OK

OK Cancel

Thank you

Close

Co znajduje się w kosmetykach? Dobre i złe składniki – wyjaśnienie

 • favoris

Podjęcie odpowiedniej decyzji, jeżeli chodzi o wybór odpowiednich podstawowych produktów do pielęgnacji skóry, może być przytłaczającym zadaniem.

Dowiedz się całej prawdy na temat najlepszych (i najgorszych) składników dla skóry wrażliwej, abyś mogła poznać fakty przed zmianą codziennej pielęgnacji.

Dlaczego to ważne, co znajduje się w kosmetykach?

To oczywiste, że wszyscy chcemy zapewnić naszej skórze odpowiednią pielęgnację, niezależnie od tego, czy mamy problemy z wrażliwą skórą, czy nie. Chociaż wszyscy rozumiemy znaczenie zrównoważonej diety i dbania o odpowiednie nawilżenie, znajomość składników stosowanych przez nas produktów kosmetycznych ma kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o ochronę skóry. Jak wiemy, wrażliwość skóry i alergie skórne, choć często objawiają się w podobny sposób, nie są tym samym. Jeżeli wydaje Ci się, że Twoja skóra źle reaguje na konkretny składnik, najlepiej usunąć wszelkie podejrzane produkty z codziennej pielęgnacji, a następnie stopniowo wprowadzać je z powrotem.  Preparat Aqualia Thermal Extrasensitive firmy Vichy został poddany płatkowym i punktowym testom skórnym, aby zmniejszyć obecność czynników podrażniających i ewentualnych alergenów. Zawiera on przede wszystkim Wodę Termalną z Vichy (odpowiednią dla skóry wrażliwej) oraz doskonale nawilżający kwas hialuronowy. Dzięki temu zapewnia skuteczną pielęgnację, ale nie zaburza delikatnej, naturalnej równowagi skóry.

Sprzymierzeńcy i wrogowie skóry

Chociaż objawy wrażliwej skóry mogą zależeć od wieku, stylu życia i uwarunkowań genetycznych, istnieje kilka składników, których kobiety o nadwrażliwej skórze powinny się wystrzegać. Dermatolodzy zazwyczaj zalecają unikanie produktów, które zawierają kwasy owocowe, w tym ostrych peelingów i preparatów złuszczających naskórek, które mogą spowodować napięcie, zaczerwienienia i odsłonięcie żywej tkanki. Alkohol może pozostawiać skórę wysuszoną i napiętą, gdyż pozbawia ją naturalnej bariery ochronnej i eksponuje naskórek na działanie bakterii. Produkty zawierające duże ilości olejów mineralnych mogą zatykać pory, zaburzając naturalną zdolność skóry do usuwania toksyn. Inne składniki, które często podrażniają skórę, to retinol oraz preparaty zawierające duże ilości sztucznych substancji zapachowych. Aby uniknąć pogłębienia problemów z już wrażliwą skórą, najlepiej wybierać produkty, które intensywnie ją nawilżają, ale nie pozostawiają na niej tłustej lub klejącej się warstwy. Kobiety, które mają bardzo suchą skórę i które – jak wiemy – częściej skarżą się na jej wrażliwość, powinny stosować preparaty zawierające składniki nawilżające, takie jak bogate w witaminy masło shea, i unikać przeładowywania skóry kosmetykami.

Rekomendowane produkty

 • Extrasensitive
 • Aqualia Thermal Nawilżający balsam pod oczy
 • SPA NA NOC VICHY AQUALIA THERMAL
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top