OK

OK Cancel

Thank you

Close

10 rzeczy, których nie wiesz o wodzie termalnej Vichy

 • favoris

Czerpana z głębin francuskich skał wulkanicznych woda termalna Vichy Mineralizing Water w swojej drodze na powierzchnię jest wzbogacana o wiele minerałów i pierwiastków śladowych. Jakie inne sekrety skrywa?

10 rzeczy, których nie wiesz o wodzie termalnej Vichy

Woda o niezwykłych właściwościach odkryta 85 lat temu

Dr Haller, francuski lekarz z miasta Vichy, odkrył właściwości tamtejszych wód termalnych w 1931 r. Uświadomił sobie, że posiadają one zdolność przyspieszania gojenia się ran. Następnie rozpoczął badania nad korzystnym wpływem tej wody na skórę i tak narodziła się marka dermokosmetyków Vichy.

Woda termalna Vichy, niezwykły strumień płynący 4 tys. metrów pod ziemią

Wody deszczowe przesączają się przez mikroskopijne szczeliny w regionie Owernii, przenikając przez krystaliczne podłoże. W kontakcie ze skałami wulkanicznymi woda nasyca się 15 minerałami. Płynie dalej do głębokości 4 tys. metrów od wielu tysięcy lat, by w końcu, w ciągu zaledwie kilku tygodni, przebyć drogę odwrotną. Woda Vichy jest pobierana ze źródła leżącego na głębokości 15 metrów.

Woda podgrzana do temperatury 140°C.

W trakcie swojej długiej podziemnej wędrówki woda termalna Vichy jest naturalnie podgrzewana. Osiągnąwszy głębokość 4 tys. metrów, ma już temperaturę 140°C i jest nasycona dwutlenkiem węgla.

Woda Vichy o wysokim stopniu zmineralizowania

Dzięki swojej wyjątkowej podróży woda termalna Vichy Mineralizing Water jest wzbogacona o 15 minerałów o niezwykłym stopniu nasycenia sięgającym 5,2 g/l. Jej skład mineralny jest ponadto najbardziej zróżnicowany ze wszystkich wód termalnych i ma największą zawartość pierwiastków śladowych.

Wyjątkowe podejście do składu

Woda termalna Vichy stanowi podstawę procesu rozwojowego. Metoda ta umożliwia selekcję najbardziej aktywnych składników i precyzyjne ich odmierzenie, a ich skuteczności dowiedziono w szeregu badań.

Woda o trzech sposobach działania dla pięknej skóry

Vichy Mineralizing Water wzmacnia i regeneruje skórę oraz przywraca jej równowagę. Jedną z jej licznych zalet jest lepsze przygotowanie skóry do walki ze szkodliwymi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi (promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami itp.).

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Pozyskiwanie wody termalnej Vichy podlega ścisłej kontroli, aby zadbać o jej czystość i brak styczności z otoczeniem. Wszystkie postacie produktu są analizowane pod nadzorem dermatologicznym, aby zapewnić ich skuteczność.

Mocniejsza skóra z Vichy

Dzięki swojej postaci i bogactwu minerałów woda Vichy dodaje skórze sił do walki z jej codziennymi wrogami takimi jak zanieczyszczenia i promieniowanie UV.

Woda termalna Vichy – ukojenie dla skóry wrażliwej

Ma moc łagodzenia podrażnień. Pomaga ukoić nawet uszkodzoną, wrażliwą skórę i przynosi jej ulgę.

Główny składnik aktywny produktów Vichy

Woda termalna Vichy, dzięki swoim niezrównanym zaletom, stanowi składnik wszystkich linii produktów Vichy do pielęgnacji twarzy.

Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Najczęściej czytane

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Czy woda termalna jest dobra na trądzik?

  Woda termalna

  Czy woda termalna jest dobra na trądzik?

  Woda termalna w butelce to produkt, który od wielu lat znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Regularne stosowanie wody termalnej bardzo korzystnie wpływa na kondycję skóry wrażliwej, alergicznej i atopowej, łagodząc typowe dla tych rodzajów skóry uporczywe dolegliwości w postaci zaczerwienienia czy podrażnienia. Jednak skład wody termalnej, bogaty w cenne dla skóry pierwiastki i minerały, może również wpływać na poprawę stanu skóry dotkniętej różnymi chorobami skórnymi np. trądzikiem młodzieńczym czy trądzikiem różowatym. Podpowiadamy, w jaki sposób działa woda termalna na trądzik i czy jest ona w stanie zastąpić tradycyjne leczenie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top