OK

OK Cancel

Thank you

Close

Wyrównanie kolorytu skóry? Dobry podkład to za mało

 • favoris

Jak wyrównać koloryt skóry? Jak poprawić koloryt skóry? Jakich kosmetyków używać do wyrównania kolorytu skóry? Sprawdź już teraz!

Wyrównanie kolorytu skóry? Dobry podkład to za mało

Pojawiające się przebarwienia i drobne plamki są jak najbardziej naturalne. Bardzo często są wynikiem opalania, czasami powodem jest nieodpowiednia pielęgnacja, ale najczęściej to po prostu kolejny etap w procesie starzenia się. Na szczęście jest kilka sposobów, jak poprawić koloryt skóry na dobre.

Przebarwienia na twarzy

Nierównomierny koloryt skóry często nie stanowi żadnego problemu. W końcu to normalne, że na naszej skórze czasami pojawiają się drobne plamki, jak piegi czy pieprzyki, które są nawet atrakcyjne. Gorzej, jeśli plamki są większe lub jest ich po prostu bardzo dużo. Przebarwienia te pojawiają się pod oczami i na policzkach i niestety – nie dodają uroku.

Przebarwienia na twarzy powstają naturalnie, wskutek nagromadzenia barwnika w skórze. Często dzieje się to po prostu z upływem czasu. Jednak czasami przyczyny leżą zupełnie gdzie indziej: ciemniejsze plamki pojawiają się w przypadku niewłaściwej pielęgnacji, po nadmiernym opalaniu, a także jako reakcja na połączenie niektórych leków lub środków światłouczulających i słońca. Czasami bywają związane ze zmianami hormonalnymi.

Jak wyrównać koloryt skóry?

W przypadku przebarwień najlepiej sprawdza się zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć”, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Niektóre czynniki powstawania plamek są niezależne od nas, dlatego nawet najbardziej staranna profilaktyka może nie pomóc. Oczywiście, jeśli już pojawią się przebarwienia, należy od razu zacząć stosować kremy ochronne z wysokimi filtrami UV. Zapobiegnie to powstawaniu kolejnych zmian, ale niestety nie usunie starszych.

Wyrównanie kolorytu skóry wymaga zastosowania różnych kosmetyków rozjaśniających. W przypadku bardzo intensywnych i licznych przebarwień konieczne jest stosowanie serum i intensywnej maski, a nawet zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. Jeśli jednak zmiany są małe, wystarczy lekko zmodyfikować pielęgnację, na przykład wprowadzając do niej krem wyrównujący koloryt skóry, by od razu zauważyć znaczące zmiany.

Krem wyrównujący koloryt – idealny wybór

Krem wyrównujący koloryt skóry warto stosować co najmniej raz dziennie. W jego składzie musi znajdować się przede wszystkim witamina C – udowodniono, że jest to składnik o bardzo silnym działaniu rozjaśniającym. Wyrównuje koloryt i usuwa przebarwienia, nawet te ciemne. Dodatkowo witamina C ma działanie lekko stymulujące produkcję kolagenu, co pozwoli dłużej cieszyć się młodym wyglądem skóry.

Działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające też jest bardzo istotne. Krem wyrównujący koloryt skóry przy okazji powinien mieć właściwości anty-aging, jak na przykład Vichy Liftactiv Collagen Specialist. Powstawanie plam jest silnie skorelowane właśnie z procesem starzenia się tkanki, dlatego zahamowanie zegara również może przynieść bardzo dobre efekty. Świetnym pomysłem jest zastosowanie kosmetyków z delikatnymi kwasami. Złuszczają lekko naskórek, a przy okazji intensywnie regenerują, więc plamki stają się o wiele jaśniejsze.

Rekomendowane produkty

 • Bestseller

  Collagen Specialist

  LIFTACTIV SPECIALIST

  Collagen Specialist

  Krem na dzień

  Innowacyjna formuła, stworzona w oparciu o aktywne składniki naturalne pobudza Twoją skórę do produkcji kolagenu. Wyjątkowe rezultaty w krótkim czasie.

 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top