OK

OK Cancel

Thank you

Close

Fluid matujący sposobem na nadmierne wydzielanie sebum?

Nadmierne wydzielanie sebum sprawia, że skóra twarzy przetłuszcza się, błyszczy, a na jej powierzchni powstają niedoskonałości. Taki stan rzeczy można zaobserwować szczególnie u osób ze skórą tłustą lub mieszaną. Czy w tej kwestii fluid matujący jest dobrym sposobem na zmatowienie skóry i ograniczenie wydzielania sebum? Czy może lepiej zastosować inne metody?

Czym jest spowodowane nadmierne wydzielanie sebum?

Sebum to substancja składająca się z lipidów, która jest wydzielana przez gruczoły łojowe. Inaczej określa się ją łojem i jest ona niezbędna do prawidłowego przebiegu wszelkich procesów zachodzących w skórze. Wchodzi ona również w skład płaszcza hydrolipidowego skóry, który jest jej barierą ochronną, a także zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia, zapobiegając jednocześnie przed mimowolną utratą wody.
W momencie, gdy gruczoły łojowe, które są odpowiedzialne za produkcję sebum, zostają naruszone lub naznaczone dysfunkcją - łój wydzielany jest w nadmiarze. Najczęściej jest to zauważalne przy skórze tłustej i mieszanej. Dla tych typów skóry, nadmierne wydzielanie sebum jest wpisane w ich charakterystykę. Za nadprodukcję łoju może również odpowiadać niewłaściwa pielęgnacja skóry, a mianowicie, stosowanie produktów źle dopasowanych pod kątem potrzeb skóry, wynikających z jej rodzaju. Pamiętaj, że intensywne wysuszanie skóry wcale nie ograniczy produkcji sebum, ale może ją zwiększyć. Wynika to stąd, że wówczas skóra broni się przed suchością i zaczyna wydzielać coraz więcej sebum, aby uzupełnić jego braki i zapobiec niedoborom.

Fluid matujący, a nadmiar sebum

Podkład o właściwościach matujących to nie zawsze dobre rozwiązanie, podczas gdy skóra nadmiernie wydziela sebum. Aplikując tego rodzaju fluid, można skutecznie wygładzić powierzchnię skóry; ukryć niedoskonałości, które pojawiają się bardzo często, gdy skóra produkuje zbyt dużą ilość łoju; przedłużyć świeżość skóry; wydłużyć czas, gdy jest matowa, nie świeci się i nie błyszczy. Stosowanie podkładów matujących, ma też kilka negatywnych aspektów. Fluidy, które są gęste, ciężkie, silnie kryjące i matujące mogą wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Co prawda, skóra twarzy pokryta podkładem może wyglądać dobrze, świeżo, być matowa i długo się nie świecić. Niestety wiele fluidów, wykazujących matujące właściwości, może obciążać skórę, zapychać ją, powodować zaburzenie pracy gruczołów łojowych, a w efekcie doprowadzać do nadprodukcji sebum. W ten sposób błędne koło się zamyka. Z tego właśnie względu warto wybierać nieco inne rodzaje podkładów, również o właściwościach matujących, ale takie, które nie wpływają negatywnie na kondycję skóry.

Podkład do twarzy Vichy Dermablend [Korekta 3D]

Podkład wyrównujący powierzchnię skóry Dermablend z Vichy to fluid dedykowany dla kobiet, które borykają się nie tylko z nadmierną produkcją sebum. Polecany jest również dla pań, które walczą z niedoskonałościami skóry, trądzikiem i pragną jednocześnie uzyskać maksymalne krycie i naturalny efekt makijażu. Fluid korygujący Vichy Dermablend nie jest zwykłym kosmetykiem upiększającym. To dermokosmetyk, czyli produkt, który równocześnie pielęgnuje i wykazuje działanie lecznicze. Do największych zalet tego produktu należą:

*ujednolicenie kolorytu skóry;
*wyrównanie powierzchni twarzy;
*pielęgnacja skóry - właściwości złuszczające, przeciwzapalne i kojące;
*skuteczne krycie niedoskonałości i blizn potrądzikowych;
*zapobieganie nadmiernej produkcji sebum, a co za tym idzie ograniczanie świecenia się skóry;
*naturalny efekt makijażu;
*długotrwałość - fluid utrzymuje się do 16H;
*obecność filtra SPF 25;
*hipoalergiczny charakter - nie powoduje powstawania zaskórników i nie uczula.

Rekomendowane produkty

 • DERMABLEND [KOREKTA 3D] Podkład wyrównujący powierzchnię skóry
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Pielęgnacja twarzy

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top