OK

OK Cancel

Thank you

Close

Peeling na łupież – jak działa i jak go stosować?

Peeling stosowany na skórę głowy pomaga oczyścić skórę z łoju i płatków łupieżu, zapobiega też nasileniu objawów łupieżu. Jak go stosować?

  • Peeling na łupież jest kosmetykiem uzupełniającym działanie szamponu przeciwłupieżowego.
  • Oczyszcza skórę głowy z resztek kosmetyków, nadmiaru sebum i zrogowaciałych komórek naskórka. Pomaga też usunąć przylegające do skóry łuski łupieżowe.
  • Peeling na bazie kwasu salicylowego działa też przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, hamuje również wydzielanie sebum. Jest polecany szczególnie w leczeniu łupieżu tłustego.
  • W codziennym stosowaniu wygodne są dermokosmetyki 2w1 – szampon oczyszczający z dodatkiem kwasu salicylowego o działaniu złuszczającym.

Kobieta z długimi włosami trzymająca się za głowę zastanawia się jak działa peeling na łupież, Vichy

Peeling na łupież – jak działa?

Peeling to kosmetyk mający na celu złuszczenie martwych komórek naskórka i oczyszczenie ujść gruczołów łojowych i mieszków włosowych z zalegającej warstwy rogowo-łojowej. Peeling stosowany na skórę twarzy bądź ciała pozwala szybko wygładzić powierzchnię naskórka, zmniejszyć niedoskonałości i zaskórniki, oczyścić pory, przywrócić skórze blask i świeżość. W przypadku skóry głowy i łupieżu ma bardziej funkcje lecznicze – pomaga oczyścić skórę głowy z łusek łupieżowych, co jest szczególnie pomocne w leczeniu łupieżu tłustego, który przebiega z nasilonym łojotokiem i powoduje sklejanie i przyleganie do skóry głowy łuszczących się płatków naskórka, trudnych do usunięcia podczas mycia głowy szamponem. W ten sposób przygotowuje też skórę do przyjęcia składników aktywnych (o działaniu przeciwgrzybiczym) zawartych w szamponie przeciwłupieżowym, poprawiając jego skuteczność i przyspieszając działanie.


Łupież?

Wypróbuj
szampony przeciwłupieżowe

Dercos

Dercos szampony przeciwłupieżowe.

Eliminuje aż do 100% widocznego łupieżu.1
Do 6 tygodni
bez nawrotów.2

Sprawdź

1 Badanie kliniczne, 45 osób stosujących szampon przez 4 tygodnie, badanie przeprowadzone po 6 tygodniach od zaprzestania stosowania. 2 Badanie kliniczne prowadzone w kierunku głównych mikroorganizmów sprzyjających łupieżowi, 56 osób stosujących 3x w tygodniu przez okres 4 tygodni.

Dercos AD

Łupież?

 

Peeling na łupież – jakie składniki zawiera?

Peeling na łupież może zawierać drobinki złuszczające, które w mechaniczny sposób pomagają usunąć martwy naskórek podczas wcierania kosmetyku w skórę głowy. Często jednak jest to niewystarczające – peeling z drobinkami trudno wetrzeć w skórę porośniętą włosami, mocne tarcie może naruszyć cebulki i przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów, utrudnione jest też zmycie takiego peelingu z głowy. Dlatego peelingi przeznaczone do stosowania na skórę głowy zwykle będą zawierać enzymy bądź kwasy chemiczne, które rozpuszczają zrogowaciały naskórek i w ten sposób ułatwiają jego usunięcie oraz pozbycie się przylegających do skóry łusek (mają działanie keratolityczne). Najczęściej jest to kwas salicylowy, który dodatkowo ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, hamuje też wydzielanie łoju – co dodatkowo zmniejsza objawy łupieżu, zwłaszcza tłustego.

