OK

OK Cancel

Thank you

Close

Menopauza: dlaczego moja skóra jest bardziej sucha w wieku 50 lat, niż w wieku 30?

Suchość i świąd to bardzo częste reakcje skórne, jakie mogą pojawić się podczas menopauzy.

Menopauza: dlaczego moja skóra jest bardziej sucha w wieku 50 lat, niż w wieku 30?

Są one wywołane zmianami w komórkach naskórka i przydatków skóry. Taki jest niestety wpływ hormonów na skórę w tym okresie, dlatego potrzebuje ona teraz specjalnej troski i przede wszystkim zupełnie innej pielęgnacji.

Zmiany zachodzące w komórkach skóry w okresie menopauzy mogą powodować dyskomfort, taki jak uczucie suchości na różnych jej obszarach. Dotyczy ono więc nie tylko skóry twarzy, ale także rąk, nóg, brzucha czy szyi. Nic dziwnego, bo gruczoły nie są już tak sprawne, jak wtedy, kiedy miałaś dwadzieścia czy trzydzieści lat!

W jaki sposób poziom pH i hormony wpływają na zmiany skóry?

Suchość i świąd skóry są częstymi reakcjami w okresie menopauzy. Są one wywołane zmianami w komórkach naskórka i przydatków skóry (włosy, gruczoły łojowe, paznokcie). Wpływ hormonów na skórę jest szczególnie widoczny w przypadku gruczołów łojowych. Zaburzeniu ulega działanie niektórych ich funkcji, odpowiedzialnych za produkcję ochronnego sebum oraz utrzymanie właściwego poziomu pH.

A właściwe pH organizmu jest niezwykle istotne, bo gdy dochodzi do jego zaburzenia, nie przyswajasz już tak skutecznie minerałów.

Hormony a skóra: przyczyny suchości skóry w okresie menopauzy mają podłoże hormonalne – spadek poziomu estrogenów oraz innych hormonów, takich jak androgeny, do którego dochodzi u kobiet wraz z wiekiem, prowadzą do zaburzenia równowagi oraz ostatecznie do pojawienia się wysuszonej i czasem mocno zwiotczałej skóry.

Poznaj również inne przyczyny suchej skóry podczas menopauzy

Hormony a skóra w okresie menopauzy – o czym należy pamiętać

Podczas menopauzy poziom estrogenów spada, prowadząc do pojawienia się wysuszonej, zwiotczałej skóry.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE RUTYNY PIELĘGNACJI SKÓRY

• Pamiętaj, że wpływ hormonów na skórę w tym okresie jest bardzo silny. Sięgaj po produkty do pielęgnacji skóry, które wzmacniają barierę ochronną skóry i wyrównują poziom pH. Ważne, aby takie właściwości miały nie tylko kosmetyki do twarzy, ale również te do ciała.
• Upewnij się, że stosujesz właściwą rutynę pielęgnacji cery. Skóra po 50 roku życia wymaga innego dbania niż w wieku 30 lat. Jeśli masz wątpliwości, jak powinna wyglądać w tym okresie, skonsultuj się z dermatologiem, który pomoże Ci dopasować najlepszy sposób dbania o skórę w trakcie menopauzy.


skóra dojrzała?

Odkryj innowacyjną pielęgnację Neovadiol
dla skóry przed i po menopauzie

Neovadiol dla skóry przed i po menopauzie

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Neovadiol - skuteczność
Sprawdź

1 Neovadiol przed menopauzą krem na dzień: ocena kliniczna 220 kobiet po 3 miesiącach.

2 Neovadiol po menopauzie krem na dzień: ocena kliniczna 219 kobiet po 3 miesiącach.

Neovadiol

skóra dojrzała?

ptma

 

Rekomendowane produkty

go to top