OK

OK Cancel

Thank you

Close

Fluid matujący sposobem na nadmierne wydzielanie sebum?

Nadmierne wydzielanie sebum sprawia, że skóra twarzy przetłuszcza się, błyszczy, a na jej powierzchni powstają niedoskonałości. Taki stan rzeczy można zaobserwować szczególnie u osób ze skórą tłustą lub mieszaną. Czy w tej kwestii fluid matujący jest dobrym sposobem na zmatowienie skóry i ograniczenie wydzielania sebum? Czy może lepiej zastosować inne metody?

Czym jest spowodowane nadmierne wydzielanie sebum?

Sebum to substancja składająca się z lipidów, która jest wydzielana przez gruczoły łojowe. Inaczej określa się ją łojem i jest ona niezbędna do prawidłowego przebiegu wszelkich procesów zachodzących w skórze. Wchodzi ona również w skład płaszcza hydrolipidowego skóry, który jest jej barierą ochronną, a także zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia, zapobiegając jednocześnie przed mimowolną utratą wody.
W momencie, gdy gruczoły łojowe, które są odpowiedzialne za produkcję sebum, zostają naruszone lub naznaczone dysfunkcją - łój wydzielany jest w nadmiarze. Najczęściej jest to zauważalne przy skórze tłustej i mieszanej. Dla tych typów skóry, nadmierne wydzielanie sebum jest wpisane w ich charakterystykę. Za nadprodukcję łoju może również odpowiadać niewłaściwa pielęgnacja skóry, a mianowicie, stosowanie produktów źle dopasowanych pod kątem potrzeb skóry, wynikających z jej rodzaju. Pamiętaj, że intensywne wysuszanie skóry wcale nie ograniczy produkcji sebum, ale może ją zwiększyć. Wynika to stąd, że wówczas skóra broni się przed suchością i zaczyna wydzielać coraz więcej sebum, aby uzupełnić jego braki i zapobiec niedoborom.

Fluid matujący, a nadmiar sebum

Podkład o właściwościach matujących to nie zawsze dobre rozwiązanie, podczas gdy skóra nadmiernie wydziela sebum. Aplikując tego rodzaju fluid, można skutecznie wygładzić powierzchnię skóry; ukryć niedoskonałości, które pojawiają się bardzo często, gdy skóra produkuje zbyt dużą ilość łoju; przedłużyć świeżość skóry; wydłużyć czas, gdy jest matowa, nie świeci się i nie błyszczy. Stosowanie podkładów matujących, ma też kilka negatywnych aspektów. Fluidy, które są gęste, ciężkie, silnie kryjące i matujące mogą wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Co prawda, skóra twarzy pokryta podkładem może wyglądać dobrze, świeżo, być matowa i długo się nie świecić. Niestety wiele fluidów, wykazujących matujące właściwości, może obciążać skórę, zapychać ją, powodować zaburzenie pracy gruczołów łojowych, a w efekcie doprowadzać do nadprodukcji sebum. W ten sposób błędne koło się zamyka. Z tego właśnie względu warto wybierać nieco inne rodzaje podkładów, również o właściwościach matujących, ale takie, które nie wpływają negatywnie na kondycję skóry.

Podkład do twarzy Vichy Dermablend [Korekta 3D]

Podkład wyrównujący powierzchnię skóry Dermablend z Vichy to fluid dedykowany dla kobiet, które borykają się nie tylko z nadmierną produkcją sebum. Polecany jest również dla pań, które walczą z niedoskonałościami skóry, trądzikiem i pragną jednocześnie uzyskać maksymalne krycie i naturalny efekt makijażu. Fluid korygujący Vichy Dermablend nie jest zwykłym kosmetykiem upiększającym. To dermokosmetyk, czyli produkt, który równocześnie pielęgnuje i wykazuje działanie lecznicze. Do największych zalet tego produktu należą:

*ujednolicenie kolorytu skóry;
*wyrównanie powierzchni twarzy;
*pielęgnacja skóry - właściwości złuszczające, przeciwzapalne i kojące;
*skuteczne krycie niedoskonałości i blizn potrądzikowych;
*zapobieganie nadmiernej produkcji sebum, a co za tym idzie ograniczanie świecenia się skóry;
*naturalny efekt makijażu;
*długotrwałość - fluid utrzymuje się do 16H;
*obecność filtra SPF 25;
*hipoalergiczny charakter - nie powoduje powstawania zaskórników i nie uczula.

go to top