OK

OK Cancel

Thank you

Close

Trzy wskazówki, jak pielęgnować SKÓRĘ WRAŻLIWĄ za pomocą maseczki

Zapewne słyszałaś już o maseczkowym szaleństwie, ale jeśli masz wrażliwą skórę, lepiej zwracaj uwagę na to, co nakładasz na twarz…

Wskazówka 1: Maseczka z glinką? Tak, ale która jest dobra dla wrażliwej skóry?

Maseczki z glinki znano już w starożytnym Egipcie. Królowa Kleopatra stosowała je w ramach swoich zabiegów upiększających. Glina jest ziemistą skałą osadową złożoną z wielu minerałów, zwłaszcza krzemu, glinu, magnezu, wapnia, żelaza, fosforu, sodu, potasu, miedzi, cynku, selenu, kobaltu, manganu itd. W związku z tym glina może mieć różne kolory, od zielonego przez biały, aż po czerwony, żółty czy różowy. Wśród różnych rodzajów gliny glinka biała ma najmniej agresywne działanie i w związku z tym jest odpowiednia do skóry wrażliwej. Osoby o wrażliwej skórze docenią wodnistą i kremową konsystencję Maski Oczyszczającej Pory z glinką od Vichy, która zawiera dwa rodzaje białej glinki: kaolinową i bentonitową.

Wskazówka 2: Wybierz maseczkę wzbogaconą o wodę termalną.

Minerały i oligoelementy są ważne dla zdrowia Twojej skóry. Słynna Woda Termalna z Vichy znana jest ze swoich własności wzmacniających skórę przeciwko niekorzystnemu wpływowi czynników zewnętrznych. Nawilżająca Maska Mineralna zawiera 10% Wody Termalnej z Vichy, którą połączyliśmy z niacynamidem (witamina B3) znanym z właściwości kojących, aby przynosić ulgę spragnionej skórze i zastąpić dyskomfort uczuciem natychmiastowej świeżości.

Wskazówka 3: Użyj Peelingującej Maski Rozświetlającej, przetestowanej i w 100% przyjaznej dla skóry wrażliwej.

Powód 1: Peelingująca Maska Rozświetlająca zawiera kwas owocowy AHA (alfa-hydroksylowy), mający zdolność usuwania martwego naskórka. AHA ma w swoim składzie wyciągi z 5 roślin: czarnej jagody, trzciny cukrowej, cukru klonowego, pomarańczy i cytryny. Zastosowane stężenie stanowi bezpieczną dawkę, dzięki czemu maseczka jest dobrze tolerowana przez skórę wrażliwą.
Powód 2: Peelingująca Maska Rozświetlająca zawiera skały wulkaniczne roztarte na bardzo drobny proszek, dzięki czemu łagodnie złuszcza naskórek skóry wrażliwej.
Powód 3: Firma Vichy poddała Peelingującą Maskę Rozświetlającą kontrolowanym pod kątem dermatologicznym badaniom z udziałem 54 kobiet o skórze wrażliwej. Aż 98% z nich uznało ją za przyjemną w użyciu. Przeprowadziliśmy ponadto skórne testy płatkowe z udziałem 105 uczestników. Wyniki ponownie potwierdziły, że maseczka Vichy nie uczula i nie podrażnia.

Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Nawilżająca Maska Mineralna
 • Peelingująca Maska Rozświetlająca
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Pielęgnacja twarzy

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top