OK

OK Cancel

Thank you

Close

Witamina A w kosmetyce - jakie ma zastosowanie?

Witamina A w kosmetyce zasługuje na miano królowej, a witamina A + E wspólnie potrafią czynić cuda. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jaki jest wpływ witamin na organizm człowieka, a tym bardziej nie wiesz, jak wpływa witamina A na trądzik oraz na ogólną kondycję skóry, musisz natychmiast to zmienić. Niedobór witaminy A potrafi być widoczny na skórze człowieka gołym okiem. Warto więc zastanowić się, w czym jest witamina A, jakie produkty oraz kosmetyki mogą nam ją dostarczyć. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakie dobroczynne właściwości ma witamina A oraz, jak wykorzystywana jest witamina A w kosmetyce.

Witamina A w kosmetyce - właściwości

Witamina A w kosmetyce - jakie ma zastosowanie?

Witamina A występuje w postaci roślinnej oraz zwierzęcej. Ta odzwierzęca nosi nazwę Retinol. Ta zawarta w roślinach znana jest głównie z jej głównego elementu, znanego pod nazwą ß-karoten. Witamina A w kosmetyce ma swoje wyjątkowe miejsce, ze względu na jej właściwości odżywcze. Dzięki niej proces  regeneracji naskórka zachodzi dużo szybciej i sprawniej. Ta wyjątkowa witamina opóźnia zmiany zachodzące w procesie starzenia się skóry, a co za tym idzie opónia powstawanie zmarszczek.

Witamina A:

* sprawia, że skóra staje się gładsza i miększa,
* zdecydowanie poprawia koloryt skóry, nie tylko twarzy,
* poprawia funkcje ochronne skóry,
* zdecydowanie poprawia poziom nawilżenia skóry,

Witamina A w kosmetyce - zastosowanie

Witamina A stosowana jest w kosmetyce w celach odżywczo -regeneracyjnych i zapobiegawczych.

Kremy zawierające witaminę A, a także A + E, przeznaczone są głównie do pielęgnacji skóry dojrzałej, na której widoczne są oznaki zmęczenia i starzenia. Jeśli Twoja twarz jest szara i brak jej witalności, koniecznie sięgnij po kosmetyki z witaminą A.

Witamina A pomaga także w pielęgnacji skóry trądzikowej, ze względu na swoje właściwości gojące oraz przeciwzapalne.

Stosowana jest także w przypadku skóry naczynkowej, cienkiej, która jest bardzo wrażliwa na warunki atmosferyczne oraz otaczające środowisko. Jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które pragną pozbyć się przebarwień powstałych w wyniku intensywnego opalania, a także kuracji hormonalnej.

Właściwości kojące skórę po intensywnym opalaniu nie oznaczają jej bezpośredniej ochrony. Wychodząc na słońce, konieczne jest zastosowanie kremu przeciwsłonecznego z potrzebnymi filtrami. Najlepszą porą stosowania kosmetyków zawierających witaminą A jest noc.

Witamina A w kosmetyce - gdzie znaleźć?

Witamina A zawarta jest w produktach naturalnych takich jak:

* marchew,
* żółtka jaj,
* sery,
* wątróbka,
* nabiał (mleko, masło),
* dynia,
* tran,
* owoce,
* warzywa o żółtym i pomarańczowym odcieniu,

W kosmetykach witamina A jest stosowana w postaci Retinolu. Warto więc zwracać uwagę na etykiety kupowanych  kosmetyków, oraz czytać, jakie stężenie witaminy A zawiera wybrany krem bądź maść. Takie kosmetyki są Ci potrzebne szczególnie, jeśli Twoja skóra jest sucha i matowa. O poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy, którzy opowiedzieli nam o nawilżającej masce z cennymi minerałami oraz witaminą B3. Stanowi ona doskonałe uzupełnienie kuracji nawilżającej.

Witamina A to także jej pochodne, takie jak: kwas retinowy, retinal, beta- karoten, związki estrowe

go to top