OK

OK Cancel

Thank you

Close

5 sprawdzonych, silnie działających składników nawilżających

 • favoris

Znajomość składników nawilżających umożliwi Ci profesjonalny dobór produktów dla Twojej skóry. Odkryj możliwości kwasu hialuronowego, witaminy E, wody termalnej Vichy, gliceryny i oliwy z oliwek.

5 sprawdzonych, silnie działających składników nawilżających

Gliceryna

Aktywnie nawilżający podstawowy składnik, którego rozpuszczalne w wodzie cząsteczki pomagają zatrzymać ją w skórze.

Woda termalna Vichy

Pozyskiwana z krystalicznie czystych źródeł Vichy bijących w wulkanicznym paśmie górskim francuskiej Owernii. Naturalny eliksir otwierający wewnątrzkomórkowe kanały wodne, aby zapewnić idealny przepływ wilgoci w skórze. Jest to składnik nawilżający, który nie tylko nawilża ale i odświeża skórę twarzy.

Kwas hialuronowy

Jest składnikiem nawilżającym pozyskiwanym naturalnie w unikatowym procesie fermentacji pszenicy. Jego cząsteczki są w stanie wiązać wodę o masie nawet tysiąckrotnie większej od własnej, zapewniając skórze miękkość i gładkość dzięki nawilżeniu.

Witamina E

Witamina E to najważniejszy z wymienionych składników nawilżających. Powstrzymuje i wiąże utlenione wolne rodniki oraz przerywa reakcje łańcuchowe, które rozszerzając uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki. Z kolei to może doprowadzić do zniszczenia błon komórkowych.

Oliwa z oliwek

Naturalny olej bogaty w składniki odżywcze i antyoksydanty, takie jak witaminy A i E. Łatwo wnika w skórę i może zapewnić jej niezbędne nawilżenie. Stanowi jednocześnie barierę ochronną dla Twojej skóry.

Te pięć doskonale nawilżających składników chroni i wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry. Ich kompozycja w formule typu "olej w wodzie" uwalnia moc zawartą w produkcie o świeżej, przyjemnej w dotyku konsystencji. Składniki nawilżające mają za zadanie pielęgnować Twoją skórę. Sprawdź, który z nich jest najlepszy dla Ciebie.

Rekomendowane produkty

 • SPA NA NOC VICHY AQUALIA THERMAL
 • Najczęściej czytane

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Składniki dermokosmetyków

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Składniki dermokosmetyków

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top