OK

OK Cancel

Thank you

Close

Krem na dzień po 50 roku życia — jak wybrać ten, który spełni Twoje oczekiwania?

Krem na dzień po 50. roku życia to z pewnością krem przeciwzmarszczkowy. Ale czy wyłącznie? Poznaj specyfikę skóry dojrzałej, dowiedz się, czego tak naprawdę potrzebuje Twoja skóra i zacznij właściwie o nią dbać! Zobacz, jaki powinien być dobrym krem 50+!

Dlaczego należy zmienić pielęgnację twarzy po 50. roku życia?

Dlaczego 50. urodziny to świetna okazja do zmiany codziennej pielęgnacji skóry i sprawienia sobie prezentu w postaci dobrego kremu na dzień? Około 50. roku życia proces starzenia się skóry nabiera na sile. Dzieje się tak przede wszystkim na skutek działania hormonów, a jak wiadomo skóra jest narządem w dużym stopniu od nich uzależnionym. Wkroczenie w 5. dekadę życia to dla wielu kobiet wkroczenie w okres menopauzalny, w którym przecież rozpoczyna się powolny spadek hormonów płciowych niestety przekładający się na pogorszenie kondycji skóry. Dochodzi do tego na skutek zmniejszenia sprawności receptorów hormonalnych zawartych w strukturze skóry, które poprzez coraz słabszą reakcję na bodźce coraz słabiej aktywują procesy regeneracyjne.
Ale nie tylko hormony wzmagają proces starzenia się skóry. Wraz z wiekiem naturalnie zmniejsza się liczba podziałów komórkowych, a więc i liczba elastyny i kolagenu. Ponadto dochodzi do zaniku gruczołów potowych, a także istotnych zmian w produkcji melaniny. Nie bez znaczenia jest także fizjologiczne osłabienie układu immunologicznego.

W efekcie wyżej wymienionych procesów skóra po 50. roku życia staje się cieńsza, gorzej nawilżona, a więc podatna na pogłębianie się i utrwalanie drobnych dotąd b. Na tak dojrzałej skórze widoczny jest spadek elastyczności, sprężystości i jędrności. Staje się ona sucha i atopowa, a na jej powierzchni mogą zacząć pojawiać się plamki oraz przebarwienia.

Jak widać 50. urodziny to okres prawdziwej rewolucji nie tylko dla skóry, ale i dla całego organizmu. Dlatego też jest to świetna okazja do zmiany codziennych nawyków pielęgnacyjnych i rozejrzenia się za dobrym kremem przeciwzmarszczkowym 50+.

Jaki krem po 50. roku życia będzie najlepszy?

Jakie funkcje powinien spełniać dobry krem do twarzy? Przede wszystkim, co jest istotne nie tylko po pięćdziesiątce, należy stosować produkty dwojakiego typu, czyli zarówno krem na dzień 50+, jak i krem na noc 50+. Taka podwójna pielęgnacja znajduje wytłumaczenie, chociażby w chronobiologii skóry - jej funkcjonowanie zmienia się wraz z rytmem dobowym.

Z reguły, biorąc pod uwagę ogólne zmiany skóry dojrzałej, najważniejszą funkcją kremów do twarzy po 50. roku życia powinno być nawilżenie i odżywienie. Odpowiednia ilość wody w naskórku nie tylko redukuje nieestetyczną suchość skóry, ale także zmniejsza jej podatność na zmarszczki. Jeśli chodzi z kolei o odżywienie jest to o tyle istotne, że naczynka krwionośne dochodzące do warstwy właściwej i spełniające funkcje odżywcze z czasem słabną, więc nie są w stanie zapewnić naskórkowi dobrej kondycji.

W dalszej kolejności, wybierając krem na dzień 50+ należy zwrócić uwagę na te oznaki starzenia się skóry, które w danym momencie uznawane są za największy mankament, sprawiają najwięcej problemu. I tak dla osób zmagających się z głębokimi zmarszczkami lub utratą jędrności skóry sprawdzić się może krem z kwasem hialuronowym (np. Neovadiol Vichy), a dla tych, którzy walczą z przebarwieniami najlepsze będą preparaty wzbogacone o retinol lub ekstraktami z owoców.

Bardzo ważną rzeczą, o której wiele kobiet zapomina, jest ochrona przed słońcem. Promieniowanie UV znacznie przyspiesza proces starzenia się skóry, dlatego też najlepszy krem na dzień 50+ powinien nie tylko neutralizować oznaki mijającego czasu, ale także stanowić swoistą ochronę przed czynnikami środowiskowymi, które przecież je wzmagają.

Zespół Vichy

go to top