OK

OK Cancel

Thank you

Close

Skuteczne sposoby na suche i łamiące się włosy

  • favoris

Jeżeli kiedykolwiek miałaś ten problem, doskonale wiesz jak denerwujące potrafią być suche, łamiące się włosy. Sposoby, jak odbudować zniszczone włosy są różne, jednak nie wszystkie są tak samo efektywne. Istnieją domowe sposoby na suche włosy oraz szereg zabiegów proponowanych przez fryzjerów specjalistów. Jaka regeneracja włosów jest najbardziej skuteczna? Czy dobra odżywka do włosów wystarczy? Zniszczone włosy wymagają wyjątkowo intensywnej pielęgnacji. Najskuteczniejszą drogą jest połączenie kilku metod pielęgnacji jednocześnie. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak odpowiednio troszczyć się o suche włosy!

Suche i łamiące się włosy - sposoby profesjonalistów w salonach fryzjerskich

Gdy wybierzemy się do salonu fryzjerskiego, możemy usłyszeć o coraz to nowszych zabiegach regenerujących włosy. Do najbardziej znanych należą między innymi:

  • zabiegi z aktywną keratyną - przy wykorzystaniu kreatyny, możliwa jest rekonstrukcja i odbudowa włosa. W ten sposób regenerowane są włosy z mikrozłamaniami, osłabionymi włóknami. Włosy stają się gęstsze i bardziej lśniące.
  • sauna -  czyli regenerowanie i nawilżanie włosów przy użyciu specjalnej maseczki oraz ciepła i wilgoci.
  • ultradźwiękowa pielęgnacja włosów z podczerwienią - zabieg ten pobudza produkcję połączeń aminokwasów we włosach, przez co łuski włosów zostają wypełnione.

Suche i łamiące się włosy - podstawowy krok!

Zanim przejdziemy do porad, jak odbudować zniszczone włosy w domowych zaciszu, musimy pogodzić się z jednym, być może dla wielu kobiet przykrym faktem. Jeżeli Twoje końcówki są bardzo zniszczone, należy po prostu je ściąć. Nie ma sensu przywiązywać się do tych kilku centymetrów, które i tak sprawiają, że włosy wizualnie wyglądają na mniej atrakcyjne. Takie końcówki stanowią dla włosów, a także dla cebulek włosów, zbędne obciążenie. Najlepiej wybierz się do fryzjera, który dysponuje bardzo dobrymi, ostrymi nożyczkami oraz wie najlepiej w jaki sposób podciąć włosy, by przestały się rozdwajać. Po fryzjerskiej interwencji intensywna pielęgnacja włosów zniszczonych będzie skuteczniejsza.

Suche i łamiące się włosy - sposoby domowe

Tak naprawdę kondycja Twoi włosów zależy od tego, jak traktujesz je na co dzień w domu. Oto kilka wskazówek co powinnaś zrobić, a czego unikać w codziennej pielęgnacji włosów.

Tego unikaj!:

* codzienne suszenie i prostowanie włosów;
* regularne stosowanie kosmetyków do stylizacji - mocne lakiery do włosów, gumy, żele, wosk, nadmiernie używane są dla włosów znacznym obciążeniem, mogą je także wysuszać.
* niszczącej włosy trwałej koloryzacji
* spożywania niezdrowych produktów - unikaj papierosów, które zawierają toksyczne związki, będące trucizną dla włosów i całego organizmu.
* ogranicz spożywanie alkoholu - ten bardzo odwadnia i wysusza.

To stosuj!:

* dieta bogata w witaminy - najwięcej witamin dostarczysz do organizmu, spożywając duże ilości owoców i warzyw, w ich naturalnej formie.
* szampon do włosów zniszczonych - unikaj szamponów przeciwłupieżowych - te często przesuszają skórę głowy oraz włosy.
* stosuj odpowiednie odżywki - zapytaliśmy specjalistów Vichy o to, jaka odżywka może być najbardziej skuteczna. Przedstawili nam oni odżywkę w kremie Dercos do włosów osłabionych i zniszczonych. Nadaje się do codziennej pielęgnacji.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top