OK

OK Cancel

Thank you

Close

Co daje joga? Czyli 5 faktów, które przekonają Cię do Jogi!

XXI wiek to czas nieustannego pośpiechu, ciągłego biegu, stresu w pracy, troski o rodzinę. Ludzki organizm nie jest przystosowany do trybu życia, który znacznie odbiega od jego pierwotnej formy. Niestety, na nadmiar stresu cierpi coraz więcej osób. Skutki stresu bywają bardzo różne. Do najbardziej typowych należą problemy z zasypianiem, tachykardia (przyspieszone bicie serca), różnego rodzaju nerwice, wypadanie włosów, przedwczesne siwienie, nadmierne pocenie się, a nawet alergie. Na ratunek nieustannie nadszarpywanym nerwom nadeszła joga. Jest to jeden z bardzo dawnych systemów filozoficznych w Indiach, w Polsce znanym z charakterystycznych ćwiczeń połączonych z medytacją. Przeczytaj pięć faktów, które wytłumaczą ci co, daje joga!

1. Joga daje poczucie równowagi w ciele i umyśle

Pozycje przyjmowane w trakcie uprawiania jogi oraz odpowiednie ich utrzymywanie, wraz z dostosowywaniem oddechu sprawiają, że ciało staje się rozluźnione nawet w najbardziej napiętych miejscach. Ćwiczenia te mają charakter leczniczy, sprawiają, że organizm nabiera harmonii w sposób fizjologiczny. Regularnie powtarzane ćwiczenia wpływają na spadek napięcia w całym ciele.

2. Joga jest skuteczna w walce z nadmiarem stresu

Ludzkie ciało nieprzystosowane do ciągłego, silnego napięcia, buntuje się wobec stresu na wiele sposobów. Jeżeli cierpisz na chroniczny ból kręgosłupa, sztywność mięśni, prawdopodobnie jesteś ofiarą stresu. Techniki rozluźniające, jakich nauczysz się na lekcjach jogi, pomogą Ci się rozluźnić i odprężyć. Jeżeli cierpisz na nadmierne pocenie się i czujesz, że podczas nerwowych sytuacji objaw ten nieprzyjemnie się nasila, koniecznie spróbuj ćwiczeń proponowanych w jodze. Pamiętaj, żeby złagodzić nerwy, musisz ćwiczyć regularnie i dłużej niż kilka tygodni. Dodatkowo możesz wspomóc się innowacyjnym antyperspirantem Stress Resist stworzonym dla osób pocących się na tle nerwowym.Pozbycie się nadmiaru stresu przez jogę może przyczyniać się do poprawy stanu skóry, włosów i paznokci.

3. Joga wzmacnia mięśnie

Wiele pozycji, przyjmowanych podczas uprawiania jogi, wymaga pewnego wysiłku, poniważ muszą być one utrzymywane przez dłuższą chwilę. W momencie trzymania pozycji mięśnie wzmacniają się, jednocześnie rozluźniając napięte miejsca, które mogą ograniczać wykonywanie codziennych czynności.

4.Joga poprawia krążenie

Ćwiczenia w jodze poprawiają ruchomość w stawach międzykręgowych oraz całym ciele. Poprawa krążenia sprawia, że mózg staje się lepiej ukrwiony i dotleniony. Poprzez odpowiednio utrzymywane pozycje dochodzi do masażu narządów wewnętrznych, co niezwykle korzystnie wpływa na uspokojenie układu nerwowego, w tym przede wszystkim zakończeń nerwowych.

5. Joga wycisza i uspokaja

Codzienny stres negatywnie wpływa na zarówno psychiczne, jak i fizyczne funkcjonowanie organizmu. Joga jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie, jak opanować stres. Co prawda, na prawdziwie odczuwalne w codziennym życiu efekty trzeba trochę poczekać, jednak w miarę praktykowania jogi, widoczne jest ogólne uspokojenie systemu nerwowego, nie tylko podczas wykonywania ćwiczeń. Ponadto osoby, które regularnie uprawiają jogę zauważają u siebie znaczną poprawę stanu skóry, oraz mniejszą ilość wypadających włosów. U niektórych znika także problem łysienia.

Jeżeli obawiasz się iść na zajęcia ze względu na poziom zaawansowania, po prostu wybierz się na  jogę dla początkujących, gdzie nauczysz się wszystkiego od podstaw wraz z innymi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z jogą. Przekonaj się sam, co daje joga.

Zespół Vichy

go to top