OK

OK Cancel

Thank you

Close

Maseczki do twarzy, czyli jak nawilżyć skórę twarzy

Oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna to główne elementy pielęgnacji, których przestrzeganie stanowi podstawę zachowania młodości skóry. Właściwie nawilżona skóra jest jędrna, ma zdrowy koloryt i lepiej radzi sobie z ochroną przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i wielogodzinnym przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach. Na takiej skórze makeup wygląda naturalniej i utrzymuje się dłużej.

Gdy skóra chce pić

Woda stanowi 60%-70% ciała dorosłego człowieka. Pełni funkcję rozpuszczalnika składników odżywczych, a dzięki odparowywaniu działa termoregulacyjnie zapobiegając przegrzaniu organizmu. Skutkiem niedoboru wody w organizmie są zaburzenia trawienia, i usuwania toksyn, bóle głowy oraz zaburzenia procesu odnowy skóry, która staje się ziemista, ściągnięta, szorstka, zaczyna piec i łuszczyć się. Jeśli w naskórku jest mało naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), składającego się z substancji biorących udział w wiązaniu wody w jego warstwie rogowej (takich jak ceramidy, aminokwasy, mocznik) woda odparowuje zbyt szybko, pozostawiając skórę bardziej wrażliwą i skłonną do powstawiania zmarszczek mimicznych. Jednak problem utraty wody może dotknąć nie tylko skórę suchą i mieszaną. Skóra tłusta reaguje na niewystarczającą ilość wody wzmożoną pracą gruczołów łojowych, stając się tłusta i odwodniona jednocześnie.

Jak nawilżać skórę twarzy, aby zapewnić jej komfort oraz zdrowy i piękny wygląd? Przede wszystkim należy rozróżnić dwa sposoby dostarczania wody skórze. Pierwszy z nich to zasada wypijania co najmniej 1,5 litra płynów dziennie, najlepiej niegazowanej wody mineralnej, ponieważ w przeciwieństwie do napojów gazowanych nie zawiera cukru i zbędnych kalorii. Drugi to odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do potrzeb skóry, pory roku i trybu życia.

Nawilżanie x 3

Pielęgnację nawilżającą warto zacząć od delikatnego oczyszczania. Do wyboru mamy płyny micelarne, preparaty typu 3 w 1 oraz żele stosowane do zmywania twarzy wodą. Należy pamiętać, aby wody była letnia, nie gorąca. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego kremu - bogatszej wersji dla skóry suchej i wrażliwej, lżejszej dla tłustej i mieszanej. Latem kluczową kwestią jest również ochrona przeciwsłoneczna, która powinna być wyższa, niż stosowana w pozostałych porach roku. Z kolei podczas chłodniejszych miesięcy warto użyć silniej nawilżającego kremu na noc, co ukoi podrażnioną skórę i odbuduje jej płaszcz hydrolipidowy. Krok trzeci, często niedoceniany, to maseczki do twarzy.

Maseczki do twarzy - kosmetyczny niezbędnik?

Zaletą maseczek do twarzy jest wyższa niż w kremach koncentracja składników odżywczych. Ze względu na swoje komplementarne właściwości stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji, a częstotliwość ich używania można dostosować do potrzeb skóry. Maski mineralne Vichy o skoncentrowanej formule wzbogacone w wodę mineralną z Vichy błyskawicznie przywracają skórze komfort i odpowiednie nawilżenie. Seria obejmuje trzy produkty o różnym zastosowaniu:
-maseczkę oczyszczającą do skóry tłustej i mieszanej z glinkami-kaolinową i bentonitową oraz z aloesem i alantoiną o działaniu łagodzącym, nawilżającym i naprawczym
-maseczkę nawilżającą z działającą antyoksydacyjnie witaminą B3-do każdego rodzaju skóry odwodnionej i wrażliwej
-maseczkę rozświetlającą z kamieniem wulkanicznym, kwasami AHA i mannozą do skóry zmęczonej i pozbawionej blasku.
Seria masek mineralnych została przebadana pod kontrolą dermatologiczną, a ich hipoalergiczne formuły gwarantują wysoką skuteczność. Ze względu na formę opakowania doskonale sprawdzą się w podróży.
Stosując maseczki do twarzy zapewniamy skórze kompleksową pielęgnację. W przypadku maseczek nawilżających uzupełniamy składniki, które uszczelniają naskórek, ograniczając utratę wody, z kolei maseczki oczyszczające i złuszczające przygotowują skórę na lepsze wchłanianie składników odżywczych z kremów, co w konsekwencji wpływa na prawidłowe nawilżenie skóry.

Zespół Vichy

go to top