OK

OK Cancel

Thank you

Close

Skuteczne sposoby na suche i łamiące się włosy

Jeżeli kiedykolwiek miałaś ten problem, doskonale wiesz jak denerwujące potrafią być suche, łamiące się włosy. Sposoby, jak odbudować zniszczone włosy są różne, jednak nie wszystkie są tak samo efektywne. Istnieją domowe sposoby na suche włosy oraz szereg zabiegów proponowanych przez fryzjerów specjalistów. Jaka regeneracja włosów jest najbardziej skuteczna? Czy dobra odżywka do włosów wystarczy? Zniszczone włosy wymagają wyjątkowo intensywnej pielęgnacji. Najskuteczniejszą drogą jest połączenie kilku metod pielęgnacji jednocześnie. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak odpowiednio troszczyć się o suche włosy!

Suche i łamiące się włosy - sposoby profesjonalistów w salonach fryzjerskich

Gdy wybierzemy się do salonu fryzjerskiego, możemy usłyszeć o coraz to nowszych zabiegach regenerujących włosy. Do najbardziej znanych należą między innymi:

  • zabiegi z aktywną keratyną - przy wykorzystaniu kreatyny, możliwa jest rekonstrukcja i odbudowa włosa. W ten sposób regenerowane są włosy z mikrozłamaniami, osłabionymi włóknami. Włosy stają się gęstsze i bardziej lśniące.
  • sauna -  czyli regenerowanie i nawilżanie włosów przy użyciu specjalnej maseczki oraz ciepła i wilgoci.
  • ultradźwiękowa pielęgnacja włosów z podczerwienią - zabieg ten pobudza produkcję połączeń aminokwasów we włosach, przez co łuski włosów zostają wypełnione.

Suche i łamiące się włosy - podstawowy krok!

Zanim przejdziemy do porad, jak odbudować zniszczone włosy w domowych zaciszu, musimy pogodzić się z jednym, być może dla wielu kobiet przykrym faktem. Jeżeli Twoje końcówki są bardzo zniszczone, należy po prostu je ściąć. Nie ma sensu przywiązywać się do tych kilku centymetrów, które i tak sprawiają, że włosy wizualnie wyglądają na mniej atrakcyjne. Takie końcówki stanowią dla włosów, a także dla cebulek włosów, zbędne obciążenie. Najlepiej wybierz się do fryzjera, który dysponuje bardzo dobrymi, ostrymi nożyczkami oraz wie najlepiej w jaki sposób podciąć włosy, by przestały się rozdwajać. Po fryzjerskiej interwencji intensywna pielęgnacja włosów zniszczonych będzie skuteczniejsza.

Suche i łamiące się włosy - sposoby domowe

Tak naprawdę kondycja Twoi włosów zależy od tego, jak traktujesz je na co dzień w domu. Oto kilka wskazówek co powinnaś zrobić, a czego unikać w codziennej pielęgnacji włosów.

Tego unikaj!:

* codzienne suszenie i prostowanie włosów;
* regularne stosowanie kosmetyków do stylizacji - mocne lakiery do włosów, gumy, żele, wosk, nadmiernie używane są dla włosów znacznym obciążeniem, mogą je także wysuszać.
* niszczącej włosy trwałej koloryzacji
* spożywania niezdrowych produktów - unikaj papierosów, które zawierają toksyczne związki, będące trucizną dla włosów i całego organizmu.
* ogranicz spożywanie alkoholu - ten bardzo odwadnia i wysusza.

To stosuj!:

* dieta bogata w witaminy - najwięcej witamin dostarczysz do organizmu, spożywając duże ilości owoców i warzyw, w ich naturalnej formie.
* szampon do włosów zniszczonych - unikaj szamponów przeciwłupieżowych - te często przesuszają skórę głowy oraz włosy.
* stosuj odpowiednie odżywki - zapytaliśmy specjalistów Vichy o to, jaka odżywka może być najbardziej skuteczna. Przedstawili nam oni odżywkę w kremie Dercos do włosów osłabionych i zniszczonych. Nadaje się do codziennej pielęgnacji.

Najczęściej czytane

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

Chelatowanie - sposób na zniszczone końcówki?

Pielęgnacja włosów

Chelatowanie - sposób na zniszczone końcówki?

Pomimo dokładnej pielęgnacji włosów masz suche końcówki, które łatwo się rozdwajają i negatywnie wpływają na wygląd Twojej fryzury? Być może winna jest twarda woda, w której je myjesz. Osad z „kranówki” niestety bardzo negatywnie wpływa na włosy, dosłownie je oblepia, przez co stają się matowe i szorstkie. Rozwiązaniem jest chelatowanie, czyli wypłukiwanie z nich osadzających się składników mineralnych, jakie znajdują się w twardej wodzie. Zobacz jak uratować zniszczone końcówki włosów.

Przeczytaj artykuł

go to top