule wzbogacone w wodę mineralną z Vichy błyskawicznie przywracają skórze komfort i odpowiednie nawilżenie. Seria obejmuje trzy produkty o różnym zastosowaniu:
-maseczkę oczyszczającą do skóry tłustej i mieszanej z glinkami-kaolinową i bentonitową oraz z aloesem i alantoiną o działaniu łagodzącym, nawilżającym i naprawczym
-maseczkę nawilżającą z działającą antyoksydacyjnie witaminą B3-do każdego rodzaju skóry odwodnionej i wrażliwej
-maseczkę rozświetlającą z kamieniem wulkanicznym, kwasami AHA i mannozą do skóry zmęczonej i pozbawionej blasku.
Seria masek mineralnych została przebadana pod kontrolą dermatologiczną, a ich hipoalergiczne formuły gwarantują wysoką skuteczność. Ze względu na formę opakowania doskonale sprawdzą się w podróży.
Stosując maseczki do twarzy zapewniamy skórze kompleksową pielęgnację. W przypadku maseczek nawilżających uzupełniamy składniki, które uszczelniają naskórek, ograniczając utratę wody, z kolei maseczki oczyszczające i złuszczające przygotowują skórę na lepsze wchłanianie składników odżywczych z kremów, co w konsekwencji wpływa na prawidłowe nawilżenie skóry.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Kwas laktobionowy czym jest?

Pielęgnacja twarzy

Kwas laktobionowy czym jest?

Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

Przeczytaj artykuł

go to top