OK

OK Cancel

Thank you

Close

Nadmierne wypadanie włosów - jak wzmocnić włosy?

 • favoris

Nadmierne wypadanie włosów to bardzo poważny problem, którego zdecydowanie nie należy ignorować. Utrata włosów w nadmiernej ilości może doprowadzić do ich wyraźnego przerzedzenia się bądź co gorsza do wyłysienia, a leczenie tych dwóch przypadków jest o wiele bardziej skomplikowane i wymaga zdecydowanie więcej czasu.

Nadmierne wypadanie włosów - ustal przyczynę i lecz!

W ciągu całego naszego życia z każdego mieszka włosowego może wyrosnąć około 20-30 nowych włosów, podczas gdy cykl wzrostu pojedynczego włosa trwa od 2 do 7 lat. Jeżeli z jakieś przyczyny cykl wzrostu włosa ulega skróceniu i mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, musimy jak najszybciej ustalić tego przyczynę, bowiem po kilku latach może okazać się, że mieszki włosowe zostały “wyeksploatowane” i przestaną w nich odrastać nowe włosy. Walkę z nadmiernym wypadaniem włosów warto rozpocząć od stosowania odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i specjalistycznych kuracji przeciw wypadaniu włosów. Jeśli jednak nie przyniosą one oczekiwanych rezultatów, należy zgłosić się ze swoim problemem do specjalisty, który ustali przyczynę nadmiernego wypadania włosów i dobierze właściwą metodę leczenia.

Wypadanie włosów u mężczyzn

Na nadmierne wypadanie włosów szczególną uwagę powinny zwrócić nie tylko kobiety, ale też mężczyźni, u których skłonność do przerzedzenia się włosów i łysienia jest zdecydowanie większa. Wypadanie włosów u mężczyzn w nadmiernej ilości może być powiązane z ich predyspozycjami genetycznymi, ale równie dobrze może mieć na to wpływ, dieta czy przyjmowanie niektórych leków. W tym przypadku równie ważne jest to, by jak najwcześniej zareagować na problem wypadania włosów, bowiem to pozwoli nam zwiększyć szanse na ich wzmocnienie.

Szampon czy dobra kuracja przeciw wypadaniu włosów?

W przypadku nadmiernego wypadania włosów, nawet jeśli zostało ono poddane leczeniu pod kontrolą lekarza, warto działać kompleksowo i wzmacniać je różnymi dostępnymi metodami. Przy silnym wypadaniu włosów bardzo dobrze sprawdzają się specjalistyczne kuracje np. ampułki Vichy Dercos Aminexil Pro, których skoncentrowany skład działa przeciw wypadaniu włosów, a dodatkowo stymuluje ich ponowny porost. Takie kuracje warto dodatkowo uzupełniać dobrym szamponem do włosów, który jeszcze bardziej je wzmocni i przyśpieszy uzyskanie efektu zdrowych, gęstych i grubych włosów.

Wzmacnianie włosów - nie tylko podczas trwania kuracji

Wiele osób popełnia pewien błąd w pielęgnacji wypadających włosów, stosując wybrane kosmetyki wzmacniające jedynie w momencie, gdy aktualnie ten problem ich dotyczy. Prawda jest jednak taka, że włosy należy wzmacniać regularnie, bowiem każdego dnia oddziałuje na nie wiele niekorzystnych czynników, które mogą stanowić późniejszą przyczynę ich wypadania. Jedno zużyte opakowanie szamponu czy też specjalnej kuracji przeciw wypadaniu włosów nie sprawi, że włosy przestaną wypadać do końca życia. Ale stosowanie wybranych produktów raz na kilka miesięcy będzie stanowiło doskonałe działanie profilaktyczne przeciw ich wypadaniu i osłabianiu w przyszłości.

Rekomendowane produkty

 • AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla kobiet
 • AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla mężczyzn
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  go to top