OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Sucha skóra dłoni to problem, z którym najczęściej mamy do czynienia zimą. Szorstka skóra dłoni staje się w wtedy efektem niekorzystnego działania niskich temperatur w połączeniu z suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach, jak również częstym myciem rąk w gorącej wodzie. Jak możemy walczyć z przesuszoną skórą dłoni w zime? Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów!

1. Dobry krem dla suchej skóry rąk

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Sucha skóra dłoni w zimę potrzebuje przede wszystkim dobrego kremu do rąk, który odnowi i wzmocni osłabiony płaszcz ochronny naskórka na rękach. Powinien być on gęsty i odżywczy, a dodatkowo zawierać odpowiednią ilość tłuszczów, które uzupełnią braki lipidów w skórze i sprawią, że naturalna warstwa hydrolipidowa naskórka będzie lepiej pełniła swoje funkcje izolacyjne. Przy suchej skórze na dłoniach szczególnie dobrze może sprawdzić się krem do rąk i paznokci Vichy Ideal Body, w którym znajdziemy wiele cennych dla skóry dłoni składników m.in. kwasy LHA o właściwościach wygładzających, 10 wyspecjalizowanych olejków odżywczych, witaminę C przeciwdziałającą przebarwieniom, filtry SPF 15 chroniące skórę przed słońcem, łagodzącą wodę termalną, a także ceramidy stanowiące jeden z podstawowych składników lipidów w skórze. Pamiętajmy o tym, by wybrany przez nas krem stosować każdorazowo po umyciu rąk - to właśnie podczas mycia nasza skóra traci największą ilość lipidów.

2. Peeling + maseczka dla wysuszonej skóry dłoni

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Przy suchej skórze dłoni warto też regularnie wykonywać delikatny peeling na skórze rąk, a następnie nakładać na nie odżywczo-nawilżającą maseczkę. Peeling pomoże nam usunąć martwe komórki naskórka i sprawi, że składniki odżywcze maski będą się szybciej i skuteczniej wchłaniać w skórę. Jeżeli nie posiadamy specjalnej maseczki do szorstkiej skóry dłoni, możemy wykorzystać w tym celu krem nawilżający lub maskę do twarzy, aplikując na dłonie ich grubszą warstwę, a następnie nakładając na nie bawełniane rękawiczki.

3.Kompres dla wysuszonej skóry na dłoniach

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Jeżeli mamy do czynienia z bardzo suchą skórą dłoni, jej kondycję możemy poprawić poprzez zastosowanie odżywczego kompresu. Wystarczy posmarować dłonie kremem lub maseczką do twarzy, włożyć na nie cienkie rękawiczki foliowe na około 10 min, a dodatkowo otulić je ciepłym kocem lub ogrzewać termoforem. Na szorstką skórę dłoni bardzo korzystnie wpłynie też „kąpiel” w ciepłej oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny.

4. Kąpiel parafinowa dla bardzo wysuszonej skóry rąk

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Kąpiel parafinowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych na zniszczoną i suchą skórę dłoni. Doskonale regeneruje i wygładza szorstki naskórek, chroniąc dłonie przed wysuszeniem. Na początku na dłoniach wykonuje się delikatny peeling, a następnie wmasowuje się w nie balsam nawilżający i zanurza w ciepłej parafinie. Po kilku minutach wyjmuje się dłonie z parafiny, by następnie znów je w niej zanurzyć, z tym że w nieco wyższej temperaturze. Taką kąpiel powtarza się kilkukrotnie, a na koniec dłonie owija się folią i nakłada się na nie rękawice frotte. Efekt nawilżenia i wygładzenia dłoni jest widoczny bezpośrednio po zabiegu i utrzymuje się na nich przez kilka dni.

5.Maska woskowa dla wysuszonej skóry rąk

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Maska woskowa to zabieg, który doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku suchej skóry dłoni, ale też szarej, podrażnionej i pokrytej przebarwieniami skóry rąk. Na dłonie nakłada się grubą warstwę specjalnej maski bogatej w różnorodne składniki odżywcze np. olejki, kwasy organiczne czy flawonidy. Dłonie owija się gazą i nakłada się na nie 2-3 warstwy podgrzanej maski woskowo-ziołowej, a także foliowe rękawiczki i ciepły opatrunek. Zabieg ten przynosi efekt wygładzonej, nawilżonej i natłuszczonej skóry dłoni, na której powierzchni tworzy się delikatna i matowa warstwa ochronna zabezpieczająca skórę przed przesuszeniem.

Pamiętajmy o tym, że wszelkie zabiegi na dłonie, bez względu na to, czy są wykonywane w domu, czy w gabinecie kosmetycznym, będą dawały lepsze i długotrwałe efekty tylko w przypadku, gdy będziemy przeprowadzać je regularnie. Suchą skórę dłoni warto dodatkowo pielęgnować w domu 1-2 razy w tygodniu, zaś raz na 2-3 miesiące pozwolić sobie na profesjonalny zabieg pielęgnacyjny wykonywany przez doświadczoną kosmetyczkę.

go to top