OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Sucha skóra dłoni to problem, z którym najczęściej mamy do czynienia zimą. Szorstka skóra dłoni staje się w wtedy efektem niekorzystnego działania niskich temperatur w połączeniu z suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach, jak również częstym myciem rąk w gorącej wodzie. Jak możemy walczyć z przesuszoną skórą dłoni w zime? Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów!

1. Dobry krem dla suchej skóry rąk

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Sucha skóra dłoni w zimę potrzebuje przede wszystkim dobrego kremu do rąk, który odnowi i wzmocni osłabiony płaszcz ochronny naskórka na rękach. Powinien być on gęsty i odżywczy, a dodatkowo zawierać odpowiednią ilość tłuszczów, które uzupełnią braki lipidów w skórze i sprawią, że naturalna warstwa hydrolipidowa naskórka będzie lepiej pełniła swoje funkcje izolacyjne. Przy suchej skórze na dłoniach szczególnie dobrze może sprawdzić się krem do rąk i paznokci Vichy Ideal Body, w którym znajdziemy wiele cennych dla skóry dłoni składników m.in. kwasy LHA o właściwościach wygładzających, 10 wyspecjalizowanych olejków odżywczych, witaminę C przeciwdziałającą przebarwieniom, filtry SPF 15 chroniące skórę przed słońcem, łagodzącą wodę termalną, a także ceramidy stanowiące jeden z podstawowych składników lipidów w skórze. Pamiętajmy o tym, by wybrany przez nas krem stosować każdorazowo po umyciu rąk - to właśnie podczas mycia nasza skóra traci największą ilość lipidów.

2. Peeling + maseczka dla wysuszonej skóry dłoni

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Przy suchej skórze dłoni warto też regularnie wykonywać delikatny peeling na skórze rąk, a następnie nakładać na nie odżywczo-nawilżającą maseczkę. Peeling pomoże nam usunąć martwe komórki naskórka i sprawi, że składniki odżywcze maski będą się szybciej i skuteczniej wchłaniać w skórę. Jeżeli nie posiadamy specjalnej maseczki do szorstkiej skóry dłoni, możemy wykorzystać w tym celu krem nawilżający lub maskę do twarzy, aplikując na dłonie ich grubszą warstwę, a następnie nakładając na nie bawełniane rękawiczki.

3.Kompres dla wysuszonej skóry na dłoniach

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Jeżeli mamy do czynienia z bardzo suchą skórą dłoni, jej kondycję możemy poprawić poprzez zastosowanie odżywczego kompresu. Wystarczy posmarować dłonie kremem lub maseczką do twarzy, włożyć na nie cienkie rękawiczki foliowe na około 10 min, a dodatkowo otulić je ciepłym kocem lub ogrzewać termoforem. Na szorstką skórę dłoni bardzo korzystnie wpłynie też „kąpiel” w ciepłej oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny.

4. Kąpiel parafinowa dla bardzo wysuszonej skóry rąk

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Kąpiel parafinowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych na zniszczoną i suchą skórę dłoni. Doskonale regeneruje i wygładza szorstki naskórek, chroniąc dłonie przed wysuszeniem. Na początku na dłoniach wykonuje się delikatny peeling, a następnie wmasowuje się w nie balsam nawilżający i zanurza w ciepłej parafinie. Po kilku minutach wyjmuje się dłonie z parafiny, by następnie znów je w niej zanurzyć, z tym że w nieco wyższej temperaturze. Taką kąpiel powtarza się kilkukrotnie, a na koniec dłonie owija się folią i nakłada się na nie rękawice frotte. Efekt nawilżenia i wygładzenia dłoni jest widoczny bezpośrednio po zabiegu i utrzymuje się na nich przez kilka dni.

5.Maska woskowa dla wysuszonej skóry rąk

Sucha skóra dłoni - 5 sposobów na nawilżenie skóry!

Maska woskowa to zabieg, który doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku suchej skóry dłoni, ale też szarej, podrażnionej i pokrytej przebarwieniami skóry rąk. Na dłonie nakłada się grubą warstwę specjalnej maski bogatej w różnorodne składniki odżywcze np. olejki, kwasy organiczne czy flawonidy. Dłonie owija się gazą i nakłada się na nie 2-3 warstwy podgrzanej maski woskowo-ziołowej, a także foliowe rękawiczki i ciepły opatrunek. Zabieg ten przynosi efekt wygładzonej, nawilżonej i natłuszczonej skóry dłoni, na której powierzchni tworzy się delikatna i matowa warstwa ochronna zabezpieczająca skórę przed przesuszeniem.

Pamiętajmy o tym, że wszelkie zabiegi na dłonie, bez względu na to, czy są wykonywane w domu, czy w gabinecie kosmetycznym, będą dawały lepsze i długotrwałe efekty tylko w przypadku, gdy będziemy przeprowadzać je regularnie. Suchą skórę dłoni warto dodatkowo pielęgnować w domu 1-2 razy w tygodniu, zaś raz na 2-3 miesiące pozwolić sobie na profesjonalny zabieg pielęgnacyjny wykonywany przez doświadczoną kosmetyczkę.

Najczęściej czytane

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

10 zastosowań olejku herbacianego

Pielęgnacja ciała

10 zastosowań olejku herbacianego

Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

Przeczytaj artykuł

Limonene - jakie ma zastosowanie i właściwości w kosmetykach?

Pielęgnacja ciała

Limonene - jakie ma zastosowanie i właściwości w kosmetykach?

Czytając składy produktów, często niektóre pozycje mówią nam bardzo niewiele bądź w ogóle nic. Dlatego zdarza się, że wybieramy kosmetyki, które mają gorszą formułę, przez co codzienna pielęgnacja nie jest tak efektywna, jak mogłaby być. Dlatego warto poznać składniki, które nie są powszechnie znane, a wchodzą w skład wielu produktów. Jednym z nich jest limonene. Sprawdź, czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie w kosmetyce!

Przeczytaj artykuł

go to top