OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy wiesz jak nakładać krem pod oczy? Sprawdź czy popełniasz te błędy!

Krem pod oczy to kosmetyk, z którego korzysta regularnie wiele kobiet. Czy jednak na pewno potrafimy właściwie go stosować? Zobacz, jakich błędów nie popełniać przy aplikacji kremu pod oczy!

Brak oczyszczania skóry przed aplikacją kremu pod oczy

Podstawowym błędem, jaki popełniają kobiety przy nakładaniu kremu pod oczy, jest brak oczyszczania skóry przed jego aplikacją. To bardzo ważne, aby krem znalazł się na skórze wokół oczu po dokładnym usunięciu z jej powierzchni wszelkich zanieczyszczeń, w tym resztek makijażu i kurzu, gdyż tylko w ten sposób skóra będzie odpowiednio przygotowana na przyjęcie aktywnych składników kremu. W tym przypadku na naszą niekorzyść może działać nie tylko brak demakijażu, ale też jego niedokładne wykonanie - skóra musi być nieskazitelnie czysta, by nawilżające, odżywcze czy przeciwzmarszczkowe substancje kremu pod oczy mogły przedostać się w głąb skóry.

Brak masażu skóry przed aplikacją kremu

Przed nałożeniem kremu bardzo dobrze jest wykonać delikatny masaż w okolicy oczu, który pobudzi mikrokrążenie w skórze i poprawi jej napięcie. Dzięki tej technice sprawimy też, że aktywne składniki kremu pod oczy będą lepiej i szybciej wchłaniać się w głębokie struktury skóry.

Rozcieranie kremu na skórze pod oczami

Bardzo często wydaje nam się, że skoro posiadamy sprawdzony krem pod oczy, to sposób jego aplikacji ma drugorzędne znaczenie. Niestety, prawda jest taka, że nawet najlepszy i najdroższy krem pod oczy nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli nie rozprowadzimy go prawidłowo na skórze. Kremu pod oczy nie należy rozcierać na skórze, lecz delikatnie wklepywać go w skórę - w ten sposób będziemy mieć pewność, że odpowiednia ilość substancji odżywczych znajdzie się na całej powierzchni skóry pod oczami i nie zostanie roztarta na innych częściach naszej twarzy.

Aplikacja kremu bezpośrednio przy oczach

Przy aplikacji kremu pod oczy trzeba bardzo uważać, by nie nałożyć go za blisko linii dolnych rzęs lub w wewnętrznych kącikach oka - krem nałożony w tych okolicach może z łatwością przedostać się do oczu i wywołać problem łzawienia oraz zaczerwienień.

Nakładanie kremu jedynie na skórze pod oczami

Podczas nakładania kremu pod oczy najczęściej skupiamy się na skórze pod oczami, zapominając całkowicie o skórze na górnych powiekach oraz bokach twarzy, gdzie najszybciej pojawiają się zmarszczki. Szczególne znaczenie ma to przy stosowaniu przeciwzmarszczkowych kremów pod oczy - jeśli zależy nam na tym, by opóźnić proces starzenia się skóry (zmarszczki, wiotczenie, opadanie powiek), musimy rozprowadzać krem na całej powierzchni skóry wokół oczu.

Aplikacja kremu tylko rano lub wieczorem

Pamiętajmy o tym, by wybrany przez nas krem pod oczy aplikować na skórę wokół oczu regularnie 2 razy dziennie - skóra w tym miejscu musi być dobrze nawilżona i odżywiona w ciągu nocy, zaś w ciągu dnia chroniona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Dobry krem pod oczy - niewłaściwy wybór

Bardzo często zdarza się też tak, że wybieramy krem pod oczy, który nie jest właściwie dostosowany do wszystkich potrzeb naszej skóry pod oczami. Jeżeli mamy do czynienia z suchą skórą pod oczami, powinnyśmy wybierać intensywnie nawilżające kremy pod oczy, które pomogą nam zachować jej odpowiedni poziom nawilżenia. Wraz z wiekiem w naszym posiadaniu powinien znaleźć się odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, który zredukuje różne efekty starzenia się skóry - nie tylko zmarszczki czy wiotczenie skóry na powiekach, ale też worki czy cienie pod oczami np. krem przeciwzmarszczkowy pod oczy Vichy Liftactiv. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany krem pod oczy, jego prawidłowa oraz regularna aplikacja jest w stanie uchronić nas przed szybkim starzeniem, dlatego warto na co dzień poświęcić tej kwestii nieco więcej uwagi.

Zespół Vichy

go to top