OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak usunąć przebarwienia skóry po ciąży?

  • favoris

Przebarwienia skóry po ciąży to jeden z niepożądanych efektów ubocznych, który potrafi mocno zaburzyć samoocenę młodej matki. Przebarwienia skóry w postaci rozstępów pojawiają się najczęściej w okolicach ud, pośladków, piersi i brzucha. Rozstępy po ciąży często są dla kobiet wstydliwym problemem, który mocno wpływa na to, jak kobieta postrzega samą siebie. Przebarwienia i rozstępy bywają bardzo kłopotliwe, jednak preparaty, takie jak: krem na rozstępy po ciąży czy krem wybielający przebarwienia, mogą znacznie poprawić kondycję naszej skóry. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak usunąć przebarwienia po ciąży oraz jaki krem na przebarwienia wybrać.

Przebarwienia skóry po ciąży - skąd się biorą?

Jak usunąć przebarwienia skóry po ciąży?

Przebarwienia skóry po ciąży powstają na skutek różnych czynników. Przede wszystkim jednak są one efektem ubocznym dużej ilości estrogenów, których produkcja w organizmie zostaje zwiększona ze względu na ciążę. Komórki barwnikowe, odpowiedzialne za produkcję melaniny, zwiększają intensywność swojej pracy, przez co skóra jest dużo bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych.

Przebarwienia po ciąży - czy ma je każda młoda mama?

Jak usunąć przebarwienia skóry po ciąży?

Jak donoszą badania, problem przebarwień dotyka niemal co drugą mamę. Przebarwienia mogą pojawiać się już we wczesnych etapach ciąży  i różnią się między sobą rozmiarem, miejscem występowania oraz kolorem. Zdarza się, że przebarwienia, które wystąpiły na skórze w trakcie ciąży, znikają same. Taki proces zanikania może potrwać nawet ponad rok po porodzie. Niestety zdecydowana większość przebarwień zostaje na skórze na dobre, a naturalne procesy regeneracji skóry nie wystarczają.

Przebarwienia po ciąży - jak się pozbyć?

Jak usunąć przebarwienia skóry po ciąży?

W przypadku występujących w okolicach twarzy przebarwień odpowiedni podkład powinien poradzić sobie z ich zamaskowaniem. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się z tym nieprzyjemnym problemem do dermatologa, dobrego salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej. Do proponowanych zabiegów należą między innymi:

* mikrodermabrazja - zabieg polegający na bezpiecznym złuszczaniu naskórka;
* zabieh światłem - IPL, czyli intensywny impuls światła - to metoda, która za pomocą światła pozbywa się z naskórka nadmiaru melaniny, co w konsekwencji doprowadza do zaniku plam;
* peelingi - w tym peeling ultradźwiękowy oraz peeling chemiczny. Oba zabiegi, podobnie do mikrodermabrazji, złuszczają naskórek i wyrównują jego koloryt.

Oczywiście zabiegi usuwania przebarwień nie należą do najtańszych, dlatego wiele kobiet decyduje się na zabiegi w domowym zaciszu. Jakie produkty mogą pomóc w
walce z przebarwieniami?
Przede wszystkim postaw na witaminy A i E, które mają ogromne działanie wybielające. Możesz także stosować kosmetyki zawierające kwas kojowy oraz kwas azelainowy. Takie preparaty pozwalają na usunięcie powstałych przebarwień, a także powstrzymują produkcję nowych. O poradę w sprawie pielęgnacji twarzy zapytaliśmy ekspertów Vichy. Przedstawili nam oni nowy peeling Idealia do twarzy z nierównym kolorytem, pozbawionej blasku.

Pamiętaj, że walka z przebarwieniami zajmuje wiele czasu i wymaga Twojej systematycznej pracy.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top