OK

OK Cancel

Thank you

Close

Wyrównanie kolorytu skóry? Dobry podkład to za mało

 • favoris

Jak wyrównać koloryt skóry? Jak poprawić koloryt skóry? Jakich kosmetyków używać do wyrównania kolorytu skóry? Sprawdź już teraz!

Wyrównanie kolorytu skóry? Dobry podkład to za mało

Pojawiające się przebarwienia i drobne plamki są jak najbardziej naturalne. Bardzo często są wynikiem opalania, czasami powodem jest nieodpowiednia pielęgnacja, ale najczęściej to po prostu kolejny etap w procesie starzenia się. Na szczęście jest kilka sposobów, jak poprawić koloryt skóry na dobre.

Przebarwienia na twarzy

Nierównomierny koloryt skóry często nie stanowi żadnego problemu. W końcu to normalne, że na naszej skórze czasami pojawiają się drobne plamki, jak piegi czy pieprzyki, które są nawet atrakcyjne. Gorzej, jeśli plamki są większe lub jest ich po prostu bardzo dużo. Przebarwienia te pojawiają się pod oczami i na policzkach i niestety – nie dodają uroku.

Przebarwienia na twarzy powstają naturalnie, wskutek nagromadzenia barwnika w skórze. Często dzieje się to po prostu z upływem czasu. Jednak czasami przyczyny leżą zupełnie gdzie indziej: ciemniejsze plamki pojawiają się w przypadku niewłaściwej pielęgnacji, po nadmiernym opalaniu, a także jako reakcja na połączenie niektórych leków lub środków światłouczulających i słońca. Czasami bywają związane ze zmianami hormonalnymi.

Jak wyrównać koloryt skóry?

W przypadku przebarwień najlepiej sprawdza się zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć”, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Niektóre czynniki powstawania plamek są niezależne od nas, dlatego nawet najbardziej staranna profilaktyka może nie pomóc. Oczywiście, jeśli już pojawią się przebarwienia, należy od razu zacząć stosować kremy ochronne z wysokimi filtrami UV. Zapobiegnie to powstawaniu kolejnych zmian, ale niestety nie usunie starszych.

Wyrównanie kolorytu skóry wymaga zastosowania różnych kosmetyków rozjaśniających. W przypadku bardzo intensywnych i licznych przebarwień konieczne jest stosowanie serum i intensywnej maski, a nawet zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. Jeśli jednak zmiany są małe, wystarczy lekko zmodyfikować pielęgnację, na przykład wprowadzając do niej krem wyrównujący koloryt skóry, by od razu zauważyć znaczące zmiany.

Krem wyrównujący koloryt – idealny wybór

Krem wyrównujący koloryt skóry warto stosować co najmniej raz dziennie. W jego składzie musi znajdować się przede wszystkim witamina C – udowodniono, że jest to składnik o bardzo silnym działaniu rozjaśniającym. Wyrównuje koloryt i usuwa przebarwienia, nawet te ciemne. Dodatkowo witamina C ma działanie lekko stymulujące produkcję kolagenu, co pozwoli dłużej cieszyć się młodym wyglądem skóry.

Działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające też jest bardzo istotne. Krem wyrównujący koloryt skóry przy okazji powinien mieć właściwości anty-aging, jak na przykład Vichy Liftactiv Collagen Specialist. Powstawanie plam jest silnie skorelowane właśnie z procesem starzenia się tkanki, dlatego zahamowanie zegara również może przynieść bardzo dobre efekty. Świetnym pomysłem jest zastosowanie kosmetyków z delikatnymi kwasami. Złuszczają lekko naskórek, a przy okazji intensywnie regenerują, więc plamki stają się o wiele jaśniejsze.

Rekomendowane produkty

 • Bestseller

  Collagen Specialist

  LIFTACTIV SPECIALIST

  Collagen Specialist

  Krem na dzień

  Innowacyjna formuła, stworzona w oparciu o aktywne składniki naturalne pobudza Twoją skórę do produkcji kolagenu. Wyjątkowe rezultaty w krótkim czasie.

 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top