OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy tylko krem wyrównujący koloryt skóry może poprawić wygląd naszej cery?

Wygląd skóry zależy przede wszystkim od jej stanu, tego czy jest odpowiednio odżywiona i nawilżona. Nawet najlepszy krem wyrównujący koloryt skóry nie pomoże, kiedy skóra jest odwodniona i przesuszona. Ale czego tak naprawdę potrzebuje skóra człowieka? Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: jaki krem do twarzy będzie najlepszy? Jak poprawić koloryt skóry, czy wystarczą do tego odpowiednie kosmetyki czy konieczne jest poddanie się specjalnym zabiegom?

Zatroszcz się o skórę twarzy

Całe ciało człowieka, na czele ze skórą ma określone potrzeby i musimy wiedzieć, jak je zaspokoić. Tak, jak wiemy które pokarmy nam służą, a które wręcz odwrotnie, tak warto zapoznać się z budową i wymaganiami naszej skóry. Jest ona warstwą ochronną, która zapewnia nam kontakt ze środowiskiem. Odpowiada za termoregulację, reguluje gospodarkę wodno-elektrolityczną, witaminową i tłuszczową. Zewnętrzna warstwa naskórka, czyli warstwa rogowa jest barierą organizmu przed środowiskiem zewnętrznym. Powinniśmy szczególnie o nią dbać, ponieważ jest odpowiedzialna za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry. Najważniejsze zasady właściwej pielęgnacji to unikanie działania szkodliwych czynników, takich jak mróz czy światło słoneczne, a także odpowiednie oczyszczanie. Warto stosować delikatne kosmetyki, które nie naruszają naturalnej bariery hydrolipidowej. Do mycia twarzy stosujmy specjalne preparaty - żele czy emulsje, a także syndety. Nie warto używać mydła, jego stosowanie może doprowadzić do przesuszenia skóry.

Wybór kremu do twarzy

Warto na początku zadać sobie pytanie, jakie potrzeby ma nasza skóra i czego oczekujemy od kosmetyku? Wiele kobiet waha się, czy wybrać krem nawilżający czy może krem przeciwzmarszczkowy. Idealny krem to taki, który zadba o odżywienie i nawilżenie skóry, a także zatrzyma proces starzenia. Warto poświęcić chwilę i nie decydować się na pierwszy preparat, który zobaczymy na półce w drogerii. Skóra to nasz płaszcz ochronny i musimy o nią dbać. Dlatego od kremu idealnego powinniśmy oczekiwać, że:
*nawilży skórę, przywróci jej odpowiedni poziom nawodnienia
*ochroni przed promieniowaniem (UVA i UVB)
rozświetli i wyrówna koloryt
*ujednolici strukturę i zlikwiduje zmarszczki (albo zapobiegnie ich powstawaniu)
*zredukuje przebarwienia

Jak poprawić koloryt skóry przy pomocy kremu?

Najważniejszym kryterium wyboru kremu do twarzy powinno być jego skuteczne działanie. Kosmetyk, który działa kompleksowo, wpływając na kondycję skóry i jej wygląd to idealny wybór. Warto postawić na krem wyrównujący koloryt skóry, który nie tylko dba o wewnętrzne warstwy skóry, ale przede wszystkim ujednolica kolor, rozświetla i wygładza. Ważnym elementem dbania o jednolity koloryt skóry jest unikanie powstawania przebarwień. Nie wolno zapominać o ochronie przeciwsłonecznej - szkodliwe promieniowanie bardzo często powoduje tworzenie się przebarwień skóry twarzy, które można usunąć jedynie przy pomocy inwazyjnych zabiegów, takich jak złuszczanie skóry silnymi kwasami czy laseroterapia. Dlatego oprócz unikania długich kąpieli słonecznych, zawsze należy nakładać na twarz krem z filtrem (nawet zimą) a także stosować kapelusze czy czapki, dzięki którym chociaż część naszej twarzy będzie w cieniu.
W przypadku niedoskonałości takich jak rozszerzone pory czy nierównomierny koloryt warto poszukać rozwiązania, które pozwoli nam pozbyć się kompleksów i cieszyć piękną skórą. Zanim zdecydujemy się na wizytę u kosmetyczki lub w gabinecie medycyny estetycznej, sięgnijmy po ogólnodostępne metody. Regularne stosowanie kremów BB nie tylko optycznie rozświetli i wygładzi naszą skórę, ale też pozwoli pozbyć się przebarwień, spowoduje zwężenie porów i ujednolicenie kolorytu skóry na całej twarzy. Ładny wygląd skóry to nie tylko problem natury estetycznej, ale też powód zmartwień wielu osób. Niedoskonałości potrafią być powodem kompleksów i braku pewności siebie. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o skórę, nie tylko o jej prawidłowe funkcjonowanie, ale przede wszystkim - piękny wygląd.

Zespół Vichy

go to top