OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sposoby na opuchniętą twarz

Opuchnięcia na twarzy i wokół oczu mogą w sposób istotny zmienić nasz wygląd - jest to problem, który zdecydowanie dodaje nam lat i sprawia, że wyglądamy na chorych lub zmęczonych. Przyczyny tego stanu mogą być naprawdę różne, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy potrafili przede wszystkim odkryć źródło problemu. Podpowiadamy, co może być powodem opuchniętej twarzy i w jaki sposób możemy zminimalizować obrzęk w tym rejonie!

Opuchnięta twarz - przyczyny

Sposoby na opuchniętą twarz

Opuchnięta twarz to problem, z którym raz na jakiś czas każdy z nas może mieć do czynienia, np. po nieprzespanej nocy, w wyniku przepracowania czy po wypiciu większych ilości alkoholu. Nabrzmiała twarz może jednak towarzyszyć nam stale np. przez problemy z tarczycą, nerkami czy innymi organami, a także przez niedobór istotnych dla organizmu witamin i składników mineralnych, np. w wyniku niewłaściwej diety. Bardzo często jest to również efekt reakcji alergicznej na wybrane składniki kosmetyków, pożywienia czy unoszących się w powietrzu pyłków. Jeżeli obrzęk na twarzy utrzymuje się przez dłuższy czas, zdecydowanie nie powinniśmy lekceważyć tego objawu i zgłosić się z nim do odpowiedniego specjalisty - opuchnięcia i obrzęki mogą być oznaką poważnych zaburzeń w naszym organizmie. Bez względu na przyczynę warto jednak poznać skuteczne, domowe sposoby na opuchnięta twarz, by złagodzić ten stan i przywrócić twarzy naturalny wygląd.

Opuchnięta twarz rano - jak zmniejszyć obrzęk?

Sposoby na opuchniętą twarz

Opuchnięta twarz i oczy to problem, który wielu osobom towarzyszy przede wszystkim rano. Większość z nich zmniejsza się samoistnie po około 20-30 minutach po przebudzeniu, jednak możemy przyspieszyć ten proces poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Na początku warto przemyć twarz zimną wodą, postarać się delikatnie napiąć mięśnie twarzy, a także wykonać delikatny masaż twarzy i skóry wokół oczu - to pomoże uruchomić pracę układu limfatycznego i przyspieszyć odpływ zalegających na twarzy płynów ustrojowych. Bardzo pomocne mogą też okazać się zimne okłady np. z lodu, zimnej herbaty czy rumianku. Jeśli nie możesz wyeliminować przyczyn zmęczonej twarzy, staraj się złagodzić objawy.

Sposoby na opuchniętą twarz - pielęgnacja skóry

Sposoby na opuchniętą twarz

Spuchnięta twarz i oczy wymagają od nas również zastosowania odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które powinny być bogate w substancje łagodzące, nawilżające i pobudzające skórę do pracy. Tak, aby mogły szybko przywrócić równowagę warstwy hydrolipidowej.

Co na podpuchnięte oczy?

Jeśli nasze oczy mają skłonności do obrzęków, zdecydowanie powinniśmy wyposażyć się w krem pod oczy z dodatkiem takich składników, jak: kofeina, miłorząb japoński, algi, kasztanowiec, bluszcz, skrzyp czy zwykła pietruszka. Są to substancje, które pobudzą krążenie krwi i limfy w skórze, a tym samym pomogą zlikwidować opuchliznę wokół oczu. Ważnym jest, by wiedzieć jak nakładać krem pod oczy - pamiętajmy o wykonaniu delikatnego masażu, który pomoże uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Przy coraz częściej utrzymujących się obrzękach pod oczami, warto rozważyć wykonanie specjalnego zabiegu w gabinecie kosmetycznym, np. drenażu limfatycznego.

Co na opuchliznę twarzy?

Na opuchniętą twarz najlepiej zastosować krem nawilżający z dodatkiem łagodzących i zmniejszających opuchliznę substancji, np. aqua - żel do twarzy Vichy Aqualia Thermal SPA. Możemy też przed zastosowaniem wybranego kremu nawilżającego aplikować na skórę wodę termalną w sprayu bądź chłodzący kompres, aby zmniejszyć obrzęk. Liczy się nie tylko skład kremu nawilżającego, ale też sposób jego nakładania - kosmetyk należy wcierać w skórę kolistymi ruchami, kierując się od dołu do górnych obszarów twarzy.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Kwas laktobionowy czym jest?

Pielęgnacja twarzy

Kwas laktobionowy czym jest?

Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

Przeczytaj artykuł

go to top