OK

OK Cancel

Thank you

Close

Masz zmęczoną twarz? Sprawdź, jakie są na to sposoby!

Jak to mówią, liczy się pierwsze wrażenie, a kiedy jest ono niekorzystne, ciężko je zmienić. Twarz stanowi wizytówkę naszej osoby, dlatego to właśnie ona w głównej mierze przyczynia się do tego, jak odbierają nas inni. Niestety szybkie tempo życia, stres i inne czynniki wpływają na wygląd naszej skóry. Sprawdź, co zrobić, by zmęczona twarz odzyskała dawny blask.

Zmęczona twarz - przyczyny

Szara, zmęczona twarz, opuchnięte powieki i worki pod oczami mogą mieć różne przyczyny, jednak najczęściej spowodowane jest to:
- stresem,
- niewyspaniem,
- brakiem słońca,
- chorobami,
- chłodnym powietrzem.

W przypadku zbyt małej ilości snu, najszybszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie zregenerowanie organizmu właśnie poprzez drzemkę (najlepiej dłuższą niż piętnastominutowa), jednak po pierwsze nie zawsze możemy sobie na nią pozwolić, a po drugie zmęczona twarz potrzebuje również odpowiedniej pielęgnacji. Jak więc o nią zadbać?

Zmęczona twarz - sposoby na regenerację

Widząc zmęczenie na twarzy, warto przyłożyć większą wagę do jej pielęgnacji. Pomocne będą w tym takie działania jak:
- przemywanie twarzy zimną wodą i masowanie jej kostkami lodu, kierując się od wewnątrz do zewnątrz. Dzięki temu poprawimy krążenie krwi i pobudzimy organizm.
- masaż twarzy - można go robić rano i wieczorem, gdy skóra jest oczyszczona i nakremowana. Masaż nie musi trwać długo, ale powinien być wykonywany regularnie.
- spożywanie 1,5 litra wody dziennie. Zmęczona skóra twarzy może mieć swoje źródło w odwodnieniu. Picie odpowiedniej ilości wody zapewnia odpowiednie dbanie o organizm od wewnątrz. Warto rozpocząć dzień od szklanki wody (możemy dodać do niej sok z cytryny i miód) oraz wypić ją przed snem.
- krótka wizyta w saunie, która sprawi, że skóra zostanie oczyszczona, a organizm zrelaksowany i odprężony.
- dokładne oczyszczanie skóry rano i wieczorem - dzięki temu zmyjemy resztki makijażu, pozwolimy skórze oddychać  i się zregenerować.
- peeling - regularne złuszczanie martwego naskórka pomoże oczyścić twarz i korzystnie wpłynie na jej zmęczony wygląd. Peeling można przygotować samodzielnie, np. łącząc żel do mycia twarzy z cukrem.
- stosowanie odpowiedniego kremu - np. Vichy Aqualia Thermal, który przeciwdziała objawom zmęczenia, regenerując skórę podczas snu. Stosowanie tego produktu zapewni skórze komfort, odżywienie i redukcję oznak zmęczenia. Skóra zyska mocno nawilżającą powłokę, która ochroni ją przed odwodnieniem.

Zmęczona twarz - domowe sposoby

W walce z szarą i zmęczoną twarzą pomocne okażą się maseczki, które można wykonać samodzielnie i stosować w domu. Pierwsze efekty widoczne będą już po kilku minutach od nałożenia substancji, a regularne stosowanie sprawi, że skóra będzie elastyczna, nawilżona i pozbawiona oznak zmęczenia. Co więcej, maseczki zawierają witaminy A, B i E oraz kwasy owocowe, dzięki którym zwiększa się produkcja kolagenu, a zminimalizowane zostają skutki starzenia się.
Sposób na zmęczoną i suchą skórę twarzy:
* maseczka z awokado - szczególnie poleca się ją osobom o skórze suchej. Obierz pół awokado, pozbądź się pestki i rozgnieć widelcem owoc na papkę. Dodaj do niej sok z cytryny oraz majonez. Nanieś substancję na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na ok. 15 minut. Zmyj maseczkę letnią wodą, przemyj twarz tonikiem i zaaplikuj na nią krem. Po takim zabiegu skóra będzie wygładzona, czysta i pachnąca.

Zespół Vichy

go to top