OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak usunąć zmarszczki - redukcja objawów starzenia się skóry

 • favoris

Zmarszczki to naturalny etap starzenia się skóry. Można jednak zredukować ryzyko ich powstawania, dostarczając skórze odpowiednich składników odżywczych i nawilżających.

Wciąż czujesz się młoda i pełna życia, nie zwracasz uwagi na wiek, nie przejmujesz się kolejnymi urodzinami, ale kiedy spoglądasz do lustra, nie możesz ukryć faktu, że twoja twarz się starzeje. Widoczne zmarszczki wokół oczu, zmarszczki na szyi dobitnie pokazują, że nie jesteś już nastolatką. Jednak nie pogrążaj się w rozpaczy. Zmarszczki pod oczami to nie koniec świata. To tylko znak, że powinnaś zacząć stosować mocniejsze kosmetyki, które skutecznie zahamują proces starzenia się skóry. Dzięki nim twoja twarz się wygładzi, a ty znów poczujesz się młodo i pięknie.

Poznaj i zlikwiduj przyczyny starzenia się skóry

To, w jakim tempie starzeje się skóra jest zawsze wypadkową dwóch procesów: starzenia się endogennego i egzogennego. Endogenne starzenie się skóry wynika z predyspozycji genetycznych, egzogenne jest skutkiem wpływu czynników zewnętrznych. Do czynników, które najbardziej przyczyniają się do starzenia się skóry, zalicza się szkodliwe promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza czy też palenie papierosów. Powodują one powstawanie dużej ilości wolnych rodników, które niszczą ochronny płaszcz lipidowy i prowadzą do wysuszenia skóry, a następnie powstawania zmarszczek. Jak usunąć zmarszczki, znając główne przyczyny starzenia się skóry?  Przede wszystkim musisz zadbać o prawidłową pielęgnację skóry, czyli taką, która wzmocni jej mechanizmy obronne. Ponadto warto, byś do swojej diety wprowadziła produkty bogate w przeciwutleniacze, takie jak np. winogrona, borówki, oleje roślinne, które pomogą ci zwalczyć wolne rodniki.

Jak usunąć zmarszczki przy pomocy kosmetyków?

Zahamujesz starzenie się skóry, kiedy sięgniesz po dobrze skomponowane kremy, czy serum. Dzięki nim jesteś w stanie powstrzymać działanie wolnych rodników. Prawidłowo działająca bariera ochronna skóry oraz jej wzmocniony płaszcz hydrolipidowy są w stanie odeprzeć atak wroga i pozostawić strukturę naskórka nienaruszoną. Jak usunąć zmarszczki przy pomocy kremów? Musisz sięgać po takie kosmetyki, które będą zawierać witaminy A i E, czyli naturalne antyoksydanty oraz polifenole roślinne. Te składniki pomogą ci nie tylko zahamować działanie wolnych rodników, ale również usunąć je z organizmu.

Drugim, bardzo ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych są filtry UV. Czy masz świadomość, że przeważająca część twoich zmarszczek powstaje na skutek fotostarzenia się? Jeśli nieodpowiednio chronisz delikatną skórę twarzy, nie smarujesz się kremem z filtrem, to nie dziw się, że masz już widoczne zmarszczki. Promieniowanie UV powoduje wręcz masowe uwalnianie wolnych rodników, które niszczą naturalne struktury - białka, takie jak kolagen, czy elastyna wpływające na sprężystość i elastyczność twojej skóry. Uszkadzają też lipidy odpowiedzialne za tworzenie bariery hydrolipidowej na powierzchni naskórka oraz degradują kwasy nukleinowe (DNA i RNA), które odpowiadają za prawidłowy wzrost tkanek oraz metabolizm skóry. Jak więc zlikwidować zmarszczki pod oczami powstałe na skutek szkodliwego promieniowania słonecznego? Przede wszystkim należy sięgnąć po kosmetyki z filtrem i używać ich regularnie, przez cały rok. Podstawą pielęgnacji powinno stać się serum z ceramidami np. LIFTACTIV Serum 10 Supreme. Ceramidy są w stanie doskonale zregenerować skórę, zmniejszyć głębokość zmarszczek, odbudować zniszczone komórki. Dzięki nim starzenie się skóry zostanie skutecznie zahamowane.

Ostatnim, bardzo ważnym krokiem w pielęgnacji skóry dojrzałej, jest regularne nawilżanie skóry. Przesuszona skóra jest bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Wolniej też się regeneruje. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczać jej składników higroskopijnych (zawartych między innymi w serum na zmarszczki). Potrafią one wiązać wodę w dużych ilościach i tym samym poprawiać stopień nawilżenia skóry.

Rekomendowane produkty

 • SERUM 10 SUPREME
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top