OK

OK Cancel

Thank you

Close

Co stosowac, gdy włosy wypadają po odchudzaniu? O najczęstszych niedoborach witamin.

W czasach, w których w walce o idealną sylwetkę poszukujemy rozmaitych diet, mających czynić cuda w krótkim czasie, często stajemy się ofiarą niedoboru witamin i składników mineralnych. Jak szybko się okazuje, drastyczna dieta bardzo często powoduje nadmierne wypadanie włosów. Jeżeli chodzi o wypadanie włosów, odchudzanie może stać się jego główną przyczyną. Najlepszą radą na uniknięcie takiej sytuacji jest po prostu nie poddawanie się drakońskim, niskokalorycznym dietom. Jeżeli jednak jest już za późno i właśnie zdejmujesz z ubrania kolejne kosmyki, sprawdź, co na wypadanie włosów po odchudzaniu pomoże Ci najlepiej.

Przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele powodów, które mogą przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów. Oto te najczęściej spotykane:

* Zła dieta - jednym z najbardziej przykrych efektów ubocznych rygorystycznych diet jest wypadanie włosów. Przyczyny wypadania, szczególnie jeżeli podejrzewasz, że jest nią przeprowadzona dieta, powinny zostać ustalone przez lekarza specjalistę. W celu dokładnego zbadania podłoża nadmiernego wypadania włosów, lekarz powinien dokładnie przeanalizować wyniki badań krwi i na ich podstawie stwierdzić, jak duży jest deficyt witamin i mikroelementów oraz jak poprawić funkcjonowanie organizmu.

* Stres - do innych przyczyn wypadania włosów może należeć nadmierny stres. Jest on wyjątkowo szkodliwy dla cebulek włosów i unerwionej skóry głowy, która bardzo szybko reaguje na obciążenie nerwowe, zarówno wypadaniem, jak i siwieniem włosów.

* Zmiany hormonalne - do najbardziej znanych przyczyn należą także zaburzenia hormonalne, które także muszą koniecznie zostać zweryfikowane przez lekarza.

Co na wypadanie włosów po odchudzaniu? Kuracja od środka

Jeżeli przeprowadzona przez Ciebie dieta była bardzo drastyczna, na pewno brakuje Ci wielu witamin i mikroelementów. Poniżej odnajdziesz listę tych, o które musisz zadbać jak najszybciej, jeżeli chcesz powstrzymać fazę wypadanie włosów.

Witamina A - znajdziesz ją w jajach, wątróbce, tłustym mięsie, papryce, marchwi;

Witaminy z grupy B, a w tym między innymi:

- witamina B1 - zawarta w kurzych piersiach, ziarnach słonecznika
- witamina B2 - znajdziesz ją w brokułach, mleku, jogurtach, a także wieprzowinie
- witamina B5 - obecna w brokułach i pieczarkach
- witamina B6 - znajduje się w sardynkach, bananach, wątróbkach
- witamina B12 - wątróbki, podroby, wołowina

Witamina E - pożywienie bogate w tę witaminę to m.in: olej sojowy, kukurydziany, migdały, zboża.

Witamina C - zawarta w cytrusach, kiwi, papryce.

Co na wypadanie włosów po odchudzaniu? Kuracja od zewnątrz

Poza działaniem od wewnątrz, wspomóż osłabione łodygi włosów zewnętrznymi zabiegami. Przede wszystkim zadbaj, by kosmetyki do włosów, których używasz najczęściej, były dobrane do Twoich potrzeb. Zapytaj w profesjonalnym sklepie fryzjerskim o dobrej jakości szampon i odżywkę do włosów z tendencją do wypadania.

Kolejnym, ważnym krokiem, jest podjęcie intensywnej kuracji. Zapytani o radę specjaliści Vichy, opowiedzieli nam o innowacyjnym produkcie, powstrzymującym wypadanie włosów oraz pobudzającym ich porost - Dercos Neogenic.

go to top