OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sprawdź przez co wypadają włosy! Być może i ty popełniasz te błędy!

  • favoris

Wypadanie włosów to problem, z którym na co dzień zmagamy się wszyscy - wypadanie kilkunastu do kilkudziesięciu włosów dziennie jest bowiem całkowicie normalnym zjawiskiem wynikającym z naturalnego cyklu wzrostu włosa. Problem jednak pojawia się w momencie, gdy każdego dnia tracimy nawet 100 włosów lub więcej - wtedy mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, które może mieć wiele różnych przyczyn. Przez co najczęściej wypadają włosy? I jakie są najskuteczniejsze sposoby na wypadające włosy?

Przez co i dlaczego wypadają włosy?

Sprawdź przez co wypadają włosy! Być może i ty popełniasz te błędy!

Trzeba uświadomić sobie to, że wypadanie włosów jest zupełnie naturalnym procesem, który dotyczy każdego człowieka. Pojedynczy włos rośnie przez 2 do 7 lat z szybkością 1-1,5 cm na miesiąc, po czym wypada. Przez następne 3 miesiące mieszek włosa odpoczywa i cykl wzrostu włosa rozpoczyna się na nowo. Warto zaznaczyć, że z jednego mieszka włosowego w ciągu całego życia może wyrosnąć 20-30 nowych włosów i jeżeli z jakiegoś powodu skróceniu ulega cykl wzrostu włosa, a włosy zaczynają nadmiernie wypadać, należy jak najszybciej ustalić przyczynę tej sytuacji, by zapobiec ich dalszemu wypadaniu. W innym przypadku, po kilku latach nadmiernego wypadania włosów w mieszkach przestaną pojawiać się nowe włosy, a nasza fryzura ulegnie wyraźnemu przerzedzeniu, a z czasem może nas dotknąć nawet problem łysienia.

Od czego wypadają włosy?

Sprawdź przez co wypadają włosy! Być może i ty popełniasz te błędy!

Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele, dlatego przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji na wypadające włosy warto wziąć pod uwagę różne czynniki. Za nadmierne wypadanie włosów może być bowiem odpowiedzialna niewłaściwa pielęgnacja włosów, jak również nieodpowiednio zbilansowana dieta czy zaburzenia w pracy gospodarki hormonalnej. Bardzo częstą przyczyną wypadania włosów jest zbyt częste mycie ich agresywnymi szamponami do włosów, stosowanie w nadmiarze kosmetyków i sprzętów do stylizacji włosów, a także uszkodzenia wywołane działaniem chemicznych zabiegów fryzjerskich np. farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja.

Choć nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, to bardzo częstą przyczyną nadmiernego wypadania włosów jest niewłaściwy sposób szczotkowania - bardzo intensywne czesanie włosów, szczególnie wtedy, gdy są mokre, sprawia, że są one dużo bardziej podatne na uszkodzenia. Pobudzać włosy do wypadania mogą przyjmowane przez nas na stałe leki czy choroby skórne i układowe. Przez co jeszcze wypadają włosy? Przez ciągły stres i nerwowy tryb życia. Uważa się, że zaburzenia w pracy układu nerwowego mogą być jednym z czynników powodujących trudne do wyleczenia łysienie plackowate.

Co na wypadanie włosów?

Sprawdź przez co wypadają włosy! Być może i ty popełniasz te błędy!

* Jeżeli mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, musimy przede wszystkim ustalić konkretną przyczynę tego problemu - w przeciwnym wypadku nie uda nam się z nim skutecznie walczyć. Jeśli mamy problem z ustaleniem źródła nadmiernego wypadania włosów, wybierzemy się z naszym problem do dermatologa lub trychologa - specjalista pomoże nam nie tylko znaleźć przyczynę tej sytuacji, ale też powstrzymać proces intensywnego wypadania kosmyków.
* Bez względu na przyczynę wypadania włosów, warto dużo uwagi poświęcić na właściwą pielęgnację włosów. Szczególnie ważne jest, aby stosowany przez nas szampon był łagodny w działaniu i nie podrażniał dodatkowo osłabionej struktury skóry głowy. Powinien on też wzmacniać włosy i pobudzać je do ponownego wzrostu np. szampon energetyzujący Vichy Dercos Aminexil.
* Jak najbardziej warto dostarczać swoim włosom jak największą ilość odżywczych substancji, zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz organizmu - zalecane jest w tym przypadku dieta bogata w cenne dla włosów witaminy i składniki mineralne, jak również stosowanie wzmacniających i odżywczych masek do włosów, płukanek czy wcierek.
* Przy problemie nadmiernego wypadania włosów nie zapominajmy też o unikaniu wszelkich tych czynników, które mogą dodatkowo osłabiać nasze włosy np. agresywne zabiegi fryzjerskie, częsta stylizacja włosów, wystawianie włosów na bezpośrednią ekspozycję słoneczną czy ich częsty kontakt z chlorowaną lub twardą wodą.
* Jeżeli nasze włosy wyraźnie się przerzedziły, a dodatkowo u nasady głowy nie widzimy odrastających na nowo kosmyków, być pomocne okażą się specjalistyczne zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej, jak np. mezoterapia. Będzie to doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji włosów, które przyniesie jeszcze lepsze efekty w walce z nadmiernym wypadaniem włosów.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top