OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy można zatrzymać starzenie się skóry?

  • favoris

Zastanawiasz się jak rozpoznać pierwsze oznaki starzenia się skóry? Szukasz sprawdzonego sposobu na opóźnienie starzenia się skóry? Przeczytaj, tutaj!

Czy można zatrzymać starzenie się skóry?

Spis treści:

1.  Jak starzeje się twarz – sprawdź, co wiesz na ten temat. 
2. Jak opóźnić starzenie się skóry?

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Starzenie się skóry jest naturalnym i nieuchronnym procesem, którego nie można cofnąć ani zatrzymać. Na szczęście jednak można go opóźnić i to w znaczny sposób. Dzięki odpowiednim działaniom można też sprawić, by objawy starzenia nie były tak bardzo widoczne. W obydwu przypadkach niezbędna do wypracowania zadowalających efektów jest właściwa pielęgnacja, której zakres i forma będą adekwatne do potrzeb skóry dojrzałej i zachodzących w niej zmian. Od czego zacząć? Jak spowolnić starzenie skóry? Spróbujmy znaleźć odpowiedź.

Jak starzeje się twarz – sprawdź, co wiesz na ten temat

Tempo starzenia się skóry może być mocno zróżnicowane w zależności od wielu czynników. To, czy pierwsze oznaki starzenia pojawią się na twarzy szybko, poniekąd zapisane jest w naszych genach. To one w dużej mierze odpowiadają za to, jak i kiedy się starzejemy. Nie możemy jednak zrzucić całej odpowiedzialności na naszych przodków. Duży wpływ na tempo starzenia się skóry mamy my sami, choć często nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Uboga w wartości odżywcze dieta, używki, brak ruchu, niewystarczająca ochrona skóry przed działaniem czynników zewnętrznych, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, niewłaściwa pielęgnacja skóry i błędy popełniane w jej zakresie – wszystko to sprawia, że skóra naszej twarzy starzeje się szybciej, a pojawiające się na niej oznaki starzenia są bardziej zauważalne.

Skóra zaczyna się starzeć pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. W tym czasie jednak objawy zachodzących wewnątrz jej komórek zmian zazwyczaj nie są jeszcze widoczne. Nie oznacza to jednak, że do nich nie dochodzi. Po 30 roku życia spada produkcja elastyny i kolagenu, przez co skóra zaczyna tracić elastyczność i naturalną jędrność. U niektórych już w tym czasie w okolicach oczu zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się w postaci drobnych zmarszczek – tzw. kurzych łapek. Z czasem maleje napięcie skóry. Staje się ona bardziej wiotka. Zaczyna tracić wodę, przez co staje się coraz bardziej podatna na przesuszenie. Po 40 roku życia zmiany te zaczynają się pogłębiać. Przybywa zmarszczek. Na skutek zaniku tkanek mięśni twarzy zaczynają zmieniać się jej kontury oraz proporcje. Z każdym kolejnym rokiem oznaki starzenia się skóry są coraz bardziej zauważalne.

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Pomimo tego, że nie da się całkowicie zahamować procesów starzenia, można spowolnić ich tempo. Przedwczesne starzenie się skóry w dużej mierze można zniwelować poprzez właściwą pielęgnację, dostosowaną do potrzeb skóry dojrzałej z wyraźnymi oznakami starzenia. Powinna ona opierać się na produktach, które dzięki zawartym substancjom zwalczają kolejne problemy skórne takie jak utrata jędrności i elastyczności czy też odwodnienie. Mowa tu przede wszystkim o kwasie hialuronowym oraz kolagenie, czyli dwóch niezwykle ważnych dla zachowania młodego wyglądu skóry substancjach. Znajdziemy je w kosmetykach pielęgnacyjnych z linii Liftactiv Vichy, która zawiera kremy na dzień i na noc, uwzględniające poszczególne potrzeby skóry, liftingujące kremy pod oczy przeznaczone do ochrony i odżywienia oraz produkty o bardziej skoncentrowanym działaniu typu serum. Stosowane systematycznie pomagają spowolnić procesy starzenia się skóry i poprawić jej ogólną kondycję.

go to top