OK

OK Cancel

Thank you

Close

Maseczki na twarz - zadbaj o nawilżenie skóry twarzy!

Odżywianie skóry

Aby skóra mogła prawidłowo funkcjonować, a tym samym dobrze wyglądać, potrzebuje odpowiedniego odżywienia. Dlatego nie skąp jej składników nawilżających i witamin, które usprawnią odnowę komórek, a także sprawią, że będzie idealnie nawilżona, sprężysta i gładka. Jak odżywić skórę twarzy? Przede wszystkim zapewnij jej kosmetyki o odpowiednim składzie, bogatym w najważniejsze składniki odżywcze, które wpłyną na lepsze nawilżenie skóry. Do tych składników zaliczamy przede wszystkim witaminę A, która przyspiesza odnowę naskórka oraz wspomaga produkcję kolagenu, czego efektem jest lepiej napięta i gładsza skóra.

Do prawidłowego funkcjonowania skóry niezbędna jest również witamina B3 inaczej niacyniamid, która neutralizuje działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za zbyt wczesne starzenie się skóry, czy nieprawidłową jej strukturę. Stymuluje ona również powstawanie ceramidów, co wspomaga regenerację skóry oraz  zapobiega jej wysuszeniu, gdyż ceramidy ograniczają TEWL (przeznaskórkową utratę wody). Jeśli chcesz mieć więc zdrową skórę, zerkaj dokładnie na skład kremów, serum czy masek i sprawdzaj, czy zawierają cenną witaminę B3. Poza tym, jeśli zależy ci na dobrej kondycji skóry,  sięgaj po kosmetyki z witaminami już na etapie mycia twarzy.

W wielu żelach czy mleczkach można już bowiem znaleźć całkiem niezłe wartości odżywcze pozyskiwane np. z alg. Algi, jak wiadomo, to doskonałe źródło składników mineralnych, które daje doskonałe wyniki, jeśli chodzi o regenerację i nawilżenie skóry. Jak odżywić skórę twarzy oprócz dostarczenia jeszcze takich witamin jak witamina C (działanie rozjaśniające, odmładzające), E ( działanie przeciwrodnikowe) i F (uszczelnia cement międzykomórkowy)? Sięgaj po kosmetyki z dodatkiem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które ograniczają nadmierne parowanie wody z naskórka i dają odpowiednie nawilżenie skóry.

Nawilż ją kosmetykami

Oprócz odżywienia, kosmetyki powinny również wpływać na nawilżanie twarzy, albowiem dobre nawilżenie skóry ma bezpośredni wpływ na nienaganny wygląd twojej cery. Jak nawodnić skórę? Za pomocą humektantów i emolientów. Humektanty to składniki nawilżające o właściwościach higroskopijnych. Potrafią doskonale wiązać wodę, dlatego świetnie nadają się do pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki humektantom takim jak np. gliceryna czy glikol butylenowy, które często występują w dobrej jakości serum nawilżającym można bardzo szybko uzyskać jedwabistą miękkość skóry i jej odpowiednią sprężystość. Z kolei emolienty, które mają działanie okluzyjne, powlekające powierzchnię naskórka, znajdziesz w intensywnie nawilżających kremach, które spowodują, że twoja cera będzie gładka i przyjemna w dotyku od razu po ich zastosowaniu.

Postaw na nawilżacz powietrza

Jeśli zbliża się sezon grzewczy, koniecznie rozejrzyj się za nawilżaczem powietrza. To dzięki niemu pielęgnacja skóry twarzy stanie się kompleksowa. Nawilżacz ograniczy bowiem nadmierne parowanie wody z naskórka (przebywanie w suchym pomieszczeniu je przyspiesza) i sprawi, że twoja cera będzie dobrze nawilżona nawet w środku mroźnej zimy.

go to top