Złuszczanie skóry głowy reguluje proces rogowacenia ujść mieszków włosowych, pomaga usunąć zanieczyszczenia, resztki kosmetyków i nadmiar sebum. Pobudzając mikrokrążenie w skórze, zwiększa dotlenienie cebulek i stymuluje odrost włosów (ich nadmierne wypadanie często towarzyszy łupieżowi). Ponadto nie tylko zapobiega to stanom zapalnym i gromadzeniu drobnoustrojów (w tym odpowiedzialnych za łupież grzybów z gatunku Malassezia), ale też poprawia wchłanianie składników aktywnych zawartych w nakładanych potem na głowę preparatach, np. szamponie, masce czy lotionie. Warto to wykorzystać nie tylko w przypadku kuracji przeciwłupieżowej, ale też każdej innej, jeśli wymagają jej twoje włosy – nawilżającej, regenerującej czy hamującej wypadanie włosów i zapobiegającej łysieniu. Dzięki regularnym peelingom twoja skóra lepiej wykorzysta aplikowane na nią kosmetyki, a ty szybciej zobaczysz efekty pielęgnacji.

Peeling na skórę głowy jest też polecany osobom, które używają wielu środków stylizacyjnych, np. pianek, żeli czy lakierów. Ich regularne stosowanie pomaga oczyścić pory skóry z resztek kosmetyków – ich zaleganie dodatkowo nasila powstawanie łupieżu.

Peeling na łupież – jak stosować?

Na rynku są dostępne specjalne peelingi do skóry głowy – zwykle o żelowej formule, które należy wetrzeć delikatnie w skórę głowy (lub nałożyć punktowym aplikatorem) i pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać wodą i umyć włosy szamponem. Bardzo dobrze sprawdza się też kosmetyk 2w1, czyli szampon przeciwłupieżowy z dodatkiem kwasu salicylowego, taki jak Oczyszczający szampon przeciwłupieżowy K z gamy Dercos, który eliminuje do 100% widocznego łupieżu1, redukując jego objawy już od pierwszego tygodnia stosowania2. Zawiera 1,3% złuszczającego kwasu salicylowego, składniki przeciwgrzybicze (pirokton olaminy) oraz nawilżające. Polecany jest szczególnie na ciężki, przylegający łupież z nadmiernym łojotokiem. Dzięki hipoalergicznej formule może być stosowany na wrażliwą skórę głowy. Przywraca skórze prawidłowy mikrobiom zapobiegając nawrotom łupieżu. Szampon należy wmasować delikatnie w skórę, pozostawić na 3 minuty i następnie obficie spłukać wodą. Szampon złuszczający stosuje się jak każdy inny szampon przeciwłupieżowy – 2-3 razy w tygodniu przez ok. 3-4 tygodnie (lub do ustąpienia objawów łupieżu), a następnie raz na kilka myć dla podtrzymania efektu, aby zapobiegać nawrotom choroby.

Jeśli wybierasz typowy peeling na skórę głowy (czasami możesz spotkać się z mylącą nazwą: peeling na włosy), stosuj go tuż przed nałożeniem szamponu przeciwłupieżowego, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Uważaj zwłaszcza na peelingi z gruboziarnistymi drobinkami złuszczającymi, gdyż stosowane zbyt często (i wcierane zbyt mocno) mogą w mechaniczny sposób podrażnić skórę głowy, powodując zaczerwienienie i pieczenie. Nie są też wskazane w przypadku zranionej, uszkodzonej skóry. Dużo łatwiejsze i bardziej skuteczne jest stosowanie szamponów o działaniu peelingującym i jednocześnie leczniczym. Są szczególnie polecane do skóry tłustej i ciężkiego, tłustego łupieżu.

¹ Badanie samooceny, 32 osoby, 4 tygodnie.
² Ocena kliniczne, 32 osoby, ponad 4 tygodnie.


Łupież?

Wypróbuj
szampony przeciwłupieżowe

Dercos

Dercos szampony przeciwłupieżowe.

Eliminuje aż do 100% widocznego łupieżu.1
Do 6 tygodni
bez nawrotów.2

Sprawdź

1 Badanie kliniczne, 45 osób stosujących szampon przez 4 tygodnie, badanie przeprowadzone po 6 tygodniach od zaprzestania stosowania. 2 Badanie kliniczne prowadzone w kierunku głównych mikroorganizmów sprzyjających łupieżowi, 56 osób stosujących 3x w tygodniu przez okres 4 tygodni.

Dercos AD

Łupież?

Zespół Vichy

go to top