OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sprawdzone sposoby jak dotlenić organizm

Pęd życia, praca od rana do nocy, nieustanne wypełnianie obowiązków, wszystko to sprawia, że zapominamy o najbardziej prozaicznej, podstawowej czynności, jaką jest oddychanie! Siedząc cały dzień w biurze, czasem tylko pomyślisz, że może to nie do końca zdrowe i że może przydałoby się wybrać na jakiś spacer. Dodatkowo zanieczyszczone w zime powietrze sprawia, że popadasz w apatię i brak Ci sił. Dotlenienie organizmu jest niezbędne w praktycznie każdym procesie zachodzącym w Twoim organizmie. Pierwszym narządem, który daje znać o niedotlenieniu organizmu jest mózg, który pracuje coraz wolniej, coraz słabiej zapamiętuje fakty, mało efektywnie pracuje i ma problemy z koncentracją. Sprawdź, sprawdzone sposoby na dotlenienie organizmu!

Jak dotlenić organizm — niedotlenienie krwi

Na niedotlenienie organizmu składa się również niedotlenienie krwi. Brak wystarczającej ilości erytrocytów zawierających hemoglobinę powoduje wiązanie zbyt małej ilości cząsteczek tlenu. Główną przyczyną niedokrwistości jest niedobór żelaza, związany z niewystarczającym spożywaniem żelaza, a także przewlekłą utratą krwi (np. obfite miesiączki). Niedobór żelaza objawia się zawrotami głowy, sennością, problemami z pamięcią i koncentracją oraz ogólnym osłabieniem organizmu. Niekiedy objawom tym towarzyszy wypadanie włosów, a nawet łysienie. Jeżeli cierpisz na niedokrwistość, koniecznie udaj się do lekarza specjalisty. Możesz także zwiększyć podaż pokarmów bogatych w żelazo, takich jak mięso, zielone warzywa, orzechy, buraki.

Niedotleniony organizm a sucha skóra twarzy

Istnieje powiązanie pomiędzy niedotlenieniem organizmu a pogorszeniem jakości skóry twarzy. Jeżeli zdarza Ci się czasem intensywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, doskonale znasz uczucie piękących, zdrowo wyglądających czerwonych polików. Szczególnie osoby ze skórą suchą powinni uważać na niedotlenioną skórę twarzy. Wysuszona, niedotleniona skóra twarzy dużo szybciej się starzeje. O poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy. Mówią oni o pielęgnacji opóźniającej pojawienie się oznak starzenia - Slow Age. Skóra staje się nawilżona, sprężysta i pełna zdrowego blasku. Można również pomyśleć o kosmetykach niwelujących zmarszczki.

Sprawdzone sposoby jak dotlenić organizm

1. Spaceruj, kiedy tylko możesz — spacer jednocześnie dotlenia, a także, poprawia wydolność organizmu. Nie wymaga od człowieka niesamowitej kondycji. Wystarczy, jeśli codziennie wysiądziesz przystanek wcześniej w drodze do pracy, lub zrezygnujesz z jazdy samochodem do pobliskiego sklepu.
2. Wietrz! - jeżeli Twoja praca wymaga przebywania przez długi czas w pomieszczeniu, zadbaj o to, by jak najczęściej otwierać okno. Dodatkowo raz na jakiś czas dokładnie wietrz pomieszczenie, np. w czasie przerwy na lunch. Pamiętaj, że sam wentylator nie wystarcza.
3. Wietrz sypialnię przed pójściem spać — to bardzo ważne, żeby pokój, w którym śpisz był wypełniony świeżym powietrzem. Zapewni to efektywny wypoczynek organizmu w czasie snu. Latem staraj się spać przy otwartym oknie.
4. Jeżeli pracujesz w domu, pozwól sobie na wyjście z niego w czasie przerwy. Dużym błędem jest przebywanie cały dzień w domu ze względu na obowiązki, nie wychodząc nawet na chwilę na zewnątrz.
4. Naucz się oddychać! - bardzo często oddychamy zbyt płytko. Staraj się nie garbić, a powietrze wciągaj głęboko i powoli. Szczególnie wtedy, gdy jesteś na świeżym powietrzu.

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia - do wszystkich typów skóry
 • Najczęściej czytane

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Life Style

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

  Przeczytaj artykuł

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Life Style

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

  Przeczytaj artykuł

  Czym jest ekstrakt?

  Life Style

  Czym jest ekstrakt?

  Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

  Przeczytaj artykuł

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Life Style

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować błonnik witalny?

  Life Style

  Jak stosować błonnik witalny?

  Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który posiada bardzo korzystny wpływ na różne funkcje naszego organizmu. Przeciwdziała wielu groźnym chorobom i doskonale wspomaga odchudzanie. Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto sięgnąć po błonnik witalny i jak go stosować!

  Przeczytaj artykuł

  go to top