OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sposoby na opuchniętą twarz

Opuchnięcia na twarzy i wokół oczu mogą w sposób istotny zmienić nasz wygląd - jest to problem, który zdecydowanie dodaje nam lat i sprawia, że wyglądamy na chorych lub zmęczonych. Przyczyny tego stanu mogą być naprawdę różne, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy potrafili przede wszystkim odkryć źródło problemu. Podpowiadamy, co może być powodem opuchniętej twarzy i w jaki sposób możemy zminimalizować obrzęk w tym rejonie!

Opuchnięta twarz - przyczyny

Sposoby na opuchniętą twarz

Opuchnięta twarz to problem, z którym raz na jakiś czas każdy z nas może mieć do czynienia, np. po nieprzespanej nocy, w wyniku przepracowania czy po wypiciu większych ilości alkoholu. Nabrzmiała twarz może jednak towarzyszyć nam stale np. przez problemy z tarczycą, nerkami czy innymi organami, a także przez niedobór istotnych dla organizmu witamin i składników mineralnych, np. w wyniku niewłaściwej diety. Bardzo często jest to również efekt reakcji alergicznej na wybrane składniki kosmetyków, pożywienia czy unoszących się w powietrzu pyłków. Jeżeli obrzęk na twarzy utrzymuje się przez dłuższy czas, zdecydowanie nie powinniśmy lekceważyć tego objawu i zgłosić się z nim do odpowiedniego specjalisty - opuchnięcia i obrzęki mogą być oznaką poważnych zaburzeń w naszym organizmie. Bez względu na przyczynę warto jednak poznać skuteczne, domowe sposoby na opuchnięta twarz, by złagodzić ten stan i przywrócić twarzy naturalny wygląd.

Opuchnięta twarz rano - jak zmniejszyć obrzęk?

Opuchnięta twarz i oczy to problem, który wielu osobom towarzyszy przede wszystkim rano. Większość z nich zmniejsza się samoistnie po około 20-30 minutach po przebudzeniu, jednak możemy przyspieszyć ten proces poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Na początku warto przemyć twarz zimną wodą, postarać się delikatnie napiąć mięśnie twarzy, a także wykonać delikatny masaż twarzy i skóry wokół oczu - to pomoże uruchomić pracę układu limfatycznego i przyspieszyć odpływ zalegających na twarzy płynów ustrojowych. Bardzo pomocne mogą też okazać się zimne okłady np. z lodu, zimnej herbaty czy rumianku. Jeśli nie możesz wyeliminować przyczyn zmęczonej twarzy, staraj się złagodzić objawy.

Sposoby na opuchniętą twarz - pielęgnacja skóry

Spuchnięta twarz i oczy wymagają od nas również zastosowania odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które powinny być bogate w substancje łagodzące, nawilżające i pobudzające skórę do pracy. Tak, aby mogły szybko przywrócić równowagę warstwy hydrolipidowej.

Co na podpuchnięte oczy?

Jeśli nasze oczy mają skłonności do obrzęków, zdecydowanie powinniśmy wyposażyć się w krem pod oczy z dodatkiem takich składników, jak: kofeina, miłorząb japoński, algi, kasztanowiec, bluszcz, skrzyp czy zwykła pietruszka. Są to substancje, które pobudzą krążenie krwi i limfy w skórze, a tym samym pomogą zlikwidować opuchliznę wokół oczu. Ważnym jest, by wiedzieć jak nakładać krem pod oczy - pamiętajmy o wykonaniu delikatnego masażu, który pomoże uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Przy coraz częściej utrzymujących się obrzękach pod oczami, warto rozważyć wykonanie specjalnego zabiegu w gabinecie kosmetycznym, np. drenażu limfatycznego.

Co na opuchliznę twarzy?

Na opuchniętą twarz najlepiej zastosować krem nawilżający z dodatkiem łagodzących i zmniejszających opuchliznę substancji, np. aqua - żel do twarzy Vichy Aqualia Thermal SPA. Możemy też przed zastosowaniem wybranego kremu nawilżającego aplikować na skórę wodę termalną w sprayu bądź chłodzący kompres, aby zmniejszyć obrzęk. Liczy się nie tylko skład kremu nawilżającego, ale też sposób jego nakładania - kosmetyk należy wcierać w skórę kolistymi ruchami, kierując się od dołu do górnych obszarów twarzy.

go to top