OK

OK Cancel

Thank you

Close

Co daje joga? Czyli 5 faktów, które przekonają Cię do Jogi!

XXI wiek to czas nieustannego pośpiechu, ciągłego biegu, stresu w pracy, troski o rodzinę. Ludzki organizm nie jest przystosowany do trybu życia, który znacznie odbiega od jego pierwotnej formy. Niestety, na nadmiar stresu cierpi coraz więcej osób. Skutki stresu bywają bardzo różne. Do najbardziej typowych należą problemy z zasypianiem, tachykardia (przyspieszone bicie serca), różnego rodzaju nerwice, wypadanie włosów, przedwczesne siwienie, nadmierne pocenie się, a nawet alergie. Na ratunek nieustannie nadszarpywanym nerwom nadeszła joga. Jest to jeden z bardzo dawnych systemów filozoficznych w Indiach, w Polsce znanym z charakterystycznych ćwiczeń połączonych z medytacją. Przeczytaj pięć faktów, które wytłumaczą ci co, daje joga!

1. Joga daje poczucie równowagi w ciele i umyśle

Pozycje przyjmowane w trakcie uprawiania jogi oraz odpowiednie ich utrzymywanie, wraz z dostosowywaniem oddechu sprawiają, że ciało staje się rozluźnione nawet w najbardziej napiętych miejscach. Ćwiczenia te mają charakter leczniczy, sprawiają, że organizm nabiera harmonii w sposób fizjologiczny. Regularnie powtarzane ćwiczenia wpływają na spadek napięcia w całym ciele.

2. Joga jest skuteczna w walce z nadmiarem stresu

Ludzkie ciało nieprzystosowane do ciągłego, silnego napięcia, buntuje się wobec stresu na wiele sposobów. Jeżeli cierpisz na chroniczny ból kręgosłupa, sztywność mięśni, prawdopodobnie jesteś ofiarą stresu. Techniki rozluźniające, jakich nauczysz się na lekcjach jogi, pomogą Ci się rozluźnić i odprężyć. Jeżeli cierpisz na nadmierne pocenie się i czujesz, że podczas nerwowych sytuacji objaw ten nieprzyjemnie się nasila, koniecznie spróbuj ćwiczeń proponowanych w jodze. Pamiętaj, żeby złagodzić nerwy, musisz ćwiczyć regularnie i dłużej niż kilka tygodni. Dodatkowo możesz wspomóc się innowacyjnym antyperspirantem Stress Resist stworzonym dla osób pocących się na tle nerwowym.Pozbycie się nadmiaru stresu przez jogę może przyczyniać się do poprawy stanu skóry, włosów i paznokci.

3. Joga wzmacnia mięśnie

Wiele pozycji, przyjmowanych podczas uprawiania jogi, wymaga pewnego wysiłku, poniważ muszą być one utrzymywane przez dłuższą chwilę. W momencie trzymania pozycji mięśnie wzmacniają się, jednocześnie rozluźniając napięte miejsca, które mogą ograniczać wykonywanie codziennych czynności.

4.Joga poprawia krążenie

Ćwiczenia w jodze poprawiają ruchomość w stawach międzykręgowych oraz całym ciele. Poprawa krążenia sprawia, że mózg staje się lepiej ukrwiony i dotleniony. Poprzez odpowiednio utrzymywane pozycje dochodzi do masażu narządów wewnętrznych, co niezwykle korzystnie wpływa na uspokojenie układu nerwowego, w tym przede wszystkim zakończeń nerwowych.

5. Joga wycisza i uspokaja

Codzienny stres negatywnie wpływa na zarówno psychiczne, jak i fizyczne funkcjonowanie organizmu. Joga jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie, jak opanować stres. Co prawda, na prawdziwie odczuwalne w codziennym życiu efekty trzeba trochę poczekać, jednak w miarę praktykowania jogi, widoczne jest ogólne uspokojenie systemu nerwowego, nie tylko podczas wykonywania ćwiczeń. Ponadto osoby, które regularnie uprawiają jogę zauważają u siebie znaczną poprawę stanu skóry, oraz mniejszą ilość wypadających włosów. U niektórych znika także problem łysienia.

Jeżeli obawiasz się iść na zajęcia ze względu na poziom zaawansowania, po prostu wybierz się na  jogę dla początkujących, gdzie nauczysz się wszystkiego od podstaw wraz z innymi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z jogą. Przekonaj się sam, co daje joga.

Rekomendowane produkty

 • Dezodorant Intensywna kuracja przeciw poceniu się- Stress Resist VICHY
 • Najczęściej czytane

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Life Style

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

  Przeczytaj artykuł

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Life Style

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

  Przeczytaj artykuł

  Czym jest ekstrakt?

  Life Style

  Czym jest ekstrakt?

  Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

  Przeczytaj artykuł

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Life Style

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować błonnik witalny?

  Life Style

  Jak stosować błonnik witalny?

  Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który posiada bardzo korzystny wpływ na różne funkcje naszego organizmu. Przeciwdziała wielu groźnym chorobom i doskonale wspomaga odchudzanie. Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto sięgnąć po błonnik witalny i jak go stosować!

  Przeczytaj artykuł

  go to top