OK

OK Cancel

Thank you

Close

Woda brzozowa na włosy - jakie ma właściwości?

Stosowanie wody brzozowej na włosy to sprawdzony sposób na walkę z ich nadmiernym wypadaniem, który stosowany był już przez nasze babcie. Nic w tym dziwnego, bowiem sok z brzozy to prawdziwy dar od natury, wykorzystywany nie tylko w kulinariach i lecznictwie, ale właśnie także i kosmetyce. Poznaj właściwości wody brzozowej i przekonaj się, że to najlepsze, co możesz dać swoim włosom!

Skąd biorą się cudowne właściwości soku z brzozy?

Cudowne właściwości soku z brzozy wynikają z faktu, iż jest to substancja płynna, która posiada ogromną ilość witamin i minerałów niezbędnych dla zdrowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. I tak wśród najcenniejszych składników odżywczych i mikroelementów (pierwiastków śladowych) możemy wyliczyć:

  • witaminy z grupy B - zapewniające przede wszystkim zdrowie psychiczne i dbające o odpowiedni przebieg procesów metabolicznych,
  • magnez - wzmacniający mięśnie, poprawiający koncentrację, bardzo ważny w walce ze stresem,
  • wapń - odpowiedzialny za mocne zęby i kości, a ponadto dba o właściwą krzepliwość krwi,
  • fosfor - budujący układ kostny, poprawiający pracę stawów,
  • potas - czyli jeden z naszych naturalnych elektrolitów, niezbędny dla serca,
  • żelazo - ważne w produkcji czerwonych krwinek, chroniące przed niedokrwistością,
  • garbniki - o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym, wspierające układ pokarmowy, działające na skórę ściągająco,
  • flawonoidy - o działaniu antyoksydacyjnym, wspierające nie tylko młodą skórę, ale także tę, narażoną na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego.

Chociaż bogactwo odżywcze w brzozinie to zaledwie 5%, pozostałe 95% to woda, ich znaczenie jest ogromne, bowiem są to głównie substancje nieendogenne, czyli takie, których ludzki organizm nie potrafi samodzielnie wytworzyć, zatem musi je przyswajać z pożywienia. Dlatego też sok z brzozy to najlepszy na rynku suplement diety na poprawę ogólnoustrojową, w tym także poprawę kondycji włosów.

Jak stosować wodę brzozową na włosy?

Wodę brzozową na włosy możemy kupić w aptece bądź drogerii lub po prostu przygotować ją sami (z soku brzozowego połączonego z roztworem alkoholowym). Istnieje wiele sposobów na stosowanie jej na włosy. Jedni preferują tzw. „suche płukanki” - natarte brzoziną suche włosy zawijają w specjalną folię i pozostawiają na noc. Inni z kolei wolą traktować ten specyfik jako dodatkową odżywkę - aplikują ją na świeżo umyte włosy np. ultrakojącym szamponem Dercos, po czym wykonują masaż głowy i dobrze spłukują chłodną wodą. Niezależnie jednak od tego, regularne stosowanie wody brzozowej na włosy rzeczywiście znacznie poprawia ich kondycję i nadaje fryzurze zdrowego blasku. Ponadto to bardzo prosty, a w dodatku niedrogi sposób, aby rozwiązać swoje problemy natury trychologicznej. Zresztą przekonaj się sama, że sok z brzozy to najlepsze, co możesz dać swoim włosom!

Rekomendowane produkty

Nowość

ENERGY+ WZMACNIAJĄCA ODŻYWKA DO WŁOSÓW

ENERGY+ WZMACNIAJĄCA ODŻYWKA DO WŁOSÓW

Ogranicza łamanie się i wypadanie włosów.

go to top