OK

OK Cancel

Thank you

Close

Menopauza: jak nawilżyć skórę w wieku 50 lat?

Nawilżanie jest niezbędne dla zapewnienia skórze poczucia komfortu bez względu na wiek. Jednak podczas menopauzy suchość skóry to jeden z głównych problemów, który występuje niezależnie od pory roku.

Menopauza: jak nawilżyć skórę w wieku 50 lat?

Nawilżanie skóry jest wtedy niezwykle istotne. Przekonasz się, że pielęgnacja skóry za pomocą odpowiedniego produktu, stosowanego zgodnie z zaleceniami, ma zasadnicze znacznie.

Pielęgnacja i nawilżanie skóry podczas menopauzy jest kluczowe

Tym razem sebum ma pozytywne działanie, niech więc będzie go dużo!

Utrata równowagi hormonalnej podczas menopauzy może wpłynąć na zaburzenie poziomu nawilżenia skóry. Z wiekiem zmniejsza się również wydzielanie sebum. Jeżeli zauważyłaś, że Twoja skóra stała się matowa, szorstka, bardziej wrażliwa, oznacza to, że powinnaś zmienić swoją rutynę pielęgnacji skóry. Dowiedz się, co najlepiej nawilża skórę i jak zadbać o nią w tym wrażliwym dla niej okresie.


Oto kilka porad, jak nawilżyć skórę na co dzień:

1. Dwa razy dziennie stosuj delikatne środki myjące, które dbają o funkcje bariery ochronnej skóry oraz unikaj mycia skóry – zarówno twarzy, jak i ciała – w gorącej wodzie.

2. Nawilżaj twarz i ciało co najmniej dwa razy dziennie i najlepiej w niedużym odstępie czasu od zakończenia prysznica. Tuż po kąpieli skóra jest bardziej wrażliwa i łatwiej ucieka z niej woda.

3. Co najlepiej nawilża skórę? Wybierz produkty, które zawierają przyciągające wodę składniki, takie jak kwas hialuronowy oraz gliceryna.

4. Łuszcząca się, szorstka skóra również wymaga regularnego złuszczania, ponieważ może mieć problem z wchłanianiem stosowanych przez Ciebie produktów. Samo nawilżanie skóry jest wtedy mało skuteczne. Ważne jest, aby usunąć martwe komórki z zewnętrznej warstwy skóry. Możesz to zrobić w domu lub zdecydować się na profesjonalne, wykonywane w salonie kosmetycznym zabiegi, takie jak peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja. Po złuszczeniu skóry pamiętaj o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej o szerokim spektrum działania. Słońce może podrażniać uwrażliwioną po peelingu skórę. Skonsultuj się też z dermatologiem, który dobierze pielęgnację odpowiadającą Twoim potrzebom.

5. Staraj się żyć zdrowo! Palenie papierosów, alkohol, a także częste opalanie się bez ochrony przeciwsłonecznej pogarszają kondycję skóry, sprzyjają jej wysuszeniu oraz przyspieszają jej starzenie.

6. W ciągu dnia rozpylaj na twarz nawilżającą mgiełkę lub wodę termalną. To dobry sposób na nawilżanie skóry. Woda ta może zrobić wiele dla Twojej skóry, jednocześnie utrzymując jej nawilżenie. Staraj się też unikać miejsc, gdzie powietrze jest suche.

7. Nie zapomnij dobrze się odżywiać. To, co jesz i pijesz także ma wpływ na nawilżenie skóry. Jak nawilżyć skórę od środka? Pij wskazaną ilość wody, aby odpowiednio nawadniać organizm. Spróbuj włączyć do codziennej diety produkty bogate w wodę i kwasy tłuszczowe omega-3.


Dowiedz się jak pielęgnować skórę dojrzałą w okresie menopauzy

O czym należy pamiętać w trakcie menopauzy

Nawilżanie skóry to podstawa, a sposób, w jaki to robisz, ma ogromne znaczenie.
Sposoby na zniwelowanie suchości skóry:
•    nie stosuj perfum, bo mogą wzmagać wysuszenie skóry,
•    unikaj gorącej wody,
•    nawilżaj skórę co najmniej dwa razy dziennie – zarówno twarzy, jak i ciała,
•    prowadź zdrowy styl życia, unikaj palenia papierosów, alkoholu i nadmiaru słońca.


skóra dojrzała?

Odkryj innowacyjną pielęgnację Neovadiol
dla skóry przed i po menopauzie

Neovadiol dla skóry przed i po menopauzie

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Neovadiol - skuteczność
Sprawdź

1 Neovadiol przed menopauzą krem na dzień: ocena kliniczna 220 kobiet po 3 miesiącach.

2 Neovadiol po menopauzie krem na dzień: ocena kliniczna 219 kobiet po 3 miesiącach.

Neovadiol

skóra dojrzała?

ptma

 

Rekomendowane produkty

go to top