OK

OK Cancel

Thank you

Close

Masz strasznie zniszczone włosy? Nic straconego, sprawdź nasze sposoby!

Zniszczone włosy sprawiają, że nawet najstaranniej ułożona fryzura traci swój urok. Suche włosy mogą być efektem regularnej koloryzacji i codziennej stylizacji (suszenie, prostowanie). Od tego, jak zregenerować zniszczone włosy, zależy stopień ich uszkodzenia. Jeżeli Twoje włosy są tylko delikatnie zmęczone, być może sama odżywka do włosów pomoże w regeneracji. Jeśli jednak masz strasznie zniszczone włosy, będziesz musiała wytoczyć przeciwko nim dużo cięższy arsenał. Bardzo zniszczone włosy wymagają naprawdę intensywnej i systematycznej pielęgnacji. Jeżeli zastanawiasz się jak odbudować zniszczone włosy, wiele informacji odnajdziesz w tym artykule.

Strasznie zniszczone włosy - co teraz?

Przede wszystkim wybierz się do dobrego, sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Zadbaj o odpowiedni wybór, szczególnie jeśli jesteś bardzo przywiązana do długości swoich włosów i obawiasz się, że nieudolny fryzjer zetnie ich zbyt wiele. Niestety, właśnie podcięcie włosów najlepiej poprawi kondycję Twoich włosów. Nie martw się jednak za wiele! Nie chodzi o ścinanie ich do ucha! Wystarczy, że pozbędziesz się kilku centymetrów. Tak naprawdę, zniszczone końcówki włosów są dla innych ludzi prawie niewidoczne. Przekonasz się, że większość Twoich znajomych zauważy, że włosy wyglądają lepiej, ale nie zauważą, że ubyło ich o te kilka centymetrów!

Strasznie zniszczone włosy — domowe sposoby

To domowy zaciszu, tak naprawdę rozgrywa się zdecydowanie większa część walki o zdrowe, lśniące włosy. To codzienna pielęgnacja ma wpływ na to, jak będą wyglądać. Istnieją metody, które należy stosować przy każdym myciu, a także takie, które należy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu.
Do metod wykonywanych raz na tydzień należą:
* olejowanie włosów - polega na nałożeniu na całe włosy oraz skórę głowy wybranego oleju. Najlepiej w tym celu sprawdza się zwykła oliwa z oliwek lub olej kokosowy. Warto przytrzymać olej na głowie przez całą noc, a następnie rano umyć głowę szamponem i odżywką.
* maseczka z żółtka - należy zmieszać żółtko z sokiem z cytryny (kilka kropel) oraz łyżką oliwy z oliwek. Głowę zakryj folią i ręcznikiem. Po ok. 1h spłucz włosy wodą.
* mieszanka z rycyną - łyżkę oleju rycynowe miesza się z sokiem z cytryny (całej). Maseczkę przytrzymuje się na głowie ok.20 minut pod przykryciem.

Strasznie zniszczone włosy — codzienna pielęgnacja

Do codziennej pielęgnacji strasznie zniszczonych włosów konieczne są szampony i odżywki stworzone właśnie dla intensywnej regeneracji.
Zdecydowanie unikaj szamponów przeciwłupieżowych. Bardzo wiele z nich wysusza skórę. Jeżeli chcesz stosować najskuteczniejsze szampony i odżywki najlepszej jakości, udaj się do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego, i zapytaj o radę. Zapytani o zdanie profesjonaliści z zespołu Vichy opowiedzieli nam o unikalnej masce do włosów Dercos. Odżywczo - regenerująca maska rekonstruuje zniszczoną strukturę włosów, przez co włosy zyskują nowy, zdrowy wygląd. Maskę tą można stosować kilka razy w tygodniu.

Zespół Vichy

go to top