OK

OK Cancel

Thank you

Close

Krem modelujący owal twarzy - co to właściwie znaczy?

 • favoris

W dzisiejszych czasach naprawdę łatwo jest o siebie dbać. Tym bardziej, że rynek kosmetyczny oferuje bardzo szeroki wachlarz produktów dla wszystkich przedziałów wiekowych. Również panie, które ukończyły 40. rok życia, mogą znaleźć kosmetyki w pełni odpowiadające potrzebom ich skóry. Nie tylko takie, które zredukują drobne mankamenty skóry, ale także wyraźnie ją odmłodzą. Bo krem modelujący owal twarzy jest dziś prawdziwym hitem. Dowiedz się, co mówią eksperci L’Oreal o kosmetykach na poprawienie owalu twarzy!

Poprawa owalu twarzy - co to właściwie znaczy?

Krem modelujący owal twarzy - co to właściwie znaczy?

Utrata owalu twarzy to jeden z symptomów fizjologicznego procesu starzenia się skóry. Nie tylko zmarszczki są bowiem oznaką nieubłaganie upływającego czasu. Po 40. roku życia kobieca skóra zaczyna wyraźnie się zmieniać. Procesy zachodzące pod jej powierzchnią tracą na sile, co niestety daje się zauważyć gołym okiem. W okresie okołomenopauzalnym ogromne zmiany przebiegają już w samym naskórku. Typowy dla czwartej (czasem piątej) dekady życia spadek ilości lipidów ma dwojakie konsekwencje. Po pierwsze, oznacza zaburzenia warstwy hydrolipidowej, czyli po prostu suchą skórę. Po drugie, przekłada się na gorsze odżywienie naskórka, a więc i gorszy wygląd skóry. Ponadto istotne jest także to, co dzieje się w warstwie skóry właściwej - osłabienie włókien kolagenowych i elastynowych, stanowiących jej swoisty filar, sprawia, że niknie dawna sprężystość i jędrność skóry, obniża się masa mięśni, skóra wiotczeje. To dlatego po czterdziestce zaczynają opadać policzki, w okolicy żuchwy pojawiają się opadające płaty skóry i zmieniają się proporcje twarzy. Jednak współczesna kosmetologia i dermatologia dają rozwiązanie na podniesienie owalu twarzy i zachowanie dawnych jej rysów. To właśnie krem modelujący owal twarzy, który stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, a dodatkowo dba o odpowiednie nawilżenie i odżywienie naskórka, jest w stanie zwalczyć oznaki starzenia się skóry.

Krem modelujący owal twarzy - jak to działa?

Krem modelujący owal twarzy - co to właściwie znaczy?

Kremy modelujące owal twarzy wykazują się działaniem dwutorowym. Po pierwsze, wpływają na syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie tkanki podporowej skóry. Po drugie, stymulują proces wymiany międzykomórkowej, co oznacza, że pobudzają komórki odpowiedzialne za tworzenie kolagenowo-elastynowego filaru skóry właściwej do odnowy i regeneracji. Znaczący jest fakt, iż obie funkcje są ściśle symbiotyczne - wzajemnie na siebie wpływając, wzmacniają strukturę skóry.
Ponadto dobry krem poprawiający owal twarzy musi być wzbogacony o substancje odżywcze i nawilżające. Dla fizjologicznie wysuszonej skóry najlepszym lekarstwem jest humektant o wysokiej skuteczności, znany z silnie nawilżających właściwości, kwas hialuronowy oraz poprawiających sprężystość skóry. Także wysokie stężenie tzw. “witamin młodości” (C,E), czy często stosowanego w kremach retinolu (pochodnych witaminy A) to świetny sposób na przyspieszenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.

Krem poprawiający owal twarzy - efekty!

Krem modelujący owal twarzy - co to właściwie znaczy?

Krem modelujący owal twarzy to kosmetyk zaawansowany technologicznie, który poprzez połączenie aktywnych składników przeciwdziała oznakom starzenia się skóry. Ale co to w praktyce oznacza? Oznacza to tyle, że za sprawą wspólnego działania peptydów, protein roślinnych i cukrów naturalnych pobudza się komórkowy czynnik wzrostu, wzmacnia tkankę podporową, uzupełnia poziom lipidów, poprawia jędrność, gęstość i elastyczność skóry, co gołym okiem daje się zauważyć jako:

* redukcję zmarszczek,
* wygładzenie skóry,
* poprawę kolorytu,
* przywrócenie suchej skórze odpowiedniej ilości nawilżenia,
* nadanie skórze jędrności i elastyczności,
* przywrócenie gęstości,
* poprawienie owalu twarzy.

W badaniach klinicznych przeprowadzonych na grupie 220 kobiet w okresie okołomenopauzalnym, które przez trzy miesiące miały regularnie stosować krem na owal twarzy Neovadiol Vichy, efekty są naprawdę zdumiewające: skóra badanych stała się aż w 17% mniej opadnięta i w 26% mniej zwiotczała. Te dane mówią same za siebie!

Krem modelujący owal twarzy - to musisz wiedzieć!

Krem modelujący owal twarzy - co to właściwie znaczy?

Jednak należy pamiętać, że nawet przy najlepszym kremie modelującym owal twarzy, bardzo ważna jest technika jego nakładania oraz zadbanie o właściwe oczyszczenie skóry. Dermatolodzy są zgodni, że sposób aplikacji kosmetyku, czyli regularne wykonywanie automasażu twarzy, zwiększa działanie preparatów przeciwzmarszczkowych. Jeśli chodzi o demakijaż, to bez głębokiego oczyszczaia twarzy nie ma mowy o skuteczności czegokolwiek.
Warto też pamiętać o odpowiednim makijażu zmieniającym owal twarzy.
Na zakończenie warto jeszcze zaznaczyć jedną ważną kwestię, o której dziś niestety mówi się niewiele. Chodzi mianowicie o profilaktykę przeciwstarzeniową, którą należy rozpocząć już w okolicy 30. roku życia. Bowiem o wiele łatwiej jest opóźnić pojawienie się zmarszczek, niż później z nimi walczyć!

Rekomendowane produkty

 • NEOVADIOL Kompleks Uzupełniający Aktywna pielęgnacja odbudowująca do skóry suchej dla kobiet w trakcie menopauzy
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top