OK

OK Cancel

Thank you

Close

Trzy wskazówki, jak pielęgnować SKÓRĘ WRAŻLIWĄ za pomocą maseczki

Zapewne słyszałaś już o maseczkowym szaleństwie, ale jeśli masz wrażliwą skórę, lepiej zwracaj uwagę na to, co nakładasz na twarz…

Wskazówka 1: Maseczka z glinką? Tak, ale która jest dobra dla wrażliwej skóry?

Maseczki z glinki znano już w starożytnym Egipcie. Królowa Kleopatra stosowała je w ramach swoich zabiegów upiększających. Glina jest ziemistą skałą osadową złożoną z wielu minerałów, zwłaszcza krzemu, glinu, magnezu, wapnia, żelaza, fosforu, sodu, potasu, miedzi, cynku, selenu, kobaltu, manganu itd. W związku z tym glina może mieć różne kolory, od zielonego przez biały, aż po czerwony, żółty czy różowy. Wśród różnych rodzajów gliny glinka biała ma najmniej agresywne działanie i w związku z tym jest odpowiednia do skóry wrażliwej. Osoby o wrażliwej skórze docenią wodnistą i kremową konsystencję Maski Oczyszczającej Pory z glinką od Vichy, która zawiera dwa rodzaje białej glinki: kaolinową i bentonitową.

Wskazówka 2: Wybierz maseczkę wzbogaconą o wodę termalną.

Minerały i oligoelementy są ważne dla zdrowia Twojej skóry. Słynna Woda Termalna z Vichy znana jest ze swoich własności wzmacniających skórę przeciwko niekorzystnemu wpływowi czynników zewnętrznych. Nawilżająca Maska Mineralna zawiera 10% Wody Termalnej z Vichy, którą połączyliśmy z niacynamidem (witamina B3) znanym z właściwości kojących, aby przynosić ulgę spragnionej skórze i zastąpić dyskomfort uczuciem natychmiastowej świeżości.

Wskazówka 3: Użyj Peelingującej Maski Rozświetlającej, przetestowanej i w 100% przyjaznej dla skóry wrażliwej.

Powód 1: Peelingująca Maska Rozświetlająca zawiera kwas owocowy AHA (alfa-hydroksylowy), mający zdolność usuwania martwego naskórka. AHA ma w swoim składzie wyciągi z 5 roślin: czarnej jagody, trzciny cukrowej, cukru klonowego, pomarańczy i cytryny. Zastosowane stężenie stanowi bezpieczną dawkę, dzięki czemu maseczka jest dobrze tolerowana przez skórę wrażliwą.
Powód 2: Peelingująca Maska Rozświetlająca zawiera skały wulkaniczne roztarte na bardzo drobny proszek, dzięki czemu łagodnie złuszcza naskórek skóry wrażliwej.
Powód 3: Firma Vichy poddała Peelingującą Maskę Rozświetlającą kontrolowanym pod kątem dermatologicznym badaniom z udziałem 54 kobiet o skórze wrażliwej. Aż 98% z nich uznało ją za przyjemną w użyciu. Przeprowadziliśmy ponadto skórne testy płatkowe z udziałem 105 uczestników. Wyniki ponownie potwierdziły, że maseczka Vichy nie uczula i nie podrażnia.

Zespół Vichy

go to top